Na Cmentarz Łyczakowski i Orląt tylko z biletem przez główną bramę? Ważne informacje

W wielu naszych tekstach dotyczących Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt wybierających się na modlitwę na grobach bliskich informowaliśmy o istnieniu tylnego wejścia na teren cmentarza. Wejście “od tyłu” było m.in. sposobem na zobaczenie całego Cmentarza Łyczakowskiego. Mamy ważną wiadomość dla wszystkich wybierających się do Lwowa na zwiedzanie obydwu nekropolii.

Po akcji kibiców Śląska Wrocław, którzy w listopadzie 2018 roku w dość dyskusyjny sposób upamiętnili Obrońców Lwowa wywołując tym samym burzę w lokalnych mediach cmentarz stał się uważniej obserwowanym obiektem. Dowodzi o tym późniejsze zatrzymanie studentów z Polski, którzy na Cmentarzu Obrońców Lwowa kręcili etiudę filmową. Dowodzi o tym również historia jednego z naszych Czytelników, który niedawno był we Lwowie.

Jeden z Czytelników wybrał się na modlitwę na cmentarz od mniej uczęszczanej strony Cmentarza Łyczakowskiego. Został tam pouczony o obowiązku korzystania z głównego wejścia. Dostaliśmy również sygnał o montażu dodatkowych zamków w tylnych bramach cmentarza Łyczakowskiego.

Jeśli wybierają się Państwo na przykład na rodzinne groby umiejscowione we wschodniej części od strony ul. Czeremszyny czy Stefana Banacha może okazać się, że przed modlitwą i zapaleniem zniczy na grobach bliskich czeka na Państwa przejście przez cały cmentarz od frontu. Mamy jednak nadzieję, że wejścia od tyłu, używane przecież zwłaszcza przez osoby udające się na modlitwę na grobach, a nie wycieczki turystyczne, pozostaną otwarte dla bliskich pochowanych na cmentarzu osób.

Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]

Dodaj komentarz