Islandia – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Islandia przez lata niezauważana przez turystów z Polski sukcesywnie staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem zwiedzania Europy. Jeśli chcecie zobaczyć słynny wrak Dakota C117 na Islandii lub pojeździć tu samochodami terenowymi to pewnie zastanawiacie się jakie dokumenty potrzebne są do Islandii. Jeśli lecicie na Islandię samolotem to warto sprawdzić czy na Islandię potrzebny jest paszport czy dowód. Jakich dokumentów trzeba do Rejkiawiku?

 

Islandia staje się ciekawym i atrakcyjnym miejscem. Turystów ściąga możliwość zobaczenia zorzy czy nietypowe klimaty oraz nie ukrywajmy – moda. Islandia brzmi lepiej od kolejnego nudnego weekendu we Lwowie.

 
Pytanie o dokumenty na Islandię nie jest tak głupie jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Islandia nie należy do Unii Europejskiej ale wbrew temu co wmawiają Wam niektóre polskie blogi turystyczne to nie członkostwo danego kraju w Unii Europejskiej sprawia, że możemy do niego jechać bez paszportu.

 
Bez paszportu można poruszać się po krajach EOG czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Islandia mimo że nie jest w Unii Europejskiej należy do niego, należy też do Strefy Schengen co oznacza, że na wewnętrznych granicach zniesione są kontrole graniczne.

 
Czy lecąc na Islandię potrzebny jest paszport? Nie, nie jest potrzebny. Bardziej spostrzegawczy Czytelnicy zauważą pewnie już, że wiza na Islandię nie jest potrzebna jeśli szykujecie się na wyjazd turystyczny. Jeśli wyjazd nie będzie turystyczny to po pewnym czasie swój pobyt trzeba będzie zalegalizować ale na blogu interesuje nas turystyka.

 
Co z dzieckiem? Jeśli zabieracie na Islandię dziecko to musi ono posiadać również swoje dokumenty.

 
Polecamy również: