Lodowisko we Lwowie – gdzie jest? Ile kosztuje?

Większość świątecznych filmów, które zobaczyć możemy w telewizji ma jedną wspólną cechę – ujęcia kręcone na lodowisku w centralnym punkcie miasta. Jeśli chcecie poczuć świąteczny klimat podczas wyjazdu to dobrym miejscem ku temu jest lodowisko we Lwowie. Gdzie we Lwowie można pojeździć na łyżwach?

 

Jeśli wybieracie się na święta lub Sylwestra do Lwowa dobrym pomysłem jest odwiedzenie jarmarku bożonarodzeniowego we Lwowie koło lwowskiej opery i na Rynku, ale amatorom zwiedzania Lwowa w zimie nie umknie również lodowisko we Lwowie w okolicach Atlasa jednej z najlepszych kawiarni we Lwowie. Lodowisko działa w centralnym punkcie miasta – na Rynku zaraz obok Ratusza po stronie północnej. Ile kosztuje jazda na łyżwach we Lwowie?

 

Lodowisko we Lwowie – ceny

Lodowisko we Lwowie
Lodowisko we Lwowie to – obok jarmarku bożonarodzeniowego koło Opery i świątecznych kramów na Rynku – jedna z największych zimowych atrakcji miasta. Sztuczne lodowisko zaraz koło Ratusza rozstawiane jest zawsze jesienią i działa prawie do wiosny. Na łyżwach zwykle można pojeździć już od 15 listopada. Lodowisko jest zwijane dopiero w połowie marca, więc okazji do jazdy na łyżwach jest sporo.

 

Cena biletu normalnego za godzinę jazdy na lodowisku we Lwowie to 50 lub 70 UAH w zależności od tego czy macie ze sobą własny sprzęt, czy nie. Dzieci jeżdżą taniej – 35 UAH z własnymi łyżwami, 50 UAH z wypożyczeniem łyżew na miejscu. Lodowisko czynne od 10 do 22:00 czasu lwowskiego, czyli od 9 do 21 naszego czasu. Na lodowisku na Rynku we Lwowie jednocześnie jeździć może około 150 osób, ale zwykle tłumów można spodziewać się tylko w weekendy. W normalne dni tygodnia tłumów i kolejek nie ma.
 

 
Podczas jazdy przygrywa muzyka i trzeba przyznać, że w tym roku lodowisko jest lepsze, niż chociażby rok temu. W jego okolicach jest nieco ciszej, a i tafla lodu utrzymana jest w lepszym stanie, niż wcześniej. Narzekać można jedynie na łyżwy dostępne do wypożyczenia. Jeśli we Lwowie chcecie pojeździć na łyżwach to warto wziąć swoje z domu.

 

Polecamy również:

 


 

1 komentarz do “Lodowisko we Lwowie – gdzie jest? Ile kosztuje?”

Dodaj komentarz