Restauracja Stary Royal we Lwowie – z fortepianem w centrum Lwowa

Restauracja Stary Royal we Lwowie – z fortepianem w centrum Lwowa

Elegancka restauracja we Lwowie dosłownie kilka kroków od płyty Rynku i ceny jedzenia jak w średniej klasy lokalu w Krakowie. Tak scharakteryzować można restaurację Stary Royal we Lwowie. Co może pójść nie tak?
 

Restauracja Stary Royal (Old Royale) zlokalizowana jest kilka metrów od Rynku w niewielkiej odległości od popularnej kawiarni Atlas i muzeum farmacji przy ul. Dominikańskiej (dziś ulica nosi nazwę na cześć Bractwa Stawropickiego). Znajdziecie ją bez trudu po lewej stronie idąc od Rynku mimo, że lokal zbytnio nie rzuca się w oczy.

 

 

Zaletą wnętrza restauracji jest schludna elegancja, lustra optycznie poszerzające niewielką salę ze stolikami oraz dużo światła. W oczy rzuca się symbol restauracji – fortepian rozstawiony w górnej sali. Czas spędzony przy jedzeniu często umila tu gra pianisty. Jak na polski portfel drogo nie jest. Trzeba jednak pamiętać, że ceny mięs w większości podawane są za 100 gramów. Jeśli jecie w Cesarzu za każdym razem kiedy jesteście we Lwowie to nawet tu nie przychodźcie bo i tak wyjdziecie po otrzymaniu karty menu. A co zobaczymy w karcie?

 

Stary Royal – menu i ceny

Menu restauracji Stary Royal we Lwowie nie jest zbyt obszerne. Jeśli szukacie dużego wyboru to znacznie większym poszczycić się może nawet bardziej ekskluzywna restauracja Amadeusz przy placu Katedralnym dokładnie po przekątnej przez Rynek. W Starym Royalu zjemy m.in. grillowaną łopatkę cielęcą z tymiankiem po 115 UAH za 100 gramów, cielęcinę z czerwonymi winem i puree z selera za 175 UAH. Jest szaszłyki z karkówki czy filet z kurczaka w bekonie po 49 i 47 UAH za 100 gramów. Są steki po 85 UAH za 100 gramów, czy pstrąga za 75 UAH. Do tego warzywa z grilla – papryka i bakłażany po 30, pieczarki za 22, pomidory za 20 czy ziemniaki za 12 UAH za 100 gramów.

 
Restauracja Stary Royal Lwów
 

W menu Starego Royala znalazły się lokalne dania w postaci pierogów z ziemniakami i grzybami (82 UAH), pierogów z indykiem (97 UAH), zrazów ziemniaczanych (85 UAH). Jest też banosz z bryndzą (75 UAH) czy słonina za 95 ZAH.

 

W ofercie są zupy – od 54 UAH za barszcz i okroszkę przez 62 UAH za krem z kabaczków, zupę z borowików i rosół z przepiórki. Najdroższy jest bogracz za całe 75 UAH.

 

 

Przystawki nie są drogie. Sałatka z łososia z pieczonymi burakami kosztuje 105 UAH, a sałatka cielęc 110 UAH. Pasztet z gęsi po 130 UAH, tatar cielęcy za 125 UAH, a deska Serów za 195 UAH. Za sałatkę Cezar z kurczakiem płacimy 98 UAH. Taka sama z krewetkami to koszt 145 UAH. Wśród dań z ryb wymienić można strąga z pomidorami i brokułami za 190 UAH czy doradę za 138 UAH.

 

Wśród dań mięsnych noga z gęsi po 92 UAH za 100 gramów, noga z królika z grzybami za 87 UAH, stek Rib Eye po 280 UAH za 100 gramów, medaliony cielęce z bekonem za 225 UAH i wieprzowina z curry za 165 UAH. W ofercie sosy po 20 UAH za 50 gramów, czy surówki po 45 UAH za 150 gramów. Desery po około 70 UAH za porcje. Ceny alkoholu w restauracji Stary Royal we Lwowie niczym nie odbiegają od miejskiej średniej, chociaż wybór win jest imponujący. Świeże soki po 50 i 80 UAH.
 

Restauracja Stary Royal – opinia

restauracja stary royal lwów
 

Teoretycznie restauracja prezentuje się bardzo dobrze. Na menu (po polsku z błędami) i obsługę nie czekamy zbyt długo. Dłużej (nawet do 30-40 minut) czeka się na podane jedzenie, co zwykle bywa dobrym znakiem. Elegancki i jasny wystrój, brak polskich turystów i całkiem nie najgorsze ceny. Niestety, nie wszystko zasługuje tu na pochwały.

 

Jeszcze niedawno uważaliśmy Stary Royal za jedną z najlepszych restauracji we Lwowie. Trafialiśmy na obsługę dobrze mówiącą po polsku i angielsku, a serwowane potrawy stały na bardzo wysokim poziomie. Niestety, pogląd ten musieliśmy zweryfikować po ostatniej wizycie. Po około 40 minutach oczekiwania dostaliśmy niedogrillowane mięso z kurczaka praktycznie surowe w środku oraz ze względu na słabą znajomość języka – pomylone zamówienia.
 
Restauracja Stary Royal Lwów
 

Można było odnieść wrażenie, że długi czas oczekiwania nie był spowodowany koniecznością przygotowania jedzenia od podstaw, a oczekiwaniem na rozmrożenie podanych porcji mięsa. Tylko wyciskany sok stał na dobrym poziomie, dlatego też do wydania opinii o Starym Royalu zapraszamy wszystkich indywidualnie. Ostrzegamy – możliwe, że wyjdziecie stąd rozczarowani, więc może lepiej iść do Red Pepper, Amadeusza, Szkockiej w Atlas Deluxe, Armaty w Citadel Inn albo Terrazzy w Saint Feder lub innej restauracji z naszego zestawienia najlepszych we Lwowie.

 

Restauracja Stary Royal we Lwowie czynna jest codziennie od 11 do 23:00 czasu lokalnego, czyli od 10 do 22 naszego czasu. Wyjątkiem są weekendy. W soboty i niedziele w Starym Royalu od 8 do 11 serwowane są śniadania (od 7 do 10 naszego czasu, zupełnie jak śniadania w Restauracji Baczewskich). Latem przed lokalem działa ogródek letni. Można płacić kartą.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy