Czy do Bośni i Hercegowiny potrzebny jest paszport czy dowód?

Czy do Bośni i Hercegowiny potrzebny jest paszport czy dowód?

Wyjazdy do Bośni i Hercegowiny nie są najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnych podróży wśród Polaków. Dlatego też pytanie o to czy do Bośni i Hercegowiny potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty jest pytaniem dość zasadnym, na które warto poznać odpowiedź. Dziś sprawdzamy jakich dokumentów potrzeba na urlop w Bośni i Hercegowinie. Czy potrzebna jest wiza? Co z paszportem dla dziecka? Czy może wystarczy tylko dowód osobisty do Bośni?

 
Aktualizacja: z powodu koronawirusa Bośnia i Hercegowina tymczasowo wymaga paszportu!
 

Jeśli wybieracie się na wakacje w Bośni i Hercegowinie mamy dla Was dobre wiadomości. Pierwszą dobrą informacją jest to, że Polacy nie potrzebują wizy do Bośni i Hercegowiny. Do Bośni i Hercegowiny można pojechać bez wizy na okres nie przekraczający 90 dni, tak jak do większości krajów Europy.
 
Czy do Bośni i Hercegowiny potrzeba paszportu? Bośnia i Hercegowina nie jest krajem należącym do Unii Europejskiej, nie znajduje się również w gronie państw tzw. Strefy Schengen, jednak podobnie jak chociażby w wypadku Gruzji, Albanii i Czarnogóry, przyjęto tu specjalne przepisy dla obywateli Unii Europejskiej.
 
Do Bośni i Hercegowiny wystarczy dowód osobisty. Dowód osobisty musi być ważny przynajmniej trzy miesiące. Czy można użyć paszportu? Można i jest to nawet rekomendowane. Ważność paszportu do Bośni i Hercegowiny powinna wynosić przynajmniej 3 miesiące. Przypominamy również, że jadąc do Bośni i Hercegowiny potrzebna jest zielona karta, jeśli jedziecie samochodem.
 
Ważnym faktem o podróży do Bośni i Hercegowiny jest również to, że należy mieć przy sobie pieniądze w wysokości 75 EUR na każdy dzień pobytu. Nie zawsze jest to skrupulatnie sprawdzane, ale pieniądze lub posiadanie kart kredytowych może zostać sprawdzone.

 


 
Polecamy również: