Co i gdzie jeść we Lwowie? Lviv Croissants – tanie i smaczne rogaliki

Jak już wspominaliśmy w tekście o McDonald’s we Lwowie, znalezienie tutaj zagranicznej sieci restauracji szybkiej obsługi jest zadaniem niezwykle ciężkim. Rynek jednak nie lubi próżni, więc miejsce Subway’a czy KFC z powodzeniem zajęła sieciówka z rogalikami Lviv Croissants. Lviv Croissants to kilka barów rozlokowanych w różnych punktach miasta. Lwowskie rogaliki są tanie i smaczne.

 

Lviv Croissants to gigantyczna sieciówka dysponująca lokalami w szesnastu miastach całym kraju. Od Lwowa przez Kijów, aż po Odessę. Lviv Croissants we Lwowie znajdziemy aż w 12 miejscach. Większość w centrum, ale są też restauracje w biednych okolicach Bazaru Krakowskiego, w Sichowie czy w lwowskich centrach handlowych.

 

 

Wystrój knajpek nie należy do wyszukanych. Proste krzesła, tablica korkowa chociażby z karteczkami na pozdrowienia i pochwały z napisami “Legia”, “Love” i “Depeche Mode” oraz miejsce do słodzenia kawy czy herbaty (miłym akcentem są rozstawione syropy smakowe, które można sobie do woli dolewać).

 

Właścicielom zależy chyba na tym, by klienci nie spędzali tu zbyt wiele czasu. Nawet jeśli zamówicie rogalika na miejscu dostaniecie go zawiniętego w papier, a nie tylko położonego na talerzyku. Tak samo z napojami. W końcu to raczej fast food, niż restauracja.

 

Menu Lviv Croissants

 

 
Rogaliki i kawa w Lviv Croissants są wręcz bajecznie tanie. W menu Lviv Croissant znajdziemy rogaliki słone i słodkie. Wśród słonych wymienić można croissant Amsterdam z śledziem, mozzarellą i pesto, croissant Galicyjski z kurczakiem i pieczarkami, Royal z serem i kurczakiem, Lwowski z salami i jajecznicą, croissant wegetariański z pomidorem, ogórkiem i sałatą, croissant z łososiem lub tuńczykiem, z prosciutto, z łososiem i serkiem Philadelphia, a także rogaliki z mięsem wieprzowym, ogórkiem kiszonym i marynowaną cebulą, croissant z szynką i serkiem Phladelphia oraz croissant z papryką, chili i kurczakiem.

 

Najtańsze rogaliki wegetariańskie kosztują 21 UAH ([convert number=21 from=”uah” to=”pln”] zł). Za Galicyjski i Lwowski płacimy 39 UAH ([convert number=39 from=”uah” to=”pln”] zł), po 45 UAH kosztuje rogalik z tuńczykiem i farmerski ([convert number=45 from=”uah” to=”pln”] zł). 35 UAH rogalik z papryką i kurczakiem ([convert number=35 from=”uah” to=”pln”] zł). Najdroższe są croissanty z łososiem i serkiem Philadelphia – po 75 UAH ([convert number=57 from=”uah” to=”pln”] zł).

 

 

W menu słodkich rogalików znajdziemy rogalika z pomarańczą, z sosem angielskim po 23 UAH, rogalika z bitą śmietaną i wiśniami lub rogalik z suszonymi śliwkami za 28 UAH ([convert number=28 from=”uah” to=”pln”] zł), droższy o 2 UAH ([convert number=2 from=”uah” to=”pln”] zł) jest rogalik ze świeżymi truskawkami i bitą śmietaną.

 

Dodatkowo skomponować można własnego rogalika. Według własnego uznania wybrać można dżem za 7 UAH,  kurczaka i śledzia, szynkę lub ser z dziurami (po 10 UAH, [convert number=10 from=”uah” to=”pln”] zł), zwykły ser, jajecznicę lub mleko kondensowane (po 6 UAH, [convert number=6 from=”uah” to=”pln”] zł), pieczarki, lody, bitą śmietanę, banany, czekoladę i truskawki (po 8 UAH, [convert number=8 from=”uah” to=”pln”]) lub porcję sera mozarella za 12 UAH ([convert number=12 from=”uah” to=”pln”] zł). Nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić sobie rogalika z czekoladą i bananem lub z truskawkami i śledziem.

 

 

W menu jest kawa – duża latte za 35 UAH ([convert number=35 from=”uah” to=”pln”] zł) lub specjalne kawy z bitą śmietaną i dodatkami po 39 UAH ([convert number=39 from=”uah” to=”pln”] zł) lub zimne napoje z syropami smakowymi za 33 UAH ([convert number=33 from=”uah” to=”pln”] zł). W menu jest równie tania herbata.

 

Serwowane rogaliki wypiekane są na miejscu w każdej z restauracji. Jedzenie jest naprawdę smaczne. Z resztą za taką cenę nie można narzekać. Za kawę i dwa rogaliki na śniadanie zapłacić można więc jedynie 90 UAH ([convert number=90 from=”uah” to=”pln”] zł). Tyle co w Polsce za samą kawę…

 

Aktualizacja: Ceny w Lviv Croissants ostatnimi czasy nieco wzrosły, ale wzrost nie przekroczyły zaledwie kilku UAH. Wciąż jest to więc jedno z najtańszych miejsc we Lwowie. Ze względu na to, że niedawno wpadliśmy do Lviv Croissant aktualny cennik znajdziecie poniżej chociaż prawda jest taka, że 10-15 UAH różnicy w cenie w tą czy w tamtą nikomu różnicy nie robi.

 

 

Obsługa Lviv Croissants zlokalizowanych w centrum zwykle bez trudu porozumiewa się w języku angielskim. W większych lokalach można też płacić kartą. Dalej od centrum lepiej mieć ze sobą gotówkę. Ogromną zaletą Lviv Croissant są godziny otwarcia. W centrum przy Halickiej obok Rynku czynny jest do 2 w nocy. Przy Batorego 18 (Kniazia Romana) bar pracuje non-stop. Stosunek ceny do jakości, liczba lokali we Lwowie i długie godziny otwarcia sprawiają, że Lviv Croissants należało się miejsce na naszej liście 10 najlepszych kawiarni we Lwowie. Jeśli mieszkacie w Krakowie to prawie takich samych rogalików możecie skosztować w kawiarni Grand Croissants przy ul. Krupniczej 28. Lokal ten jest franczyzą lwowskiej sieci.

 
Sieciówka cały czas rozwija się o nowe lokale. W 2019 roku otwarto kolejny na samym Rynku. Lviv Croissants można zjeść też na przykład w Drohobyczu.

Polecamy również:

Dodaj komentarz