Czy do Bułgarii potrzebny jest paszport czy dowód?

Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, Warna, Płowdiw czy Sofia – kiedyś wakacje w tych miejscach były prawdziwym luksusem dla wybranych. Dziś wczasy w Bułgarii to coś na co stać każdego Polaka. Znaczna liczba tanich ofert all inclusive w Bułgarii sprawia, że przyjeżdżają tu dziesiątki rodaków. Jeśli przed wyjazdem do Bułgarii zastanawiacie się jakie dokumenty są potrzebne to dziś poznacie odpowiedź. Sprawdzamy czy do Bułgarii potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty. Co z wizą i dokumentami dla dziecka?

  • Czy do Bułgarii potrzebny jest paszport?
  • Czy można pojechać do Bułgarii na dowód osobisty?
  • Czy do Bułgarii potrzeba wizy?

Warna, Płowdiw, Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Burgas czy Sozopol – bułgarskich kurortów jest jak na pęczki. W każdym liczne hotele i apartamenty czekające na turystów każdego roku. Jeśli planujecie wyjazd do Bułgarii to mamy same dobre wiadomości.

1 stycznia 2007 roku Bułgaria wstąpiła do Unii Europejskiej. Oznacza to, że wyjeżdżając do Bułgarii wystarczy dowód osobisty. Polacy mogą oczywiście posiadać paszport do Bułgarii i wjechać również na jego podstawie, można też posiadać paszport tymczasowy.

Dodatkowo warto wiedzieć jednak, że Bułgaria nie jest jeszcze pełnoprawnym członkiem tak zwanej Strefy Schengen. Co to oznacza?

Bułgaria od dawna chce wstąpić do Układu z Schengen i jest już jednym z sygnatariuszy, ale wciąż jest na liście krajów oczekujących na wejście do Strefy Schengen. Na dzień dzisiejszy kontrole graniczne z Bułgarią nie są jeszcze zniesione, mimo że kraj jest w Unii Europejskiej.

Czy potrzebna jest wiza do Bułgarii? Nie. Jeśli jedziemy do Bułgarii na wczasy trwające nie więcej niż 90 dni w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu nie potrzebna jest wiza do Bułgarii. Co z dokumentami dla dziecka do Bułgarii?

Do Bułgarii potrzebny jest paszport dla dziecka lub inny dokument podróży czyli dowód osobisty.

Ważne informacje:

  • Do Bułgarii wystarczy dowód osobisty
  • Dokumenty mają być ważne w dniu wjazdu i wyjazdu
  • Dokumenty należy posiadać w formie fizycznej, nie skanów czy aplikacji

Polecamy również: