Liechtenstein – dokumenty. Czy potrzebny paszport czy dowód osobisty?

Pomiędzy Austrią, a Szwajcarią znajduje się niewielkie i malowniczo położone księstwo Liechtenstein. Jeśli chcielibyście tu przyjechać i zastanawiacie się jakich dokumentów potrzeba do Liechtensteinu to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy czy do Liechtensteinu potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty? Jakich dokumentów trzeba?

 
Liechtenstein jest jednym z najmniejszych państw na świecie. Małe państwo nie jest zbyt tłumnie odwiedzanym dlatego też nie każdy wie jakich potrzeba dokumentów by tu przyjechać.

 
Liechtenstein nie jest członkiem Unii Europejskiej ale jest członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Od 2011 roku kraj ten znajduje się również w gronie państw członkowskich Układu z Schengen. Bardziej spostrzegawczy Czytelnicy wiedzą więc już czy potrzeba paszportu czy wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty ale dla tych mniej spostrzegawczych powiemy to sobie jasno.

 
Jadąc do Liechtensteinu wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty chociaż oczywiście jeśli macie paszport to również można go ze sobą mieć. Państwo należy do Układu z Schengen więc szanse na to, że na granicy zostaniecie przez kogoś skontrolowani są raczej niewielkie. Jeśli jednak wybieracie się do księstwa na dłużej to warto mieć ze sobą również kartę potwierdzającą ubezpieczenie, a z problemami dentystycznymi wracać szybko do Polski bowiem Liechtenstein nie należy do najtańszych państw w Europie.

 
Polecamy również: