Czy warto jechać do Lwowa? Porady przed wyjazdem do Lwowa

Lwów kusi niskimi cenami praktycznie wszystkiego, ale wiele osób zadaje sobie pytania o bezpieczeństwo we Lwowie oraz sens wyjazdu do Lwowa. Czy warto jechać do Lwowa na zapuszczoną Ukrainę z której do Polski wyjeżdżają setki tysięcy osób? To pytanie stawiane przez wielu turystów. Dziś zastanowimy się nad sensem wyjazdu do Lwowa i przedstawimy kilka porad.

 

Czy warto jechać do Lwowa?

Wyjazd do Lwowa to konieczność wyrobienia sobie paszportu. To też konieczność załatwienia Zielonej Karty dla samochodu i notarialnego upoważnienia do wyjazdu pożyczonym autem lub samochodem w leasingu (patrz także: dokumenty potrzebne do wyjazdu na Ukrainę). Wyjazd do Lwowa to zwykle konieczność odstania swojego w kolejce na granicy lub przechodzenia jej piechotą (patrz też: kolejki na granicach z Ukrainą). W końcu – przynajmniej w teorii to konieczność wykupienia ubezpieczenia turystycznego. To też upierdliwe wymienianie pieniędzy w kantorach. Czy te niedogodności rekompensowane są przez niskie ceny we Lwowie, lwowskie zabytki czy najlepsze restauracje?

 

Lwów - pisanki przy Targu Halickim

 

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak. Wyjazd do Lwowa to na dziś całkowicie bezpieczna (jeśli chodzi o fizyczne bezpieczeństwo) wycieczka dająca możliwość przeniesienia się w lata 90-te lub – szukając tego jak wyglądał polski Lwów – nawet do dwudziestolecia międzywojennego.

 

Teoretycznie na Ukrainie nie można spodziewać się niczego ciekawego ale Lwów – jego klimat i ceny w pełni rekompensują wszelkie niedogodności i mogą być wielkim zaskoczeniem. We Lwowie spotkacie najnowsze i najdroższe samochody, zjecie w wyśmienitych restauracjach lub kawiarniach, a na zakupy możecie iść do butików najbardziej znanych projektantów.

 

Lwów - Kościół Bożego Ciała

 

We Lwowie za grosze odpoczniecie w luksusowym hotelu, napijecie się dobrego wina, tanio wyleczycie zęby lub skorzystacie z wszelkich usług takich jak jak fryzjer, kosmetyczka, SPA. Wszystko nawet kilkukrotnie taniej, niż tej samej klasy usługi w Polsce.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com

 

Dość powiedzieć, że obiad w luksusowej restauracji rzadko kosztuje tu więcej, niż 50-100 zł za osobę. Wizytę u fryzjera można znaleźć już nawet za około 10 czy 15 złotych. Wieczór w operze lwowskiej? Proszę bardzo – 10 złotych. Więcej o kosztach wycieczki do Lwowa przeczytacie w przewodniku po cenach we Lwowie.

 

Czy warto jechać do Lwowa – podsumowanie

Ze względu na niewielką odległość od polskiej granicy, bogatą polską historię oraz bardzo niskie ceny Lwów to idealne miejsce na weekendowy wypad. Nadaje się też nawet na dłuższe wakacje. Nie wierzcie w informacje o złym stanie dróg dojazdowych albo o tym, że we Lwowie masowo kradną samochody (ale najlepiej parkować na strzeżonym parkingu). Nikt nie pobije Was też za rozmowy w języku polskim (przynajmniej nie w centrum). Przy zachowaniu odrobiny rozsądku i uważnym śledzeniu wszystkiego o czym przeczytacie czy usłyszeć możecie we Lwowie żałować nie będziecie.

Lwów - Galicyjska Kasa Oszczędności - Fortuna Juliana Markowskiego

 

Przed wyjazdem warto sprawdzić nasz Lwów-przewodnik. Warto sprawdzić listę najczęstszych pytań przed wyjazdem na Ukrainę oraz przegląd 15 atrakcji Lwowa, które warto zobaczyć i listę najlepszych kawiarni we Lwowie.Przygotowaliśmy też krótki przewodnik po jednodniowej wycieczce do Lwowa. Z takimi materiałami zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem nie jest Wam potrzebne.

 

 
Polecamy również:

 

1 komentarz do “Czy warto jechać do Lwowa? Porady przed wyjazdem do Lwowa”

  1. Lwów jest cudowny, uwielbiam to miasto. Ceny są tam niesamowicie niskie, więc można zawsze zarezerwować super hotel, no a zabytki to absolutna bajka. Jako dziecko zapamiętałam bardzo dobrze przerwy w ciągu dnia w dostawie wody kiedy tam byłam, wydawało mi się to dziwne ;) Teraz już dobrze znam historię Lwowa, bo chętnie do niego wracam co kilka lat.

Możliwość komentowania została wyłączona.