Ceny na Ukrainie – ceny we Lwowie: przewodnik po cenach… wszystkiego

Ceny na Ukrainie i ceny we Lwowie to temat, który najbardziej interesuje naszych czytelników. Tematem cen w sklepach we Lwowie już od dawna zajmujemy się dosyć kompleksowo w cyklicznym przeglądzie promocji w sklepach. Pora na przegląd zawiewający w sobie ceny praktycznie wszystkich produktów czy usług, które mogą interesować podróżnych przed wyjazdem na Ukrainę. Przyglądamy się cenom ubrań, alkoholu, papierosów, komunikacji publicznej i taksówek. A także cenom w kawiarniach i restauracjach, cenom siłowni, basenu, SPA, kosmetyczki i fryzjera i nie tylko.

 

Ceny w sklepach we Lwowie

Ukraina i Lwów to miejsca w których większość osób może zapomnieć o sprawdzaniu cen. Nie ma najmniejszej potrzeby, by dowiadywać się ile co kosztuje (o ile nie sięgacie akurat po Hennessy lub Dom Perignon) bo zdecydowana większość produktów w sklepach spożywczych jest przynajmniej kilkukrotnie tańsza niż u nas. Są oczywiście niewielkie wyjątki, ale nawet jeśli coś będzie droższe, to i tak zakup kilku innych produktów zniweluje wszelkie nadpłaty. Dla przedstawienia różnic w cenach między Ukrainą, a Polską porównaliśmy ceny z luksusowych delikatesów Silpo w Forum Lviv z cenami z Tesco (które – umówmy się – luksusowym sklepem nie jest). Jak niskie są ceny w sklepach na Ukrainie?


Dla porównania – 100 torebek herbaty Ahmead Tea kosztuje we Lwowie 89,90 UAH (oraz 53,90 UAH na promocji) czyli 11,88 zł i 7,12 zł (w Tesco cena to 23,49 zł i 19,99 zł na promocji). Antyperspirant Nivea w kulce kosztuje we Lwowie 25,90 UAH w porównaniu do 8,99 zł w Tesco. Żel pod prysznic Le Petit Marseiliais w opakowaniu 250 ml we Lwowie wyceniony jest na 24,90 UAH (3,29 zł), a w polskim Tesco na 8,99 zł. Kilogram cebuli czerwonej we Lwowie kosztuje 7,78 UAH za kilogram (1,02 zł) w porównaniu do 3.99 zł za kilogram w Tesco.

 

1,5 litrowa Coca Cola kosztuje we Lwowie 15,40 UAH (2,03 zł). W Polsce za litr w Tesco płacimy 3,89 zł. Podobnie z ceną napoju w puszce. We Lwowie puszka 0,33 litra kosztuje 7,50 UAH (0,99 zł). W polskim Tesco 2,59 zł. Najtańszy chleb w dobrym markecie we Lwowie kupimy już za około 11 UAH za kilogramowy bochenek (1,50 zł). W Tesco chleb wiejski kosztuje 7,19 zł za kilogram. Duży Snickers (112,50 gramów) kosztuje we Lwowie 18,70 UAH (2,47 zł). W Tesco za tego samego batona przyjdzie nam zapłacić 3,39 zł.


Co ciekawe – ceny we Lwowie tańsze niż w Polsce często są produkty importowane znad Wisły. Za baton zbożowy Bakalland żurawina i pomarańcza płacimy we Lwowie 6,99 UAH (0,92 zł), a w Tesco w Polsce 1,99 zł. Ser pleśniowy Lazur srebrzysty we Lwowie kosztuje 42,90 UAH (5,67 zł), a w internetowym markecie Frisco.pl 6,29 zł. Importowana z Polski papryka słodka Kamis kosztuje we Lwowie 9,90 UAH (1,30 zł), a w Tesco 1,59 zł. Płatki Cini Minis 250 gramów wyceniono na 29,90 UAH (3,95 zł) w porównaniu do 4,99 zł w Tesco w Polsce.

Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź ceny noclegów:Booking.com


Mrożony szpinak Hortex kosztuje we Lwowie 19,90 UAH (2,63 zł), a w polskim Tesco wyceniono paczkę na 3,49 zł. Tyle samo w Polsce i we Lwowie kosztują np. napoje dla dzieci Gerber. Sprowadzona z Polski farba do włosów Garnier Color Sensation kosztuje we Lwowie 51,90 UAH (6,86 zł). W Tesco w Polsce płacimy za tą samą farbę 14,99 zł. Oczywiście zdarzają się polskie produkty w cenach wyższych, niż w naszych sklepach ale w takich przypadkach różnice zwykle nie przekraczają kilkudziesięciu groszy.


Wszystkich, którzy poszukują aktualnych cen w sklepach we Lwowie i na Ukrainie zapraszamy również do sprawdzania cyklicznego przeglądu cen Łowcy lwowskich promocji w którym co miesiąc przyglądamy się przecenionym produktom, które warto kupić we Lwowie. Wcześniej publikowaliśmy również cenę przykładowego koszyka zakupów we Lwowie na żywym przykładzie – zakupach zrobionych w delikatesie Silpo w listopadzie 2017 roku.

 

Ceny w kawiarniach i restauracjach we Lwowie

Kawiarniany.pl to jak sama nazwa wskazuje serwis, którego głównym celem jest przedstawianie lokali gastronomicznych, więc ceny w restauracjach i kawiarniach we Lwowie interesują nas najbardziej. Ceny te są jeszcze niższe, niż ceny w sklepach. We Lwowie nie ma praktycznie żadnego lokalu na którego nie stać turysty z Polski. Nawet droższe i luksusowe restauracje takie jak Terrazza, Stary Royal, Szkocka, Panorama, Valentino, Red Pepper, Amadeusz czy chociażby restauracja w pięciogwiazdkowym hotelu Cytadela to miejsca w których ceny nie są wyższe, niż ceny w średniej-niższej klasy lokalach w Krakowie. Nie mówiąc już o lwowskich lokalach średniej klasy takich jak Atlas, Restauracja Baczewskich czy Apteka Mikolascha i Partyfon. Poza zasięgiem większości Polaków może być stek z wołowiny importowanej ze Stanów Zjednoczonych w restauracji Mon Chef (Filet mignon za 410 UAH (54,22 zł) za 100 gramów surowego mięsa) czy homara w Red Pepper (1500 UAH czyli 198 zł).

 

Poza naprawdę ekstremalnymi wypadkami dań na przykład z owoców morza Polaków we Lwowie stać dosłownie na każdą restaurację bo nawet w tych luksusowych cena dwudaniowego obiadu dla dwóch osób nie powinna przekroczyć 80-120 złotych. Śniadanie dla dwóch osób kosztować będzie w granicach 20-30 złotych, a za kawę i ciastko rzadko zapłacicie więcej, niż 15 zł.


Ze względu na niskie ceny w restauracjach i kawiarniach we Lwowie serdecznie odradzamy stołowanie się w słabych jakościowo lokalach takich jak chociażby Kupol, Premiera Lwowska, Cesarz, Puzata Chata czy Bistro Sezony. Owszem, obiad w tych “restauracjach” kosztować będzie w granicach 10-15 złotych za osobę, ale chyba nie po to są wakacje, by odmawiać sobie normalnego obiadu. Jeżeli wszystko wydaliście na wódkę to rozważyć można jedzenie w tanich sieciowych barach ze smacznymi croissantami – Lviv Croissants w których kawa i rogalik to koszt od 60 UAH.

 

Odradzamy też odwiedzanie przereklamowanych lokali, których większość należy do sieci Fest. Wśród nich wymienić można te o których pewnie czytaliście na innych polskojęzycznych serwisach o Lwowie czyli chociażby restaurację “Masońską” przy Rynku i “Żydowską” Pod Złotą Różą, Teatr Piwa Prawda, Mięso i Sprawiedliwość czy Arsenal Ribs and spirits lub Opera Underground i Masoch cafe i kawiarnię Centaur lub kawiarnię Kopalnia Kawy serwującą kawę “po banderowsku”.  Na obiady najlepiej chodzić po prostu do restauracji w najlepszych hotelach we Lwowie. Dla krótki przegląd cen w lokalach we Lwowie.


Za obiad w popularnej Restauracji Baczewskich w postaci barszczu czerwonego z uszkami (64 UAH), kotleta po kijowsku (znanego w Polsce pod mylną nazwą kotlet de volaille za 104 UAH) oraz pół litrowego dzbanka kompotu z suszonych jabłek, gruszek i śliwek (30 UAH), kremówki (68 UAH) i kieliszka domowej nalewki wiśniowej (19 UAH) płacimy tyle, co za jedną porcję tagiatelle w krakowskiej Introligatorni Smaku czyli jedyne 37 zł (285 UAH).

 

W równie popularnym Atlasie za śniadanie angielskie (85 UAH), kawę latte (35 UAH) oraz szarlotkę na deser (35 UAH) płacimy w sumie 20 złotych. Dla porównania warto dodać, że w identycznie położonej kawiarni Europejskiej przy Rynku Głównym w Krakowie samo śniadanie angielskie kosztuje 37 zł.


W słynnej Szkockiej będącej jednocześnie restauracją hotelu Atlas Deluxe za zupę marchewkową (65 UAH), sznycel po wiedeńsku (142 UAH), kawę latte (45 UAH) oraz lody (59 UAH) płacimy 41 zł, czyli o 4 zł więcej, niż za pulpety cielęce z sosem koperkowym w restauracji hotelu Europejskiego w Krakowie. W tańszych miejscach takich jak chociażby kawiarnia Sztuka za latte (35 UAH), ciastko (40 UAH) oraz shake mleczny (35 UAH) płacimy tylko 110 UAH czyli 14,55 zł. Ceny w lwowskich lokalach podajemy przy opisie każdej odwiedzonej restauracji oraz każdej kawiarni we Lwowie. Dodatkowo przygotowaliśmy również przegląd cen w kawiarniach oraz przegląd cen w restauracjach we Lwowie.

 

Ceny transportu we Lwowie – taksówki, Uber, komunikacja publiczna

Na wielu polskojęzycznych serwisach przeczytacie o zaletach jazdy komunikacją publiczną we Lwowie. Zaleta jest tylko jedna – cena. Przejazd kosztuje w granicach 50 groszy, a mandat za brak biletu około 6-8 złotych. Poza tym – jazda trolejbusami, rozpadającymi się marszrutkami czy tramwajami nie ma praktycznie żadnego sensu z powodu tłoku i złego stanu technicznego. Po co tłuc się brudnym autobusem w tłumie, skoro przejazd taksówką kosztuje mniej, niż bilet MPK w Krakowie?

 

Z jednej prostej przyczyny – ceny taksówek i przejazdów Uberem we Lwowie są niesamowicie niskie. Najdroższy przejazd Uberem przez pół miasta w korkach kosztował nas w granicach 12 złotych. Zwykle cena przejazdu Uberem we Lwowie nie przekracza 50 UAH (6,60 zł na przykład z Hotelu Cytadela pod pomnik Mickiewicza albo z Dworca Głównego na plac Halicki). Jeśli najdzie Was ochota na przejazd spod gmachu Teatru Wielkiego pod pomnik Adama Mickiewicza to za taki przejazd przyjdzie Wam zapłacić 30 UAH – 3,90 zł. W Uberze we Lwowie można płacić gotówką, ale nie ma to sensu ponieważ przewalutowanie karty dopiętej do Ubera kosztować będzie w granicach kilkudziesięciu groszy.

 

Polecana przez nas korporacja taksówkowa Lviv Hotel Taxi we Lwowie też nie należy do drogich. Cena za przejazd taksówką we Lwowie to 40 UAH za podstawienie samochodu i 6 UAH za każdy przejechany kilometr. Przejazd z dworca w okolice placu Mickiewicza powinien kosztować około 60-70 UAH, czyli maksymalnie 9,50 zł. Uważajcie na taksówkarzy oczekujących przy dworcu. Potrafią za taki sam przejazd kasować od 100 do 150 UAH! Przy tak niskich cenach taksówek i Ubera jazda komunikacją publiczną we Lwowie to dobra jednorazowa atrakcja turystyczna albo hobby dla dziwaków.

 

Ceny w muzeach we Lwowie

Cenniki lwowskich muzeów to kolejny dowód na to jak tanim miastem jest Lwów. Jeśli przyjechaliście nad Pełtew po coś więcej niż tanie papierosy i alkohol to możecie być szczęśliwi. Wizyta w praktycznie każdym muzeum we Lwowie nie kosztuje więcej, niż 40 UAH (5,27 zł). Jedynie wejście na zwiedzanie gmachu Teatru Wielkiego (Opery lwowskiej) kosztuje nieznacznie więcej, więc w tym wypadku lepiej… kupić bilet do opery, niż zwiedzać ją bez spektaklu. Cenom w muzeach poświęciliśmy osobny tekst w którym spisaliśmy również kilka ciekawych muzeów we Lwowie wartych odwiedzenia. Przy okazji warto przypomnieć – wejście na Cmentarz Łyczakowski wcale nie musi być płatne. Płacą tylko turyści wchodzący głównym wejściem. Wejścia na modlitwę są darmowe.

 

Ceny w kinach, teatrach, Operze i Filharmonii we Lwowie

Sklep, muzeum, galeria, kawiarnia, restauracja czy kino i opera. Nie ma różnicy. We Lwowie wszystko jest tanie. Prawdopodobnie i tak we Lwowie nie wybierzecie się do kina, ale ceny biletów do kin na Ukrainie i tak podać warto. Jeśli idziecie na seans do dużego sieciowego kina Planeta w centrum handlowym Forum Lviv lub King Cross to za bilety na przykład na dreszczowiec Smakosz 3 w 2D zapłacicie 90 UAH za wieczorny seans. Za film Thor: Ragnarok w 3D płacimy za bilet o 10 UAH więcej, czyli 100 UAH (13,13 zł). W weekendy jest nieco drożej i bilety na filmy kosztują wtedy o około 20 UAH więcej, czyli maksymalnie w granicach 15,70 – 18,30 zł za bilet w najpopularniejszych godzinach szczytu. W mniejszych kinach jest oczywiście taniej.

 

Do teatru we Lwowie pewnie też się nie wybierzecie bo raczej nie ma to żadnego sensu (poza małymi wyjątkami – zdarzają się spektakle po polsku), ale jeśli chodzi o ceny biletów do teatru we Lwowie to na sobotni spektakl na dużej scenie w Teatrze Skarbkowskim najtańszy bilet za miejsce na balkonie kosztuje 40 UAH. Bilety na premierowe pokazy w pierwszych rzędach wyceniane są na 150 UAH, w rzędach do 10-tego – 80 UAH, a w dalszych po 60 UAH. Miejsca na balkonach również od maksymalnie 40 do 100 UAH (od 5,27 zł do 13 zł). W mniejszych teatrach jest taniej.


Kilka akapitów wyżej informowaliśmy, że często bardziej opłaca się pójść na spektakl do Opery we Lwowie, niż płacić za samo zwiedzanie budynku. Zakup najtańszych biletów do Opery we Lwowie to koszt od 40-50 UAH za bilety balet i opery niezależnie od dnia tygodnia. Tylko na większe wydarzenia bilety są nico droższe i kosztują od 300 do maksymalnie 600 UAH za najlepsze miejsca. Dla przykładu w tym sezonie najdroższy bilet do opery we Lwowie na spektakl Jezioro Łabędzie to koszt 400 UAH. Najtańsza wejściówka kosztuje 50 UAH (6,57 zł). O około 1 zł więcej, niż samo zwiedzanie budynku, a dodatkowo poczuć można samą atmosferę spektaklu. Dla porównania najdroższy bilet w Loży Marszałkowskiej w Operze w Krakowie kosztuje 120 zł (920 UAH), a najtańszy na balkonie 28 zł (210 UAH). W gmachu Teatru Wielkiego we Lwowie działa również sala lustrzana w której organizowane są koncerty. Bilety po 100 UAH. Bilety do opery we Lwowie można kupić w kasie budynku oraz przez internet.

 

Poznaliście już ceny biletów do kina, biletów do teatru i biletów do opery we Lwowie. Pora jeszcze na bilety do filharmonii we Lwowie. Jak łatwo zgadnąć – są równie tanie, jak wszystkie wymienione przed momentem. Na koncert japońskiej skrzypaczki Eimi Wakui we Lwowie w zależności od miejsca na sali bilety kosztują 70, 90 lub 120 UAH. Koncert Debbie Cameron Project i Jochen Rueckert Quartet w ramach cyklu Jazz Bez kosztuje od 100 do 1000 UAH (od 13,15 do 131 zł). To oczywiście dość mocno promowany występ zagranicznej gwiazdy, która przyjechała do Lwowa, więc lokalne występy są jeszcze tańsze. Za wejściówki na cykliczny koncert ukraińskich pieśni ludowych dla dzieci płaci się 20 UAH (2,63 zł), za fortepianowy koncert chopinowski w wykonaniu lokalnych muzyków od 50 do 90 UAH, a za bilet na niedzielny poranek symfoniczny płacimy 50 UAH (6,57 zł) niezależnie od miejsca. Można przyjąć, że ceny biletów w filharmonii we Lwowie nie przekraczają zwykle 120 UAH.

 

Ceny aktywnego wypoczynku we Lwowie – lodowisko na Rynku, baseny, paintball itp

Myśleliście nad pójściem do parku wodnego we Lwowie? W aquaparku Beach zwykły bilet normalny na godzinny wstęp do aquaparku we Lwowie to koszt 110 UAH, 180 płaci się za dwie godziny, a 250 UAH za wejściówkę na cały dzień (14,50; 23,73 i 32,96 zł). Bilet pozwalający na wstęp do strefy “relax” czyli uprawniający do skorzystania z łaźni rzymskiej, sauny fińskie i sauny rosyjskiej to koszt odpowiednio 170, 240 i 320 UAH. W środy od 10 do 22:00 przewidziane są promocyjne ceny – 110, 140 i 190 UAH.

 

Zimą, zwykle od 15 listopada do 15 marca, na Rynku we Lwowie działa lodowisko odkryte wraz z wypożyczalnią łyżew. Cena biletu normalnego za godzinę jazdy to 50 lub 70 UAH (6,59 lub 9,23 zł) w zależności od tego czy macie ze sobą własny sprzęt, czy nie. Lodowisko czynne jest codziennie od 10 do 22:00 czasu lokalnego.

 

Tanie są inne formy aktywnego spędzania czasu. Za zestaw sprzętu i 200 kulek dla 6 osób płacimy w Paintball B3 we Lwowie płacimy 220 UAH (29 zł). Dodatkowe 100 kulek kosztuje 60 UAH, a dodatkowe 2000 kulek 1000 UAH. “Nocne” strzelanie po 19:00 płatne jest dodatkowo 200 UAH.

 

Jazda konna we Lwowie – 40 minut jazdy konnej w lesie to koszt 350 UAH (46 zł), godzina kosztuje o 100 UAH więcej, a 3-godzinna wycieczka wyceniona jest na 1050 UAH. Jazda konna w hali kosztuje dokładnie tyle samo. Jest więc porównywalnie, a nawet nieco drożej niż w Polsce Ceny pochodzą z ośrodka w klubie jazdy konnej Tempo. Można oczywiście znaleźć tańsze miejsca

 

Ceny usług we Lwowie – fryzjer, manicure, dentysta, SPA i masaż

Ceny wszelkiego rodzaju usług we Lwowie są kolejnym powodem dla którego warto przyjechać do miasta. Na początek sprawdzimy ceny w gabinetach kosmetycznych we Lwowie. U kosmetyczki Face Factory we Lwowie za regulację brwi płacimy 150 UAH, tyle samo kosztuje przyciemnianie brwi, 100 UAH kosztuje przyciemnienie rzęs. W salonie piękności Lely we Lwowie za trwałe prostowanie włosów płacimy od 325 UAH (43 zł), za strzyżenie płacimy około 100 UAH. Do tej kwoty należy jednak dodać koszt mycia włosów od 16 do 41 UAH w wypadku długich włosów oraz suszenie za 35 UAH. Farbowanie przy użyciu farb Wella kosztuje od 290 UAH. W tym samym salonie regulacja brwi kosztuje 25 UAH, a koloryzacja 35 UAH. Manicure we Lwowie kosztuje około 65 UAH, żelowe paznokcie 330 UAH (43,50 zł). Podane tu ceny obowiązują w dość drogich gabinetach w centrum miasta. Na obrzeżach i poza samymi okolicami Rynku da się znaleźć fryzjera za 50-100 UAH (6,59 – 13 zł) za całą usługę.

 

Ceny w gabinetach SPA też są tanie. Tajski masaż (nie erotyczny) kosztuje 550 UAH za godzinę (72,50 zł), zwykły od 390 do 450 UAH, cukrowa depilacja to koszt około 370 UAH za nogi, 250 UAH za bikini, peeling całego ciała kosztować będzie około 830 UAH, maseczka z czekolady na całe ciało – 850 UAH, a masaż gorącymi kamieniami około 550 UAH. Laserowa depilacja nóg we Lwowie to około 1300 UAH, a bikini 700 UAH. Godzina w saunie kosztuje około 200 UAH, miesięczny karnet na siłownię około 500-600 UAH, pojedyncza wizyta 80 UAH, karnet łączony z basenem za 1000 UAH miesięcznie, minuta w solarium w granicach od 5 do 7 UAH za minutę, peeling twarzy około 300-400 UAH, czyszczenie mechaniczne również w podobnej cenie w gabinecie Trystyhii nieco oddalonym od centrum miasta. Cenom w gabinetach dentystycznych we Lwowie poświęciliśmy osobny tekst. Krótko mówiąc – jest około 4x taniej, niż w Krakowie.

 

Ceny parkingów strzeżonych

Parkingu strzeżone we Lwowie to temat, który już wcześniej opisaliśmy, więc tylko w skrócie. Na najtańszych parkingach w niewielkiej odległości od centrum za dzień parkowania płaci się w granicach 30-50 UAH. W droższych miejscach takich jak parkingi hoteli cena parkowania przez jeden dzień waha się od 100 do 150 UAH, czyli wciąż nie jest przesadnie drogo. Lokalizację parkingów strzeżonych w centrum Lwowa zobaczycie tutaj.

Ceny ubrań i butów na Ukrainie i we Lwowie

Na zakończenie temat, który interesuje wielu turystów z Polski oraz przestroga. Ubrań na Ukrainie nie kupuje się! Zakup ubrań na Ukrainie to kompletnie nieopłacalna zabawa. Na początek popularna niskiej klasy sieciówka Zara. Żółty jedwabny płaszcz ze sztucznego futra w sklepie Zara w Polsce kosztuje 449 zł, a na Ukrainie 3799 UAH czyli 500 zł. Jednobarwny, zielony damski płaszcz ze sztucznego futra wyceniany w Polsce na 299 zł kosztuje na Ukrainie 2599 UAH czyli 343 zł. Czerwony top ze sztucznymi perłami na ramieniu wyceniany w Polsce na 99,99 zł we Lwowie kosztuje 999 UAH czyli 131 zł. Tak samo jest w przypadku męskich ubrań. Najzwyklejsza koszula w kratkę vichy wyceniana u nas na 129 zł we Lwowie kosztować będzie już 1299 UAH czyli 171 zł.

W nieco lepszym jakościowo sklepie Massimo Dutti wełniany płaszcz damski wyceniany w Polsce na 999 zł we Lwowie kosztuje 7995 UAH czyli 1055 zł. Damskie spodnie garniturowe w prążki wyceniane w Polsce na 349 zł na Ukrainie kosztują już 382 zł. Kaszmirowy sweter męski z okrągłym dekoltem kosztujący w Polsce 599 zł na Ukrainie kosztuje 699 zł. Męskie hiszpańskie buty w stylu derby ze sprzączką wyceniane w Polsce na 479 zł kosztują na Ukrainie 3995 UAH czyli 527 zł. Pończochy Gatta Lavinia wyceniane w Polsce na 14,99 zł na Ukrainie kosztują 163,80 UAH czyli 21,59 zł. Różnice w cenach bardziej luksusowych marek są jeszcze bardziej widoczne. Oczywiście można polować na promocje i wyprzedaże, ale jeśli chcecie na Ukrainie kupować ubrania z wyższej półki to nad zakupem lepiej kilkukrotnie się zastanowić.

Na Ukrainie bardzo popularne są polskie sklepy i marki jak chociażby należące do grupy LPP czyli m.in. Reserved, House, Cropp. We Lwowie znajdziecie również polskie sklepy 5-10-15 należące do spółki Komex, salony marek Bartek i Wójcik Fashion, sklepy CCC oraz sklepy Ewy Minge. W większości przypadków ceny są bardzo podobne do tych, które oferowane są u nas. Różnice mogą wynosić +/- kilka złotych czyniąc zakupy praktycznie nieopłacalnymi.

Jedynymi ubraniami, które warto kupić na Ukrainie są wyroby ze skóry (kurtki i buty) oraz futra. Niewielkich sklepów z futrami i galanterią skórzaną we Lwowie są dziesiątki. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

 

Ceny alkoholu i papierosów we Lwowie i na Ukrainie


Już na sam koniec jedynie kilka słów na temat cen alkoholu i papierosów. We Lwowie i na Ukrainie opłaca się kupować wszystkie lokalne produkty takie jak piwa, wina, wódki, wina czy koniaki. Trunki pochodzące z lokalnego rynku potrafią być tańsze o kilkadziesiąt procent w porównaniu do takich samych produktów w Polsce. Półtora litra piwa we Lwowie kupimy już za około 2-3 złote. Lokalne wino za 8-10 złotych, wódkę za 8-10 zł, a koniak za 12-20 zł. Najdroższe papierosy – Sobranie – kosztują po około 60 UAH za paczkę i są to papierosy droższe o ponad połowę w porównaniu do lokalnych wyrobów dostępnych nawet po 30 UAH za paczkę. Przy tych cenach nie warto oszczędzać kupując najtańsze rzeczy. Warto dopłacić do lepszych jakościowo napojów.

 

We Lwowie i na Ukrainie nie warto zwykle kupować alkoholu sprowadzanego z Zachodu Z wyjątkiem alkoholu z… Polski. 0,5-litrowa Żubrówka biała kosztuje we Lwowie w granicach 90 – 100 UAH czyli od 11,85 do 13,18 zł. Za słynną litrową Żubrówkę płacimy około 27 złotych. Gorzej już z nieco lepszymi produktami. Chociażby produkowane w Austrii likiery J.A. Baczewski kosztują w Polsce w granicach 40-45 zł za butelkę i tyle samo płacimy za nie we Lwowie. Im bardziej luksusowy alkohol, tym zwykle droższy niż w Polsce. Dla porównania szampan Moet & Chandon Rose Imperial kosztujący w Polsce w granicach 220 złotych, a jego ceny we Lwowie to około 270 zł. Jeżeli szukacie zagranicznych alkoholi nie przyjmujcie w ciemno, że na Ukrainie będą tańsze, chociaż oczywiście okazje się zdarzają. Podróżnym przypominamy o limitach przywozu alkoholu z Ukrainy.

 
Aktualizacja: kwoty z tekstu opublikowanego z końcem 2017 roku zdążyły się nieco zdeaktualizować ale wciąż na Ukrainie jest tanio. Aktualne ceny na 2019 rok w tekście – ceny na Ukrainie 2019 – oraz – przykładowe zakupy w wakacje 2019.
 

Polecamy również:

 


 

1 komentarz do “Ceny na Ukrainie – ceny we Lwowie: przewodnik po cenach… wszystkiego”

  1. Pingback: Majówka we Lwowie

Możliwość komentowania została wyłączona.