Dentysta Lwów. Cennik, ceny implantów na Ukrainie

Turystyka stomatologiczna staje się coraz modniejsza. Niemcy przyjeżdżają na wizyty dentystyczne do Polski, a Polacy… coraz częściej wybierają wschodni kierunek. Niskie ceny u dentystów we Lwowie to nawet czterokrotna oszczędność kosztów w porównaniu do gabinetów w Polsce. Wiele osób obawia się jednak złego stanu technicznego sprzętu medycznego na Ukrainie oraz niedouczonych lekarzy. To błąd. Wyjazdy na leczenie zębów odbyliśmy kilkukrotnie. Oto nasza opinia.

 

Wizyta w popularnym, całodobowym gabinecie w Krakowie. Diagnoza – ponad 2500 złotych do zostawienia w kieszeni polskiego dentysty. Szybka decyzja – zabieg trzeba zrobić taniej. Odpalamy internet – po krótkim przeglądzie ofert dentystycznych na Ukrainie zapada decyzja. Znów jedziemy do Lwowa.

 

Przed pierwszym wyjazdem do dentysty do Lwowa przeglądnęliśmy ceny w przynajmniej kilku, jeśli nie kilkunastu gabinetach dentystycznych. Ceny w większości z nich są kilkukrotnie niższe, niż w Krakowie, ale nie jest to regułą. Wstępne konsultacje przeprowadzić można za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kilku dentystów nie odpisało na nasze maile, kilku odpisało w języku polskim, a z pozostałymi można było z powodzeniem prowadzić korespondencję mailową w języku angielskim.

 

Wstępne wyceny otrzymaliśmy po przesłaniu prześwietlenia. Zwykle ceny zabiegów są od 2 do nawet 4x niższe, niż w Krakowie. Wyjątków jest kilka. Jednym z nich jest gabinet dentystyczny w centrum handlowym Victoria Gardens. To ciekawa klinika. Wygląda zupełnie jak zwykły sklep w galerii, ale zamiast wieszaków z ubraniami ustawiono tam fotel dentystyczny. Obsługa komunikuje się w języku angielskim na wysokim poziomie, ale to jedyna zaleta. Cena plomby w tym gabinecie to aż 100 dolarów, a za porcelanową koronę chciano aż 1000 dolarów. Takie ceny to oczywiście gruba przesada bo da się to zrobić taniej i w polskich gabinetach.

 

Udało nam się wyszukać gabinet w Tarnopolu, który oferował leczenie kanałowe za… 500 UAH. To znów przesada w drugą stronę. Kluczem jest znalezienie złotego środka w możliwie najlepszej cenie i w jak najlepszym gabinecie, bowiem niektóre z lwowskich gabinetów faktycznie wyposażone są bardzo słabo. Po raz pierwszy (ponad rok temu) chodziło nam o powtórne leczenie kilku kanałów zepsutych przez jedną z krakowskich dentystek. Szukaliśmy gabinetu, który oferuje leczenie mikroskopowe i jest w stanie przygotować porcelanową koronę.

 
Jedziesz do Lwowa do dentysty? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Zabieg mikroskopowego leczenia kanałowego wraz z wypełnieniem konsultowaliśmy z kilkunastoma gabinetami we Lwowie. Oto ceny w niektórych z nich: klinika draganchuk.com.ua (strona dostępna m.in. w języku polskim) wyceniła leczenie na 8500 UAH, taką samą cenę zaoferowała klinika Laserdentist.com, klinika Rikota.com.ua (dostępna również po polsku) zaproponowała cenę  3000 UAH, dentysta Roman Gatala wycenił zabieg na 5000 UAH, a w klinice Parodent powtórne leczenie mikroskopowe wyceniono na 5200 UAH.

 

Ceny dentystów we Lwowie

Oczywiście leczenie kanałowe nie jest jedynym zabiegiem, którego przeprowadzenie jest niezwykle opłacalne we Lwowie. Oto krótki przegląd cen w klinikach we Lwowie.

 

W klinice Rikota usunięcie zęba kosztuje 550 UAH, plomba to koszt od 680 do 1370 UAH, a za metalowy aparat ortodontyczny na jedną szczękę płaci się 13000 UAH. Koszt podstawowej wizyty to 280 UAH.

 

W klinice Smile za konsultację płacimy 100 UAH. Prześwietlenie rentgenowskie kosztuje 150 UAH, usuwanie kamienia nazębnego kosztuje od 600 do 850 UAH, ekstrakcja zęba kosztuje od 400 do 600 UAH. Z niej lepiej nie korzystajcie ze względu na zanotowane tu zachorowanie na wirusowe zapalenie wątroby.

 

Klinika Parodent liczy sobie od 50 do 80 UAH za konsultację, 35 UAH za prześwietlenie, 30 UAH za żel znieczulający, 260 UAH za kompozytowe wypełnienie, 600 UAH za skomplikowaną ekstrakcję zęba, 490 UAH za wycinanie ósemki i 6850 UAH za metalowy aparat ortodontyczny na jedną szczękę. Część gabinetów takich jak Dentist32.com.ua nie publikuje swoich cenników na stronach internetowych. Ceny w tekście pochodzą z cenników dentystów we Lwowie, które w 2023 roku mogą już nie być aktualne.

 

Do dentysty we Lwowie jeździmy regularnie już od lat i do wizyt udało nam się przekonać również znajomych. Nie chcemy jednak robić zbyt wielkiej reklamy jednego konkretnego gabinetu więc nie ujawniamy jego nazwy. Jeśli macie jakieś doświadczenia z dentystami we Lwowie koniecznie dajcie nam o tym znać.
 
PROSZĘ CZYTAĆ UWAŻNIE TREŚĆ POWYŻSZEGO AKAPITU I NIE PISAĆ Z PYTANIEM O POLECANIE KONKRETNYCH KLINIK BO TEGO NIE ROBIMY.

 

Polecamy również:

 


 

25 komentarzy do “Dentysta Lwów. Cennik, ceny implantów na Ukrainie”

 1. Dzięki za fajny artykuł, czegoś takiego szukałem od dość dawna w sieci, jednak na żadne kontkrety do tej pory nie trafiłem.
  Odnośnie kliniki Parodent – czy tam mówią po polsku, ewentualnie angielsku/niemiecku? I czy te ceny które mają podane na stronie są prawdziwe? Bo naprawdę wydają się niskie, wiele niższe niż w innych gabinetach.

 2. Hej
  Mówią po angielsku, Niemcy byli kiedyś w poczekalni ale nie wiemy po jakiemu porozumiewali się już w gabinecie. Ceny są prawdziwe, ale nie są dużo niższe, niż w większości innych miejsc. To taka średnia półka. W Tarnopolu znaleźliśmy klinikę w której kanałowe leczenie kosztowało 500 UAH ale ze strachu tam nie pojechaliśmy. Od razu mówię – nie płacą za reklamę więc nie zachęcam ani nie odradzam tam chodzić, najlepiej sprawdzić samemu na czymś prostym i bezpiecznym – usuwaniu kamienia czy czymś takim i to tyczy się jakiejkolwiek kliniki na Ukrainie.

 3. Dzięki za świetny artykuł :) Czy moglibyście napisać z którego z gabinetów Parodent korzystacie? Na stronie internetowej widnieją 3 różne lokalizacje. Z góry dzięki!

 4. Dzięki za informację :) A czy można się z nimi skontaktować mailowo? Próbowałem pisać na parodent1@gmail.com ale niestety bez odpowiedzi :/ Jak wygląda kwestia dostępności wizyt? Trzeba się rejestrować dużo wcześniej, czy miesięczne wyprzedzenie wystarczy?

 5. Też pisaliśmy na ten mail, ale odpowiedź to chyba dopiero po tygodniu dostaliśmy. Miesięczne powinno wystarczyć myślę

 6. Byłem we Lwowie zrobiłem cały porządek z zębami, niestety zaczeły się ścierać i musiałem założyć korony. W Polsce tj. we Wrocławiu, pod Kielcami i w Jastrzębiu Zdroju, wszędzie mi powiedziano, że 15000 zł to za mało abym zrobił to co chcę, a we Lwowie zrobiłem więcej za 2900 zł plus koszty dojazdu i pobytu ok 1000zł. Byłem z żoną, ona robiła 15 zębów z cyrkonu plus mostek na dolnej szczęce też cyrkon i dwa implanty. Koszt 3000 euro i 1000 dolarów. Kto chce zrobić zęby to wie jakie są ceny w Polsce i jaka jest oszczędność. Żona miała robione dwa zęby kanałowe pod mikroskopem po cztery kanały (w Polsce dodatkowo koszt około 5000 zł) i ponad dziesięć zębów kanałowo normalnie, Ja miałem sześć zębów leczonych kanałowo ale mogłem prosić o zrobienie wszystkich za te same pieniądze. Gabinet wyposażony w nowoczesny sprzęt i bardzo miły personel i Pan Andrej dentysta. Czas w jakim to zostało wykonane od niedzieli do piątku. Nie namawiam nikogo ale warto przemyśleć. Nie każdego zarobki pozwalają na wydanie Kilkunastu tysięcy u dentysty i na pewno jest to jakaś alternatywa. My szacujemy, że zaoszczędziliśmy na mały nowy samochód…..

 7. W której klinice państwo byli? Z doświadczenia powiem, że tu nie chodzi o koszt, tylko o jakość obsługi. Bo koszt dentysty nie jest przerażający, na zdrowiu się nie oszczędza, jeśli faktycznie za wysoką ceną idzie wysoka jakość. Może to pech, może zły wybór lekarzy w Polsce, ale we Lwowie musieliśmy naprawiać to, co zepsuto w Polsce za ciężkie pieniądze.

 8. Małgosia znalazłaś odpowiedniego stomatologa? w najbliższym czasie też planuje wybrać się do stomatologa

 9. proszę pilnie o namiary na którąś dobrą klinikę we Lwowie.Potrzebuje zrobić implanty lub most.

 10. Cześć. Mam 22 lata i praktycznie nie mam zębów przez zaniedbanie i słabą kość. Chciałbym dowiedzieć się ile kosztują implanty na ukrainie na całą szczękę. Lub ile kosztowała by sztuczna szczęka, ale stała, nie wyjmowana? Bardzo pilne, ze względu na już istsniejący choćby bral jedynki.

 11. Aby zrobić szczękę, jak już nie masz uzębienia wystarczy wstawić chyba tylko cztery implanty a na to koronki i mostki osadzić. Z tego co wiem można zrobić na Ukrainie za ok. 500 dolarów za sztukę ale razem z finalną koroną. Tak, że pod zęby wyjdzie taniej.

 12. Dzień dobry.
  Ukraina Ukrainą, ale podobne usługi po równie atrakcyjnych cenach, są oferowane w Mołdawii, do której podróżować jest o wiele przyjemniej. Mołdawia od wielu lat “obsługuje” turystów stomatologicznych z krajów Europy Zachodniej, Izraela. Poziom fachowości klinik jest naprawdę wysoki.

 13. Dojazd do Lwowa z Krakowa kosztuje w najtańszej opcji 52 złote. Samochodem jak się jedzie w dzień bez kolejki można być na Rynku we Lwowie w 4 godziny od wyjścia z domu. Z miast bliżej granicy jeszcze taniej i jeszcze szybciej. Do Mołdawii jest z Krakowa 900 kilometrów. Sama benzyna do naszego auta kosztuje na takiej trasie ponad 700 zł. Taki wyjazd nie miałby żadnego sensu (dłużej i drożej).

 14. Witam proszę o podanie nr telefonu do tej kliniki dentystycznej albo jaka jest strona internetowa pozdrawiam darek

 15. Nazwy gabinetów wyszczególnione są w tekście. Wystarczy wpisać je sobie w Google. Pozdrawiamy świątecznie.

 16. Witam, czy jest ktoś tutaj, kto wymieniał sobie plomby z ciemnych na białe we Lwowie i zakładał kilka całkiem nowych? Jak to wygląda cenowo?

 17. Chciałabym się coś więcej dowiedzieć o leczeniu stomatologicznym na Ukrainie, czy jest tu ktoś kto odbył kilka wizyt i chciałby się podzielić ocena?

Dodaj komentarz