Czy do Francji trzeba mieć paszport? Czy wystarczy dowód osobisty?

Paryż czy Lazurowe Wybrzeże – te miejsca są prawdziwymi magnesami dla turystów. Każdego roku miliony osób wybierają się do Francji. Jeśli również do nich należycie i zastanawiacie się jakich dokumentów potrzeba jadąc do Francji to spieszymy z odpowiedzią. Czy do Francji potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty? Czy do Paryża można pojechać na dowód? Dziś wszystko o dokumentach koniecznych na wycieczkę do Francji.

  • Czy do Francji potrzebny jest paszport?
  • Czy do Francji wystarczy dowód osobisty?

Jeśli zastanawiacie się czy do Francji lub Paryża potrzebny jest paszport czy dowód oraz zastanawiacie się nad koniecznością posiadania wizy do Francji to już spieszymy z odpowiedzią. Francja od dawna jest członkiem Unii Europejskiej. Dla Polaków oznacza to, że dokumentami potrzebnymi do wyjazdu do Francji są paszport lub dowód osobisty.

Do Paryża można pojechać mając tylko dowód osobisty. Ważne tylko, by był ważny.

Francja 26 marca 1995 roku znalazła się wśród państw tak zwanej Strefy Schengen. Oznacza to, że gdy tylko życie toczy się normalnym torem na wewnętrznych granicach państw strefy zniesione są kontrole. Jadąc do Francji w normalnym czasie musimy mieć ze sobą paszport ale wjeżdżając z krajów strefy kontroli nie będzie. Kontroli możemy się spodziewać na lotnisku jeśli przylecimy z kraju spoza Stefy.

Czy Polacy muszą mieć wizę do Francji? Jeśli wybieramy się na turystyczny wyjazd trwający do 90 dni (a większość osób właśnie na taki się przecież wybiera), nie musimy zastanawiać na temat wiz do Francji.

Jeśli w najbliższym czasie macie zamiar wyjechać na Sekwanę polecamy przeczytać jakich dań kuchni francuskiej warto spróbować oraz przeglądnąć listę największych ciekawostek o Paryżu – francuskiej stolicy.

Polecamy również: