Wycieczka po dachach Lwowa – ceny i opinie. A może można… samemu?

Podziemia Lwowa i wycieczka po dachach Lwowa to dwa najczęściej pojawiające się hasła jeśli mowa o zwiedzaniu Lwowa z przewodnikiem. Co znajduje się w programach wycieczek “po dachach Lwowa”. Czy koniecznym jest wykupywanie tego typu wycieczki? Zarówno po dachach jak i podziemiach Lwowa można przejść się w gruncie rzeczy samemu. O dowolnej porze dowolnego dnia wycieczki do Lwowa, z dowolnego miejsca, za darmo. Oto opinia o wycieczkach po dachach Lwowa.

 

Wycieczki po dachach Lwowa są popularnym produktem oferowanym przez najróżniejsze firmy i przewodników w tym i polskojęzycznych przewodników po Lwowie. Cena wycieczki po dachach Lwowa zamyka się w granicach od 30 do 45 zł od osobę po mieście przeganiane są grupy osób nieświadomych tego, że wycieczkę po dachach Lwowa mogą zorganizować sobie samemu. Program wycieczek mających zwykle od 2 do 2,5 godziny zakłada zwykle zwiedzanie kilku (najczęściej czterech) różnych “dachów Lwowa”, niektóre wycieczki dodatkowo wzbogacane są o puszczanie baloników.

 
Kopiec Unii Lubelskiej, Wysoki Zamek, Lwów
 
Wycieczkę po dachach Lwowa można zorganizować sobie samemu. Nie zachęcamy oczywiście do wtargnięcia na ostatnie piętra i dachy kamienic, chociaż są osoby, które i tak Lwów zwiedzają. Samodzielnie wszystko i tak jest w pełni legalne, darmowe i bez pośpiechu.

 
W programach wycieczek jest na przykład wejście na dach kawiarni Dom Legend, restauracji w hotelu Leopolis, dachu hotelu Rius czy do baru z widokiem w hotelu Dniestr. Przedstawiamy wszystkie punkty widokowe we Lwowie z których można popatrzeć na dachy Lwowa za darmo i w pełni legalnie lub spędzić miło czas przy widoku na Lwów i filiżance kawy bez konieczności napychania kieszeni lokalnym przewodnikom po Lwowie.

 

Wieża ratusza we Lwowie


 
W wycieczce po dachach Lwowa chodzi przede wszystkim o to, by popatrzeć na Lwów z góry. Najlepszym do tego miejscem, który pomijany jest w niektórych punktach wycieczek “po dachach” jest oczywiście ten najbardziej charakterystyczny dach – dach wieży Ratusza znajdującego się na Rynku we Lwowie. Uwaga – przed wejściem na wieżę pokonać trzeba całkiem sporą liczbę schodów. Wstęp jest płatny ale w porównaniu do ceny “wycieczki” to i tak symboliczna opłata. Więcej o ratuszu i wieży ratusza lwowskiego już wcześniej pisaliśmy.

 

Dom Legend


 
Wycieczki po dachach Lwowa nie są zbyt kreatywne. W programie większości z nich jest po prostu wejście na dachy kawiarni i restauracji, które oferują widok na miasto. Jedną z kawiarni z widokiem na Lwów jest kawiarnia znana jako Dom Legend. Zdjęcia wykonywane w ustawionym na dachu budynku Trabancie spotkacie przeglądając internet w poszukiwaniu zdjęć panoramy Lwowa. Największą zaletą tego miejsca jest to, że można tu wejść, popatrzeć i iść gdzie indziej.

 

Partyfon

Wjazd na ostatnie piętro kamienicy w której znajduje się centrum handlowe Roksolana to kolejny “dach Lwowa”, który zwiedza się płacąc wcześniej 40 złotych chociaż wcale płacić nie trzeba. Na ostatnim piętrze budynku funkcjonuje kawiarnia i klub Partyfon, więc nic nie stoi na przeszkodzie by usiąść tu przy filiżance, taniej jak wszędzie, kawy i nieco dłużej nacieszyć się widokiem na pl. Halicki, kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów czy migoczący w oddali Kopiec Unii Lubelskiej.

 

Bar w hotelu Dniestr

Przewodnicy po Lwowie przeganiający po dachach Lwowa zostają zwykle tylko w centrum. Proponujemy jednak wybranie się nieco dalej od Rynku czy Wałów Hetmańskich aż na ul. Jana Matejki 9. W czterogwiazdkowym hotelu działa bar z przepięknym i niekonwencjonalnym widokiem na Lwów z góry. A ceny – przystępne jak wszędzie we Lwowie.

 

Wieża kościoła św. Elżbiety

 

Słynny kościół św. Elżbiety we Lwowie otwarty oficjalnie 3 listopada 1911 roku w dniu otwarcia był najwyższym budynkiem we Lwowie. Ze względu na dogodne położenie kościół widać z wielu miejsc we Lwowie, a z wieży kościoła roztacza się perfekcyjny widok na cały Lwów. Miejsce nie jest bardzo oblegane przez turystów z których część nawet nie zna historii kościoła więc przywiezione stąd zdjęcia będą iście wyjątkowe. Wstęp – tani, jak wszystko we Lwowie.

 

Restauracja w Hotelu Panorama

 

Hotel Panorama znajdujący się przy Wałach Hetmańskich może pochwalić się nie tylko dobrym położeniem ale również ciekawą restauracją, którą już kiedyś odwiedzaliśmy. Hotelowa restauracja jest miejscem z którego można popatrzeć na Lwów z naprawdę ciekawej perspektywy. Dzięki bliskości Teatru Wielkiego zwanego dziś operą lwowską widok stąd jest inny niż wszystkie i niezapomniany.

 

Restauracja w hotelu Citadell Inn

 
Hotel Cytadela we Lwowie to kolejne miejsce oddalone nieco od centrum, którego dach jest przepięknym tarasem widokowym z którego można popatrzeć sobie na Lwów, a przy okazji zjeść dobry obiad w spokoju i z daleka od grup turystów przyjeżdżających do Lwowa po tanią wódkę. Więcej o restauracji w jednym z poprzednich wpisów.

 

Podsumowanie

Ciekawe i nietypowe widoki na Lwów podziwiać można jeszcze z wielu innych miejsc, ale nie wszystkie mamy zamiar opisać ponieważ w internecie roi się od blogów, które powstały bazując wyłącznie na naszych informacjach. Niektóre pozostałe miejsca z których można oglądać Lwów opisane są już na stronie, wystarczy ich poszukać. By patrzeć na Lwów z wysoka można wybrać się również do któregoś z punktów widokowych, które opisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Polecamy również: