Uber we Lwowie. Taniej już się nie da!

Uber we Lwowie. Taniej już się nie da!

Po przyjeździe do Lwowa samochodem i pozostawieniu auta na parkingu strzeżonym jakoś trzeba się poruszać. Owszem, większość atrakcji turystycznych miasta znajduje się w obrębie centrum i można tam dojść piechotą, ale czasem trzeba gdzieś podjechać. Do wyboru pozostaje komunikacja miejska (której nie używamy) oraz transport samochodowy. Czy może być coś tańszego od taksówki we Lwowie? Owszem – może. To lwowski Uber. Od niedawna w mieście.

 

Jak jest z taksówkarzami – wiadomo. Gdy słyszą Polaków w dużej części z nich odzywają się dawne antypatie, ceny kursu szybują do góry, a (co znacznie gorsze, niż 5 zł więcej do zapłaty) w bonusie dostać możemy nieplanowaną podróż dookoła Lwowa. Duża część lwowskich taksówek w Polsce trafiłaby prosto na złom. Wyjątkiem jest Lviv Hotel Taxi z którego usług korzystamy dość często. Taksówkarze tej korporacji mają dosyć nowe samochody, kierowcy i dyspozytorzy zwykle mówią dobrze po polsku lub po angielsku i co najważniejsze – nie oszukują. Ceny w Lviv Hotel Taxi to 60 UAH za zamówienie auta i 9 UAH za kilometr. Da się dużo taniej.

 

 

Od 23 lutego 2017 roku we Lwowie działa już aplikacja Uber. Jeśli jeszcze nie macie konta w aplikacji najlepiej założyć je jeszcze przed wyjazdem w Polsce. Do założenia konta potrzebne jest podanie imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu oraz danych karty. Później wystarczy pobrać aplikację na telefon i zalogować się na utworzone wcześniej konto.

 

Ile kosztuje Uber we Lwowie?

W sieci często można przeczytać żarty na temat lwowskich taksówek. Faktycznie, czasem zamówienie taksówki jest droższe, od samego kursu. Z Uberem na szczęście tak nie jest. Najtańsze przejazdy Uberem po Lwowie kosztują około 14 UAH (2,01 zł). Cena podstawienia auta to 4 UAH, a podstawowy koszt kilometra jazdy to zaledwie 5 UAH. Przy takich cenach całkowicie bezsensowna jest jazda po Lwowie własnym samochodem. Szkoda zawieszenia.

 

Za Uber we Lwowie można płacić za pośrednictwem karty, a także gotówką u kierowcy. Z przejazdów korzystaliśmy już kilkakrotnie. Za przejazd 2 kilometrów w godzinach szczytu z podwyższonym przelicznikiem x2,7 zapłaciliśmy w przeliczeniu “aż” 5,50 zł. Ta sama trasa bez podwyższonego przelicznika kosztowała jedynie 2 zł i 6 groszy.

 

 

Uber działa również w dwóch innych miastach Ukrainy – w Odessie i Kijowie. Czytelnikom możemy zaproponować zniżkę – w wysokości 15 złotych na przejazd Uberem po kliknięciu na odnośnik. Od końca 2018 roku Uber we Lwowie można zamawiać tak samo jak taksówkę – dzwoniąc do centrali.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

14 komentarzy do wpisu „Uber we Lwowie. Taniej już się nie da!

  • Dobre pytanie. Przesłaliśmy stosowne zapytanie do firmy. Jak tylko się czegoś dowiemy to zaraz się tym podzielimy.

  • Tak. Zniżka działa ale tylko w wypadku, gdy konto zostanie założone już po przyjeździe do Lwowa. Czyli by ją otrzymać trzeba zarejestrować się będąc na Ukrainie.

 1. jeździłem po całym lwowie , lącznie 16 przejazdów . Najtańszy 4,60 pln najdroższy 13,70 pln

 2. Mam inne pytanie dotyczące ubera. Otóż wybieram się z żoną i dwójką małych dzieci. Czy na Ukrainie jest jak w Polsce obowiązek wożenia maluchów w fotelikach? Czy uda mi się zamówić ubera z 2 fotelikami? Jedzie z nami też grupka znajomych – 5 osób, czy w uberze mają jakieś większe auta typu Van – 6/7 osobowe? Dzięki za pomoc.

  Strona jest super i służy mi za źródło do przygotowań do naszego zimowego wyjazdu do Lwowa :) Kawał świetnej roboty! Marcin

  • Na Ukrainie jeśli jest jakiś przepis to i tak nie trzeba go przestrzegać :). Samochodów z fotelikami raczej nie ma (jechaliśmy takim raz we wrześniu), a z dwoma to już kompletnie rzecz niespotykana. Vana można trafić ale to już lepiej skontaktować się z Lviv Hotel Taxi oni mają takie samochody we flocie.

  • Uberem nie ma po co bo wyjdzie drożej aaalee… wystarczy dogadać się z którymś z kierowców i pojechać bez włączonej aplikacji :). Koszt – zależy od człowieka. Od 600 do 900 UAH chcą zwykle.

 3. Dziękuję za odpowiedź. A proszę mi jeszcze powiedzieć, prywatne busy skąd odjeżdżają? W drodze do Lwowa jechaliśmy marszrutka, która dowiozła nas do centrum handlowego Skrinia. W drodze powrotnej zależy nam na czasie, dlatego też pytam o szczegóły. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Busy ze Lwowa? Prawdopodobnie w okolicach dworca po prawej stronie placu stają te prywatne, a jak nie to marszrutki są chyba w okolicach wyjazdu ze Lwowa przy sklepie Metro. Jeśli zależy na czasie to nie ma co się zastanawiać tylko zgadać się z jakimś kierowcą. Odbierze ze wskazanego adresu.

 4. Czy na Ukrainie działa ta sama aplikacja Uber, z której korzystamy w Polsce? Zastanawiam się, czy mogę z niej korzystać, czy muszę pobrać coś innego.

  • Ta sama co w Polsce. Jedyne utrudnienie posiadając polską aplikację będąc we Lwowie to to, że kierowca dostanie polski numer kontaktowy zamiast ukraińskiej karty włożonej do telefonu. Ale rzadko dzwonią sami z siebie.

 5. Czy jeżdżąc Uberem po Lwowie muszę mieć dostęp do internetu? Da się to jakoś obejść? Szczerze mówiąc nie znam się na tym bo w moim mieście nie ma Ubera

Ceny we Lwowie 2017: Co warto kupić we Lwowie w sierpniu? Łowcy lwowskich promocji

Lwów - Pomnik Adama Mickiewicza
Przedwojenny Lwów na nocnych zdjęciach. Stare zdjęcia Lwowa

Bez Limitu na Ukrainę, Plus
Nowa oferta rozmów na Ukrainę w Plusie za 25 zł

Zamknij