Czy do Szwecji potrzebny jest paszport czy dowód?

Skandynawska Szwecja jest jednym z droższych krajów w Europie dlatego mało Polaków jeździ tu na wakacje. Jeśli planujecie zwiedzanie Szwecji i wyjazd do Sztokholmu lub Goteborga zastanawiacie się pewnie jakich dokumentów potrzeba do Szwecji. Dziś sprawdzamy czy do Szwecji potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty. Sprawdzamy jakie dokumenty potrzebne są dla dziecka i czy do Szwecji potrzebna jest wiza.

  • Czy do Szwecji potrzeba paszportu?
  • Czy do Szwecji potrzeba wizy??
  • Jaka ważność dokumentów do Szwecji

Szwecja wielu osobom nie kojarzy się najlepiej. Drożyzna i masy imigrantów sprawiają, że nie każdy decyduje się na wakacje w Szwecji. Jeśli jedziecie to mamy dobrą wiadomość. Szwecja od 1 stycznia 1995 roku jest członkiem Unii Europejskiej. Niecałe 10 lat później do Unii Europejskiej wstąpiła również Polska. Oznacza to, że do Szwecji nie trzeba paszportu. Do Szwecji można wjechać na dowód osobisty. Oczywiście bez dowodu też można pojechać, jeśli mamy ze sobą paszport.

Na paszporcie lub dowodzie osobistym w Szwecji możemy przebywać przez 3 miesiące bez konieczności załatwiania dodatkowych formalności wizowych. Szwecja jest jednym z państw Układu z Schengen, który znosi kontrole na granicach wewnętrznych państw strefy jednak z powodu niekontrolowanego napływu nielegalnych imigrantów kontrole na szwedzkich granicach bywają często przywracane z powodu napływu nielegalnych imigrantów.

Podsumowanie: jakich dokumentów potrzeba do Szwecji? Polacy jadąc do Szwecji mogą legitymować się dowodem osobistym lub paszportem. Dokumenty do Szwecji muszą być ważne w dniu wjazdu do kraju.

Polecamy również: