Gdzie można pojechać bez paszportu 2022. Gdzie wystarczy dowód?

Planując wakacje warto rozpocząć od tego by sprawdzić gdzie można pojechać bez paszportu. Dziś sprawdzimy do jakich krajów Polacy mogą pojechać bez paszportu i wystarczy dowód osobisty. Sprawa wcale nie jest taka oczywista jak się wydaje bowiem bez paszportu można pojechać nie tylko do krajów Unii Europejskiej. Gdzie bez paszportu w Europie możemy pojechać lub polecieć na dowód osobisty? Gdzie polecieć lub pojechać bez paszportu?

 

Na liście którą dziś dla Was przygotowaliśmy znalazły się wszystkie kraje leżące w Europie w całości lub częściowo, które od Polaka nie wymagają posiadania paszportu do wjazdu. Do krajów które znajdują się na liście wystarczy dowód osobisty. Oko wprawnego obserwatora dostrzeże pewnie, że bez paszportu można polecieć lub pojechać nie tylko do krajów Unii Europejskiej. W Europie jest nieco więcej miejsc gdzie można pojechać na sam dowód osobisty. Sprawdźmy więc gdzie planując wakacje nie potrzebny jest paszport.

 

Klikając na flagę i nazwę kraju dowiecie się więcej na temat wjazdu do poszczególnych miejsc i w jakich przypadkach wymagane jest dopełnienie innych formalności niż tylko wjazdu.

 

Albania
Andora
Austria
Belgia
Bośnia i Hercegowina (tymczasowo wymaga paszportu)
Bułgaria
Chorwacja
Cypr
Czarnogóra pobyt do 30 dni
Czechy
Dania
Estonia
Finlandia
Francja
Grecja
Gruzja
Hiszpania
Holandia
Irlandia
Islandia
Liechtenstein
Litwa
Łotwa
Luksemburg
Macedonia Północna
Malta
Monako
Mołdawia
Niemcy
Norwegia
Portugalia
Rumunia
San Marino
Serbia
Słowacja
Słowenia
Szwecja
Szwajcaria
Watykan
Węgry
Wielka Brytania
Włochy
 
Do listy krajów do których Polacy nie potrzebują paszportu w 2022 roku dołączyła także Turcja.
 
W dynamicznych czasach zmian na świecie warto przed każdym wyjazdem dokładnie sprawdzić czy kraje wymienione w tekście dalej nie wymagają paszportu od Polaka czy nie. Najlepiej sprawdzić to na oficjalnych stronach każdego z państw. Tam informacje są zawsze najświeższe. Tu znajdziecie listę krajów, które wymagają paszportu w Europie.
 
Polecamy również: