Uber we Lwowie. Taniej już się nie da!

Po przyjeździe do Lwowa samochodem i pozostawieniu auta na parkingu strzeżonym jakoś trzeba się poruszać. Owszem, większość atrakcji turystycznych miasta znajduje się w obrębie centrum i można tam dojść piechotą, ale czasem trzeba gdzieś podjechać. Do wyboru pozostaje komunikacja miejska (której nie używamy) oraz transport samochodowy. Czy we Lwowie jest Uber? Czy Uber działa we Lwowie? Ile kosztuje Uber we Lwowie? Sprawdźmy to!

 

Jak jest z taksówkarzami prawie w każdym miejscu na świecie – wiadomo. Gdy słyszą turystów ceny kursu szybują do góry, a (co znacznie gorsze, niż 5 zł więcej do zapłaty) w bonusie dostać możemy nieplanowaną podróż dookoła Lwowa. Duża część lwowskich taksówek w Polsce nie mogłaby służyć do przewozu osób ze względu na tragiczny stan techniczny.
 
Wyjątkiem jest Lviv Hotel Taxi z którego usług korzystamy dość często. Taksówkarze tej korporacji mają dosyć nowe samochody, kierowcy i dyspozytorzy zwykle mówią dobrze po polsku lub po angielsku i co najważniejsze – nie oszukują. Ceny w Lviv Hotel Taxi to 70 UAH za zamówienie auta i 7 UAH za kilometr. Zwykle Uber jest tańszy od taksówek.

 

 

Od 23 lutego 2017 roku we Lwowie działa aplikacja Uber. Jeśli jeszcze nie macie konta w aplikacji najlepiej założyć je jeszcze przed wyjazdem w Polsce. Do założenia konta potrzebne jest podanie imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu oraz danych karty. Później wystarczy pobrać aplikację na telefon i zalogować się na utworzone wcześniej konto.

 


Ile kosztuje Uber we Lwowie? Cena Ubera

W sieci często można przeczytać żarty na temat lwowskich taksówek. Faktycznie, czasem zamówienie taksówki jest droższe, od samego kursu. Z Uberem na szczęście tak nie jest. Najtańsze przejazdy Uberem po Lwowie kosztują około 50 UAH. Przy takich cenach całkowicie bezsensowna jest jazda po Lwowie własnym samochodem. Szkoda zawieszenia.

 

Za Uber we Lwowie można płacić za pośrednictwem karty, a także gotówką u kierowcy. Z przejazdów korzystaliśmy już kilkakrotnie. Za przejazd 2 kilometrów w godzinach szczytu z podwyższonym przelicznikiem x2,7 zapłaciliśmy w 2017 roku w przeliczeniu “aż” 5,50 zł. Ta sama trasa bez podwyższonego przelicznika kosztowała jedynie 2 zł i 6 groszy. Te ceny nie obowiązują już oczywiście w 2022 roku ale wciąż Uber i Bolt to bardzo tanie sposoby jazdy po Lwowie.

 

 

Uber działa też w innych miastach na Ukrainie m.in. w Kijowie, Czerniowcach, Stanisławowie, Charkowie, Chersoniu, Kijowie, Tarnopolu, Winnicy, Zaporożu czy Odessie. Czytelnikom możemy zaproponować zniżkę – w wysokości 15 złotych na przejazd Uberem po kliknięciu na odnośnik. Od końca 2018 roku Uber we Lwowie można zamawiać tak samo jak taksówkę – dzwoniąc do centrali.

 

Polecamy również:

 


 

14 komentarzy do “Uber we Lwowie. Taniej już się nie da!”

 1. Dobre pytanie. Przesłaliśmy stosowne zapytanie do firmy. Jak tylko się czegoś dowiemy to zaraz się tym podzielimy.

 2. jeździłem po całym lwowie , lącznie 16 przejazdów . Najtańszy 4,60 pln najdroższy 13,70 pln

 3. Tak. Zniżka działa ale tylko w wypadku, gdy konto zostanie założone już po przyjeździe do Lwowa. Czyli by ją otrzymać trzeba zarejestrować się będąc na Ukrainie.

 4. Mam inne pytanie dotyczące ubera. Otóż wybieram się z żoną i dwójką małych dzieci. Czy na Ukrainie jest jak w Polsce obowiązek wożenia maluchów w fotelikach? Czy uda mi się zamówić ubera z 2 fotelikami? Jedzie z nami też grupka znajomych – 5 osób, czy w uberze mają jakieś większe auta typu Van – 6/7 osobowe? Dzięki za pomoc.

  Strona jest super i służy mi za źródło do przygotowań do naszego zimowego wyjazdu do Lwowa :) Kawał świetnej roboty! Marcin

 5. Na Ukrainie jeśli jest jakiś przepis to i tak nie trzeba go przestrzegać :). Samochodów z fotelikami raczej nie ma (jechaliśmy takim raz we wrześniu), a z dwoma to już kompletnie rzecz niespotykana. Vana można trafić ale to już lepiej skontaktować się z Lviv Hotel Taxi oni mają takie samochody we flocie.

 6. Uberem nie ma po co bo wyjdzie drożej aaalee… wystarczy dogadać się z którymś z kierowców i pojechać bez włączonej aplikacji :). Koszt – zależy od człowieka. Od 600 do 900 UAH chcą zwykle.

 7. Dziękuję za odpowiedź. A proszę mi jeszcze powiedzieć, prywatne busy skąd odjeżdżają? W drodze do Lwowa jechaliśmy marszrutka, która dowiozła nas do centrum handlowego Skrinia. W drodze powrotnej zależy nam na czasie, dlatego też pytam o szczegóły. Dziękuję i pozdrawiam.

 8. Busy ze Lwowa? Prawdopodobnie w okolicach dworca po prawej stronie placu stają te prywatne, a jak nie to marszrutki są chyba w okolicach wyjazdu ze Lwowa przy sklepie Metro. Jeśli zależy na czasie to nie ma co się zastanawiać tylko zgadać się z jakimś kierowcą. Odbierze ze wskazanego adresu.

 9. Czy na Ukrainie działa ta sama aplikacja Uber, z której korzystamy w Polsce? Zastanawiam się, czy mogę z niej korzystać, czy muszę pobrać coś innego.

 10. Ta sama co w Polsce. Jedyne utrudnienie posiadając polską aplikację będąc we Lwowie to to, że kierowca dostanie polski numer kontaktowy zamiast ukraińskiej karty włożonej do telefonu. Ale rzadko dzwonią sami z siebie.

 11. Czy jeżdżąc Uberem po Lwowie muszę mieć dostęp do internetu? Da się to jakoś obejść? Szczerze mówiąc nie znam się na tym bo w moim mieście nie ma Ubera

Dodaj komentarz