Ile kosztują taksówki we Lwowie na Ukrainie? Ceny przejazdów taxi i polecane korporacje

Po opisie cen Ubera we Lwowie oraz historii i cen w komunikacji miejskiej, a także wynajmu rowerów przyszła pora na taksówki we Lwowie. Ile kosztuje taxi we Lwowie? Jak wyglądają samochody? Jak zamówić taksówkę w mieście i jaką korporację taksówkarską we Lwowie wybrać? Sprawdzamy.

 

Taksówek we Lwowie – tych legalnych i mniej legalnych – jest przynajmniej kilka tysięcy. Nie wszystkie pojazdy wyposażone są w taksometry dlatego też często z taksówkarzami – zwłaszcza tymi zgarniętymi z ulicy – opłatę za kurs lepiej negocjować jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Nie wszystkie pojazdy są oznakowane w widoczny sposób znany z naszych ulic. Reklam i logotypów na samochodach jest niewiele. Najczęściej to po prostu zwykły samochód osobowy z kogutem na dachu.
 
 
Jak w każdym dużym mieście we Lwowie należy uważać na uczciwość taksówkarzy. Zwłaszcza tych z okolicy dworca kolejowego. Ze względu na niskie ceny we Lwowie oszustwo w mieście nad Pełtwią nie będzie niczym zbytnio dotkliwym dla kieszeni, ale po co dawać się oszukiwać? Dotyczy to przede wszystkim kierowców tańszych korporacji taksówkowych. Jeśli kierowca wyczuje, że nie znacie miasta i dodatkowo rozmawiacie po polsku to cena wyższa, niż być powinna wręcz murowana.

 

Ceny taksówek we Lwowie

We Lwowie wyszczególnić można bardzo wiele korporacji taksówkarskich. Różnią się one – co oczywiste – cenami, ale nie tylko. Niektóre z firm zatrudniają kierowców jeżdżących dość starymi samochodami. Nie wszystkie są czyste, nie wszystkie mają szyby w całości i nie wszyscy kierowcy są mili.
 
W korporacji Nasze Taxi minimalna cena za przejazd taksówką to 45 UAH. Każdy następny przejechany kilometr w mieście kosztuje 6 UAH. Dodatkowo dopłaca się za wyjazd auta poza granice miasta, zamówienie samochodu o nadwoziu kombi, auto z klimatyzacją oraz przewóz zwierząt (10 UAH) oraz za… zamówienie taksówki chociażby pod centrum handlowe King Cross. Firma umożliwia zamówienie taksówki online oraz dysponuje numerami we wszystkich większych sieciach komórkowych.

 

Korporacja Econom Taxi we Lwowie liczy sobie 40 UAH za pierwsze 2 kilometry i po 5 UAH za każdy następny kilometr. Za wynajem busa stawka za pierwsze kilometry to 70 UAH i 5,5 UAH za każdy następny kilometr. Podobnie jak w Nasze Taxi sieć dysponuje wieloma numerami dla abonentów różnych sieci komórkowych.
 

 
Jeśli te ceny są dla Was za wysokie proponujemy wariant dla ryzykantów. Korporacja Taxi Lviv jest dużo tańsza. Przejazd do 3 kilometrów kosztuje tu 20 UAH, a każdy następny kilometr wyceniono zaledwie na 3 UAH. Niestety, nikt nie może gwarantować uczciwości kierowców.
 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com

 
Jeśli przylatujecie samolotem do Lwowa to najłatwiej skorzystać z usług oficjalnej korporacji taksówkarskiej lwowskiego lotniska – Aero Express. Korporacja ma stały cennik w zależności od miejsca do którego chcecie się dostać. Za przejazd do centrum z lotniska zapłacicie 80 UAH. W Aero Express nie dajcie się naciągnąć na opłaty w dolarach lub euro ponieważ ta sama stawka dojazdu z centrum w dolarach to już 10 USD, a w euro 7 EUR (odpowiednio 265 UAH i 220 UAH. Cennik Aeuro Express możecie zobaczyć tutaj.
 
 
Po odbyciu wielu kursów w różnych korporacjach taksówkarskich wzywanych zarówno telefonicznie jak i z ulicy zdecydowaliśmy się na korzystanie we Lwowie z usług Lviv Hotel Taxi. Korporacja ta współpracuje z większością najbardziej luksusowych hoteli we Lwowie, a jej ceny wcale nie powalają na kolana. W Lviv Hotel Taxi wezwanie podstawowego samochodu kosztuje 40 UAH, a koszt przejazdu 1 kilometra to 7 UAH. W korporacji można skorzystać z lepszych aut w business class koszt zamówienia auta to 80 UAH, a koszt 1 kilometra to 12 UAH. Wciąż taniej, niż w Krakowie.

 

Zaletą Lviv Hotel Taxi są uprzejmi kierowcy, operatorzy mówiący po angielsku oraz czyste i dość nowe samochody, a także możliwość wezwania taksówki chociażby przez Skype. Wielu kierowców umożliwia też opłaty kartą. Firma udostępnia samochody osobowe, VAN-y, minibusy, autobusy 30-miejscowe oraz autobusy dla 50 pasażerów. Przejazd podstawionym autobusem ze Lwowa do Medyki by przejść granicę piechotą kosztowałby tu 1500 UAH (160 zł) czyli od 11,25 w 18-osobowym busie do 3,25 zł za osobę w największym oferowanym pojeździe. Rozwiązanie całkiem dobre dla osób organizujących duże wyjazdy grupowe chociażby na wieczór kawalerski.

 

Podsumowanie


 
Ceny taksówek we Lwowie są tak niskie, że widząc je po raz pierwszy w życiu aż ciężko w nie uwierzyć. Oszczędzanie i szukanie najtańszej korporacji we Lwowie nie ma większego sensu, aczkolwiek z taksówek w mieście korzystamy jedynie wtedy, gdy nie da się znaleźć przejazdu w Uberze. Uber we Lwowie polecamy z całego serca. Minimalna stawka za przejazd Uberem to 30 UAH, a samochody są dość nowe, a kierowcy uprzejmi. Zaletą Ubera jest jednak to, że kierowca nie ma żadnej możliwości, by was oszukać. Nawet jeśli przyjechaliście autem do Lwowa to ze względu na zły stan ulic we Lwowie lepiej zostawcie go na parkingu strzeżonym i korzystajcie z tego, że kto inny niszczy sobie zawieszenie. Tak jak i w Krakowie czy Warszawie Uber jest atakowany przez lokalnych taksówkarzy. Widoczny na filmie protest to kolejny argument za tym, by wybierać Ubera.

 

Uwaga – jeśli w niedzielę kierowca nie chce przewieźć Was przez Wały Hetmańskie nie oznacza to wcale, że jest oszustem i ma zamiar nabić sobie dodatkowe kilometry. W niedzielę główna, reprezentacyjna ulica Lwowa jest zamknięta dla ruchu samochodów, Ubera i większości taksówek.
 

Polecamy również:

 

4 komentarze do “Ile kosztują taksówki we Lwowie na Ukrainie? Ceny przejazdów taxi i polecane korporacje”

  1. dlatego płace są inne we Lwowie więc i ceny niższe to należy dodać ….ale jak przyjedziesz do Lwowa już na Dworcu zapytają cię gdzie chcesz jechać i zaproponują cenę w złotówkach ….miesiąc temu byliśmy w 6 osób zawieżli nas do Motelu za 5 zł od osoby dla nas tanio a i oni zarobili ….z powrotem jechaliśmy marszrutką co polecam doznania niezapomniane i koszt z Motelu do dworca wyniósł 42 grosze … to samo z Cmentarza Orląd Lwowskich polecam zakup mapy i przemieszczanie sie tym środkiem

  2. Wielokrotnie wspominaliśmy przy okazji różnych tekstów, że średnia pensja we Lwowie nie przekracza 625 złotych, ale turystów interesuje ile muszą zapłacić, a nie ile kto zarabia :). Przejazd z Dworca do Hotelu George nie powinien kosztować więcej, niż 5-6 złotych za cały samochód. Taksówkarze przy dworcu to oszuści i naciągacze. Co do busów to różnimy się opinią – przejazd tramwajem czy autobusem we Lwowie to dobra jednorazowa przygoda, ale nie polecamy tego środka transportu. Po co skoro taksówka z Hotelu George pod Operę kosztuje 3 złote :)

  3. Potwierdzam niskie ceny . w wakacje za 200 UAH wzięłam sobie taksówkarza co mowil po polski zeby pokazal najciekawsze miejsca w mieście bez taksometru .. Warto korzystac poki we lwowie jest tanio

  4. Uber obecnie wyświetla wycenę przejazdu przed zamówieniem kursu. Tak więc, jeśli brakuje kierowców Ubera (co mi się nie zdarzyło) i chemy pojechać taksówką, można się posłużyć tą wyceną aby wiedzieć jaką kwotę mamy wynegocjować z taksówkarzem.

Dodaj komentarz