Co i gdzie kupić we Lwowie? Centrum handlowe Forum Lviv, ul. Pod Dębem 3b

Większość sklepów w centrum Lwowa to sklepy, które przywodzą na myśl lata 90-te lub nawet wcześniejszy okres. Towar podaje sprzedawca. Trochę lepiej jest ze sklepami z odzieżą, ale i tak wiele z nich oferuje podstawowe ubrania, wiele jest też second handów. W bliskiej odległości od centrum Lwowa działają dwa centra handlowe ze sklepami spożywczymi. Roksolana oraz Forum Lviv z luksusowym Silpo. Dziś o tym drugim.

 

Forum Lviv to niezbyt duże centrum handlowe oddalone od Rynku o około 15-20 minut spacerowym krokiem. Galeria handlowa w centrum Lwowa jest dość nowa. Otwarto ją bowiem we wrześniu 2015 roku. Znajduje się tu 120 sklepów (w tym spożywcze delikatesy Silpo), płatny parking podziemny na 600 samochodów, a także kino i sekcja z lokalami gastronomicznymi. Centrum handlowe, którego zdecydowanie nie można określić cudem architektury, ma trzy kondygnacje. Ostatnia z tarasem widokowym. Galeria handlowa Forum we Lwowie jest prawie o połowę mniejsza od Galerii Krakowskiej i mniejsza o 1200 m2 od Galerii Kazimierz.

 

 

Nie ma tu wielu interesujących sklepów, ale trochę ich jest. Wśród marek, które otwarły tu swoje placówki wymienić można Bershka, Etam, Zara, Stradivarius, Mango, Massimo Dutti, Lee, Timberland, Pull&Bear, Triumph, czy Oysho, ale zakupy w nich są praktycznie całkowicie nieopłacalne ponieważ ceny ubrań we Lwowie i na Ukrainie są dość wysokie. W Forum Lviv działają też polskie marki Bartek, Reserved, Wójcik, CCC, Crop, House. Swój butik ma tu też Ewa Minge. Jest tu też sporo lokalnych sklepów takich jak LC Waikiki. Do nich raczej nie warto wchodzić.

 

Co ciekawe – nawet niektóre zachodnie marki oszczędzają tu na wystroju swoich placówek. Tak jest chociażby w wypadku marki Springfield, która w Polsce poszczycić się może znacznie lepiej wyglądającymi sklepami. Zaraz na przeciwko supermarketu Silpo w Forum Lviv, którego lwowskie ceny wcześniej przedstawialiśmy, działa też kantor. Kursy nie różnią się od tych, które oferują kantory w centrum Lwowa. Jest też apteka w której kupicie wszystko co potrzeba. Warto wpaść tu do salonu kosmetycznego.

 

 

W Forum Lviv najciekawsze są delikatesy Silpo w których działa też restauracja oraz kawiarnia, którą zaliczamy do naszego zestawienia 10 najlepszych kawiarni we Lwowie. Można w nich także kupić świeżo mieloną kawę oraz wybrać z bogatej oferty sypanych herbat i przypraw, żywych ryb czy importowanych serów, wędlin i wysokiej jakości alkoholu.

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

Jeśli pamiętacie najlepsze czasy polskiej firmy Alma czy Piotra i Pawła to spróbujcie sobie wyobrazić kilkukrotnie lepsze delikatesy. Takie właśnie jest Silpo. Dla kontrastu niedaleko stąd znajduje się bazar Rynek Krakowski.

 

Do największych wad Foum Lviv zaliczyć można przerażający dżingiel puszczany z głośników. Gwarantujemy, że wryje Wam się w mózg. Nucimy go już od ponad roku…

 
Lwów - sklep Silpo w Forum Lwów
 

Butiki w galerii handlowej Forum Lviv we Lwowie czynne są od 10:00 do 22:00 czasu lokalnego, czyli od 9:00 do 21:00 naszego czasu. Delikatesy Siplo działają od 7:00 do 22:00 naszego czasu. Kino Planeta od 9:00 do 1:00 naszego czasu. Parking czynny jest od 7 do północy (wjazd) i od 7 do 2 w nocy (wyjazd). Pierwsza godzina parkowania kosztuje zawrotne 5 UAH.

Polecamy również:

Dodaj komentarz