Centra handlowe i supermarkety we Lwowie. Gdzie iść na zakupy we Lwowie na Ukrainie?

Zakupy we Lwowie są jedną z tych rzeczy, które kochają turyści z Polski. Niskie ceny we Lwowie sprawiają, że zakup bardzo wielu produktów w sklepach bardzo się tu opłaca. Pora przyglądnąć się miejscom w których warto robić zakupy we Lwowie. Oto centra handlowe i supermarkety we Lwowie.

 


Opera Passage – Pasaż Opera


 
Tylko kilka kroków od Teatru Wielkiego znanego jako opera we Lwowie znajduje się niewielkie i mało rzucające się w oczy centrum handlowe – Opera Passage. Jest to raczej luksusowe i kameralne miejsce więc nie spotkacie tu polskich turystów wynoszących naręcza wódki jak w opisywanym później centrum Roksolana. W Pasażu Opera działa zaledwie 20 punktów handlowych. Marketem w Opera Passage są luksusowe i kameralne delikatesy Opera Market z dobrym wyborem produktów z całej Europy.
 
W Opera Passage zrobicie zakupy w sklepach lokalnych projektantów mody. Działa tu perfumeria Brocard, sklep Lush z rzemieślniczymi kosmetykami, Studio okularów i akcesoriów, jubiler Sinsera, Weekend Concept store, butik duetu Marc & Andre i butik Egoista. Znajdziemy tu też sklep z akcesoriami Opera Decor, sklep z lokalnych projektantów – Filigrana Etnica, francuski butik Cop.Copine, lokalny Modna Ja, etno butik Roksolana Szymczuk oraz centrum konferencyjo-restauracyjne Leopolis Hall na szczycie budynku. Działają tu salony kosmetyczne: Studio Kosmetyczne, Face&Beauty oraz Nail&Colour. Działa też kawiarnia. Większość placówek działa tu zaledwie do 20. Zaletą centrum jest to, że nie zdewastowano (przynajmniej z zewnątrz) starej zabytkowej kamienicy w reprezentacyjnym punkcie miasta.

 


Centrum Handlowe Victoria Gardens


 

Victoria Gardens to centrum handlowe największe we Lwowie i w całym regionie mogące pochwalić się powierzchnią 54 tysięcy metrów kwadratowych. To wciąż mniej niż duża Galeria Bronowice, Galeria Krakowska czy Galeria Mokotów w Warszawie. Niedawno wybudowany moloch w południowo-zachodniej części miasta otwarto 29 października 2016 roku. Przez długi czas zapełniał się sklepami i wyglądał na dość niedokończone miejsce. Z czasem wiele się zmieniło. Supermarketem działającym w Victoria Gardens są bardzo duże delikatesy Silpo, ale odnieśliśmy wrażenie, że zaopatrzone są gorzej od Silpo w opisywanym niżej Forum Lwów.

 

Wśród działających tu sklepów wymienić można m.in. perfumerię Brocard, Bugatti, English Home, Guessa, Jysk, Levi’s, Pandora, Triumph, 5-10-15, Yves Rocher, Wójcik, Bartek oraz bardzo wiele lokalnych sklepów. W sumie punktów handlowych jest tu dobrze ponad 100. Ponadto znajdują się tu aż 22 różne punkty gastronomiczne w tym chociażby lokal Lviv Croissants, restauracja Celentano Ristorante, placówka Lviv Handmade Chocolate, Kredens Cafe, Big Berry Coffee, Blackwood Burger, luksusowy grill Antrykot i kilka tanich sieciówek jak chociażby Chinkali. W centrum handlowy znajduje się kręgielnia i kino.

 


Centrum Handlowe Roksolana


 
Przechadzając się w okolicach placu Halickiego możecie nawet nie zdawać sobie sprawy, że obok straganów na przedpotopowym Rynku Halickim w kilkupiętrowej kamienicy działa nowoczesne centrum handlowe Roksolana. Główną atrakcją centrum jest całodobowy supermarket Arsen znajdujący się na poziomie -1 oraz kawiarnia i klub Partyfon na szczycie z przepięknym widokiem na kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów. To jednak nie wszystkie atrakcje w centrum położonym zaledwie 300 metrów od Rynku we Lwowie.
 
Mimo wielkiej popularności wśród polskich turystów zaopatrujących się w Arsenie w najtańszą wódkę Roksolana wcale nie jest tanim i podrzędnym miejscem. W zabytkowej kamienicy zamienionej na centrum handlowe w butikach znajdziemy produkty takich marek jak Ralph Lauren, Giuseppe Zanotti, Paul & Shark, Philipp Plein, Armani Jeans, Bugatti, Versace, Triumph, a nawet… Kendall + Kylie. Są też stoiska z podrabianymi perfumami. Jest tu apteka, luksusowa kwiaciarnia Floradise, salon kosmetyczny Nail Box oraz Nava i kawiarnia Bilka, a także salon Miss Princess w którym kreacje i dodatki można sobie wynająć. Butki w centrum działają maksymalnie do 21 naszego czasu. W podziemiach znajduje się całodobowy Arsen (w nocy wejście klatką schodową, a nie głównym wejściem).

 


Centrum Handlowe Magnus


 
Centrum handlowe Magnus we Lwowie działa w zabytkowej kamienicy projektu Romana Felińskiego z 1913 roku. Kameralne centrum dysponuje 4000 metrami kwadratowymi powierzchni handlowej na której znalazło się miejsce dla około 40 placówek. Magnus działał tu od początku będąc domem dla wielu polskich sklepów. W czasach komuny działał tu Centralny Dom Towarowy, a po wojnie przez pewien czas budynek znajdował się w rękach Polskich biznesmenów. O dramatycznej historii przejęcia Magnusa we Lwowie przeczytacie w artykule Wrogie przejęcie z “Dziennika Polskiego”.
 

Większość sklepów odzieżowych w Magnusie to marki lokalnych projektantów. Niektóre z nich nie mają zbyt wiele wspólnego z ekskluzywnymi sklepami. Znajdziecie tu też butik Solar, sklep Lego, kantor, salon manicure Eva Studio, salon Johny Barber, sklep Zizaza z rzemieślniczymi kosmetykami, a nawet… studio tańca. Na szczycie budynku działa kawiarnia z widokiem na Lwów.

 


Centrum Handlowe King Cross Leopolis


 
King Cross Leopolis to centrum handlowe popularne wśród turystów z Polski ze względu na tani supermarket Auchan. Centrum handlowe znajduje się na południowych obrzeżach miasta przy drodze M06 na Stryj w okolicy Areny Lwów. Jadąc od centrum miniecie też całkiem dobrą restaurację Głodny Mikołaj.
 
King Cross Leopolis nie powala. W środku dość staromodnie wykończony obiekt może pochwalić się za to ciekawymi sklepami. Znajdziemy tu m.in. Adidasa, Bershke, słynne polskie marki CCC, House, Cropp, Reserved, Wójcik, Gattę, Inglota, Intimissimi, Levisa, Mohito, Pako Lorente, Sinsay czy Zarę i Yves Rocher. W sumie 89 sklepów i różne stoiska handlowe w tym chociażby stoisko Kumpla. Centrum handlowe jest dobrym miejscem jeśli chodzi o rozrywkę. Dział atu kino, kręgielnia, można wpaść na karaoke czy do laserowego labiryntu, a nawet na lodowisko. Strefa gastronomiczna nie jest tak dobra jak w Victoria Gardens czy Forum Lwów, ale znajdziemy tu m.in. pizzę Celentano sprzedawaną w kawałkach oraz oddział Lvivsky Plyatsky. Centrum handlowe czynne jest od 9 do 21.

 


Centrum Handlowe Skrynia


 
Kolejne mało znane centrum handlowe znajdujące się przy drodze wjazdowej M11 niedaleko dworca kolejowego we Lwowie. Centrum handlowe o nieco przytłaczającej bryle nie należy do najnowocześniejszych, ale zaletą są tu całodobowe delikatesy Silpo. Może i nie przypominają luksusowych sklepów znanych z Forum Lviv i Victoria Gardens, ale w gruncie rzeczy mają dość podobny asortyment.
 
Samo centrum handlowe Skrzynia we Lwowie nie może pochwalić się zbyt dobrymi sklepami, ale znajdziecie tu chociażby sklep sprzedający… produkty importowane ze sklepów Ikea oraz wiele lokalnych sklepów, których asortyment nie należy raczej to zbyt wysoko jakościowych. Jest tu też część gastronomiczna, kantor, a nawet automat do robienia szybkich zdjęć. Centrum – poza Silpo – działa od 9 do 19.

 


Centrum handlowe Fabrik


 
Nowym, otwartym w połowie 2022 roku, centrum handlowym we Lwowie jest CH Fabrik przy ul. Stryjskiej 45. Oferta sklepów nie jest powalająca na kolana: znajdziemy tu m.in. Snsay, Jisk, Silpo, Fokstrot czy delikatesy Soli Vino & Cucina, a także kebaba.

 


Centrum Handlowe Forum Lwów


 
Na zakończenie duże centrum handlowe znajdujące się blisko historycznego centrum Lwowa i jednocześnie miejsce w którym zakupy są najmilsze. Forum Lwów to niewielkie centrum handlowe wzniesione w 2015 roku. Galeria posiada parking na 600 samochodów, działa tu 120 sklepów, sekcja gastronomiczna, kino. Supermarketem działającym w Forum Lwów są luksusowe delikatesy Silpo – najlepsze miejsce na zakupy we Lwowie.
 
W Forum zakupy możecie zrobić w wielu polskich sklepach – Bartek, CCC, Crop, House, Reserved, Wójcik i butiku Ewy Minge. Są tu też sklepy z ubraniami takie jak Puma, Levi’s, Mango, Zara, Bershka, Oysho, Springfield, Etam czy Pull&Bear. Są też lokalne sklpy takie jak LC Wakiki ale nie ma po co do niego wchodzić. W Forum tanio zrobicie sobie manicure w N&C Nail&Colour. Działa też kantor, apteka, pralnia czy salony sieci komórkowych, restauracje, kawiarnie oraz jedna z kilku tylko placówek McDonald’s we Lwowie. Silpo działa od 7 do 22:00. Butiki czynne są od 9 do 21:00, a wyjazd z parkingu zamykany jest o 2 w nocy czasu warszawskiego. Więcej informacji w naszym artykule o Forum Lwów.
 

Polecamy również:

 


 

Dodaj komentarz