Luksemburg – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Między Francją, Niemcami, a Belgią znajduje się niewielkie państwo Luksemburg. Luksemburg nie jest tłumnie odwiedzanym krajem ale są osoby, które również to miejsce chcą zwiedzić. Jeśli planujecie zwiedzić Luksemburg i zastanawiacie się jakie dokumenty wjazdowe są tu potrzebne to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy czy do Luksemburga potrzebny jest paszport czy dowód. Co trzeba ze sobą zabrać?

 

Luksemburg to bardzo bogaty kraj rzadko odwiedzany przez polskich turystów. Jeśli należycie do tej grupy osób, które nie obawiają się wysokich cen i chcą pozwiedzać to mamy dla Was dobre informacje.

 
Luksemburg znajduje się w gronie państw członkowskich Unii Europejskich. Oznacza to, że Polacy jadący do Luksemburga nie muszą mieć ze sobą paszportu. Do Luksemburga wystarczy dowód osobisty chociaż jeśli weźmiecie ze sobą paszport to nikt się na Was nie obrazi.

 
Czy trzeba spodziewać się kontroli na granicy? Jeśli wiecie czym jest Układ z Schengen podpisany w Schengen w Luksemburgu to raczej znacie już odpowiedź na to pytanie. Kontroli na granicy raczej nie ma co się spodziewać. Czy potrzebna jest wiza? Też nie, jeśli nie macie zamiaru osiedlić się w Wielkim Księstwie Luksemburga i przyjeżdżacie tu turystycznie to nie trzeba nic robić.

 
Polacy mogą być w Luksemburgu przez 90 dni na dowodzie lub paszporcie. Pobyt dłuższy musi być zalegalizowany i wymaga to bycia pracownikiem jednym z luksemburskich firm, studiowania lub nauki na miejscu oraz oczywiście posiadania odpowiedniej kasy na to by utrzymać się w Luksemburgu.

 
Polecamy również: