Dni wolne i święta na Ukrainie 2021. Kalendarz dni wolnych

Jeśli wybieracie się na Ukrainę to jadąc do Lwowa i Odessy warto sprawdzić kalendarz. Oto kalendarz świąt na Ukrainie i kalendarz dni wolnych na Ukrainie 2021. Kiedy na Ukrainie wypadają dni niepracujące w 2021 roku? Kiedy wypadają długie weekendy? Jakie są święta na Ukrainie 2021? Kiedy są dni wolne 2021? Sprawdźmy to! Oto święta narodowe i święta państwowe na Ukrainie.

 

Na Ukrainie, tak samo jak i w Polsce, są święta wpisane do oficjalnego kalendarza dni ustawowo wolnych od pracy, jak i takie, które funkcjonują w powszechnej świadomości ale dniem wolnym nie są. W tym kalendarzu dni wolnych na Ukrainie 2021 skupimy się tylko na świętach, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy.
 
Oto kalendarz świąt i dni Wolnych 2021 na Ukrainie:

 
1 stycznia – piątek – Nowy Rok;
7 stycznia – czwartek – prawosławne Boże Narodzenie;
8 marca – poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Kobiet;
1 maja – sobota – Święto Pracy;
2 maja – Niedziela – Wielka Niedziela
3 maja – poniedziałek – Poniedziałek Wielkanocny
9 maja – niedziela – to zdecydowanie najciekawszy dzień… Świętowany od 2016 roku Dzień Zwycięstwa nad Nazizmem w II Wojnie Światowej;
7 czerwca – poniedziałek – Zesłanie Ducha Świętego;
28 czerwca – poniedziałek – Dzień Konstytucji;
24 sierpnia – wtorek – Dzień Niepodległości;
14 października – czwartek – Dzień Obrońcy;
25 grudnia – sobota – Boże Narodzenie.

 

Patrząc na kalendarz świąt i dni wolnych na Ukrainie 2021 widać wyraźnie, że wyjazd na Ukrainę na przykład z początkiem maja mija się z celem. Właściwie od piątku 30 kwietnia do niedzieli 9 maja wszystko we Lwowie będzie droższe i pozajmowane. Wtedy nie warto jechać na Ukrainę na weekend majowy.

 
Polecamy również: