Co i gdzie jeść we Lwowie? Restauracja Partyfon, Plac Soborny 14, Lwów. Klub z widokiem na miasto

Lwowskie centra handlowe powstałe w przebudowanych wnętrzach starych kamienic skrywają nie tylko ekskluzywne butiki i sklepy. W centrum handlowym Roksolana w którego podziemiach działał całodobowy supermarket Arsen pójść można do restauracji i klubu Partyfon umiejscowionego na ostatnim piętrze budynku. Partyfon to kolejny lokal z którego rozpościera się przepiękny widok na panoramę Lwowa. Jest to też kolejny lokal o którym zwykle milczą polskie blogi o Lwowie.

 
Aktualizacja: klub Partyfon jest już zamknięty ale na jego miejscu, dokładnie w tym samym miejscu, działa nowy lokal.
 
Poszukując informacji na temat klubu Partyfon można natknąć się jedynie na ukraińskojęzyczne wpisy o tym, że jedzenie tu jest podobno niedobre i ogólnie to jest drogo. Już na wstępie trzeba zaprzeczyć tym twierdzeniom. A nazwać jakąkolwiek restaurację we Lwowie “drogą” mogą chyba jedynie osoby żyjące z kieszonkowego czy zapomogi. Kawa z widokiem na Lwów kosztuje tu całe 40 UAH.

 

 

O restauracji i klubie Partyfon milczą polscy “eksperci” od Lwowa ponieważ miejsce to nie znalazło się rankingu najlepszych restauracji i kawiarni Lwowa na TripAdvisor z którego mogliby spisać pomysły na artykuły. Nikt też nie rozdaje ulotek informujących o Partyfonie na ulicy. By znaleźć ten klub trzeba się trochę namęczyć, ale trafić tu jest łatwo bowiem droga jest tylko jedna. Winda. Wystarczy wjechać windą na ostatnie piętro. Innej opcji nie ma. Schody tu już nie prowadzą.

 

Klub i restauracja Partyfon podzielony jest na kilka części. Zaraz przy wejściu jest duża sala z barem, stolikami i małymi lożami. Wyżej – kilka stolików pod przeszkolonym dachem, ale najbardziej interesującym miejscem jest gigantyczny taras z którego rozpościera się przepiękny widok na Plac Halicki oraz kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów. Na tarasie ustawione są stylowe, metalowe stoliki oraz sofy. Te drugie znajdują się pod dosyć prowizorycznym zadaszeniem, które w dość irytujący sposób tłucze się poruszane podmuchami wiatru. Lepsze to jednak od palącego słońca.

 

 

Menu restauracji na dachu centrum handlowego Roksolana jest całkiem bogate. Znajdziemy w nim przystawki w cenach od 15 do 155 UAH, sałatki w cenie od 75 UAH za sałatkę z białym serem i pomidorami do 130 UAH za sałatkę z parmezanem i smażonym łososiem. Sałatka z kurczakiem kosztuje 110 UAH. Za solankę i zupę rybną z łososiem płaci się po 95 UAH, zupa grzybowa wyceniona jest na 70 UAH, a tradycyjny barszcz kosztuje 60 UAH.

 

Wśród dań głównych wymienić można kaczkę nadziewaną jabłkiem, pomarańczą i śliwkami (55 UAH za 100 gramów), kotlet z kurczaka po kijowsku (mylnie nazywany w Polsce francusko brzmiącym słowem de volaille) za 74 UAH, filetowana dorada kosztuje 210 UAH, stek z łososia sprzedawany jest po 150 UAH za 100 gramów, a troć po 70 UAH za 100 gramów. Najtańszy jest karp smażony po 60 UAH.

 

 

Pozostałe dania też nie należą do drogich. Wieprzowy filet z gnocchi z sosem pieczarkowym kosztuje 145 UAH, stek wieprzowy 65 UAH za 100 gramów, cielęcina z grilowanymi warzywami kosztuje 150 UAH, a pierogi z wątróbką 65 UAH. Partyfon oferuje też desery. Ceny nie są wysokie. Od sernika z czekoladą po 50 UAH do 83 UAH za sernik z mango. Za deser lodowy płaci się 45 UAH. Kawa też nie jest droga. Americano i espresso kosztują po 28 UAH, 35 UAH kosztuje kawa z syropem smakowym, cappuccino wyceniono na 40 UAH, a za latte płaci się 45 UAH. Partyfon oferuje dość tanią Irish Coffe po 65 UAH. Herbata kosztuje po 30 UAH niezależnie od rodzaju. Piwo po 30 UAH za Stella Artois, a świeżo wyciskany sok po 70 UAH.

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

Jak przystało na miejsce, które wieczorem i nocą zamienia się w pełnoprawny klub są tu też alkohole. Za butelkę Moeta płaci się 2200 UAH za Imperiala i 2400 UAH za Rose Imperial. Butelka Martini Asti kosztuje 600 UAH, a najtańsze ukraińskie wino już po 220 UAH za butelkę. Zamówicie tu też whisky – najtańsze single malt po 160 UAH.

 

 

Niestety, odwiedziliśmy Partyfon bezpośrednio po wizycie w znacznie bardziej ekskluzywnej restauracji z widokiem – Valentino na dachu hotelu Szwajcarskiego, więc nie zamawialiśmy tu zbyt wiele. Zamówiliśmy jedynie sałatkę, deser i kawę. Jakość posiłków oczywiście nie tak wspaniała jak w Valentino czy Amadeuszu czy Mon Chefie, ale bez chwili wahania można polecić to miejsce. Wszystkim czytelnikom polecamy też ranking 10 najlepszych restauracji we Lwowie.

 

Kawiarnia, restauracja i klub Partyfon czynne są od 12:00 do 4:00 czasu lokalnego czyli od 11:00 do 3:00 naszego czasu. W lokalu można płacić kartą. Jeśli chcecie podziwiać panoramę Lwowa wieczorem (a już zwłaszcza w weekend gdy organizowane są tu imprezy tematyczne) to lepiej wcześniej zadbać o rezerwację stolika pod numerem +38 067 388 1133.

 

Polecamy również: