Weekend majowy we Lwowie. Czy warto jechać na majówkę 2023

Weekend majowy we Lwowie. Czy warto jechać na majówkę 2023

Niskie ceny we Lwowie – czy to w sklepach czy w hotelach, sprawiają, że miasto oddalone od Przemyśla zaledwie o niecałe 100 kilometrów jest miejscem wielu weekendowych wyjazdów na wycieczki. Lwów popularny jest nie tylko na tani weekend, ale i na święta Bożego Narodzenia z Sylwestrem oraz weekendy majowe. Czy warto jechać do Lwowa na weekend majowy 2023? Odpowiadamy na to pytanie.

 


Weekend majowy we Lwowie 2023 – czy warto?

Popularność wyjazdów na weekend majowy do Lwowa jest wręcz szokująca. W okresie krótko przed oraz w trakcie pierwszych wolnych dni maja nasza strona przeżywa prawdziwe zatrzęsienie. A skoro przeżywa je strona to możecie domyślać się co dzieje się we Lwowie. Jeśli jeszcze nie domyślacie się to wyjaśniamy – kolejki takie jak do śniadań w Restauracji Baczewskich w weekend majowy we Lwowie ustawiają się do wielu popularnych miejsc. W weekend majowy będziecie mieć problemy z parkowaniem w centrum Lwowa, wolnym miejscem w kawiarni czy restauracji, rezerwacją stolika albo wynajęciem przewodników (to akurat dobrze, bo Lwów z przewodnikiem to zwykle głupi pomysł).

 
Lwów - zakupy we Lwowie
 

Jaka jest większość turystów jeżdżących z Polski do Lwowa wie chyba każdy, kto spędził w mieście przynajmniej te kilka tygodni. Dla wielu osób wyjazd do Lwowa jest jedyną możliwością odwiedzenia dużego miasta, pójścia do restauracji czy na większe zakupy. Na Pragę, Budapeszt, Wiedeń, Paryż czy Lizbonę po prostu ich nie stać. Dlatego też przebywanie wśród tłumów turystów z Polski nie jest we Lwowie miłe. Opisując najlepsze restauracje czy kawiarnie nie bez powodu zawsze zwracamy na to uwagę.

 

Jeśli cena wódki w sklepie rekompensuje Wam zatłoczone i huczne ulice pełne roszczeniowych turystów z Polski – jedźcie do Lwowa na weekend majowy. Jeśli nie przeszkadzają Wam tłumy lokalnych turystów (początek maja to również dni wolne od pracy na Ukrainie – 1 oraz 9 maja) – jedźcie na weekend majowy do Lwowa. Szacuje się, że w ciągu pierwszych dni weekendu majowego w 2018 roku na samym tylko pieszym przejściu w Medyce odprawiono 100 tysięcy osób! Oznacza to jakieś 50 tysięcy turystów we Lwowie. Każdy kto widział kalendarz świąt na Ukrainie 2021 wie, że na majówkę nie ma co jechać!

 
Lwów - kawiarnia Szkocka
 

Warto pamiętać też o tym, że osoby utrzymujące się z branży hotelarskiej czy wynajmujące swoje mieszkania turystom też mają kalendarze i dobrze wiedzą, że w Polsce w maju jest wiele dni wolnych od pracy. Ceny noclegów na początku maja w gorącym turystycznie okresie są wyższe o 50 a często i 100% od normalnych, mniej turystycznych dni. Wyjazd na majówkę do Lwowa może w gruncie rzeczy kosztować podobnie, jak spędzenie tych dni w którymś z miast w Polsce. Jeśli chcecie przepłacać w zwykle wyjątkowo tanim mieście – jedźcie na majówkę do Lwowa.

 

Ostatnim argumentem przemawiającym za tym, by na miejsce majowego odpoczynku wybrać inne miasto są kolejki na granicy z Ukrainą w drodze powrotnej, ograniczona dostępność biletów na samoloty i pociągi. O przejeździe autobusem nawet nie wspominamy, bo to pomysł zły niezależnie od tego czy jest długi weekend czy nie. Patrz także – sposoby dojazdu do Lwowa.

 


Weekend majowy we Lwowie – podsumowanie

Kawa i papierosy po 8 zł, obiad za 30 albo butelki wódki po 13 złotych nie są produktami tak ważnymi, by wyjeżdżać na wakacje na których tak właściwie wcale się nie odpoczywa. Do Lwowa warto jechać, ale nie w święta i weekendy majowe. Zamiast na majówkę lepiej pojechać do Lwowa bezpośrednio po Wielkanocy lub w drugiej połowie maja. Jeśli potrzebujecie namacalnego dowodu dlaczego wyjazd do Lwowa na majówkę to pomysł głupi to znajdziecie go pod tym adresem oraz tutaj i tutaj.
 

Polecamy również: