Wycieczka do Lwowa i na Ukrainę na własna rękę. Co wiedzieć?

Wyjazdy do Lwowa to naprawdę ciekawa opcja na krótki weekendowy wyjazd jak i dłuższe wakacje. Czy koniecznie trzeba kupować wycieczkę do Lwowa? Czy można pojechać do Lwowa na własną rękę? Jak przygotować samodzielny wyjazd do Lwowa? Czy to lepsza opcja niż biuro podróży? Oto porady w organizacji samodzielnego wyjazdu do Lwowa.

 
Zorganizowanie wyjazdu do miejscowości oddalonej o niecałe 72 kilometry od polskiej granicy nie powinno stanowić żadnego wyzwania dla żadnego dorosłego człowieka. Lwów jest miastem w którym mówią po polsku, jest bajecznie tanio, łatwo tu dojechać najróżniejszymi środkami transportu. Wyjazd do Lwowa organizowany samodzielnie to jedyny logiczny wyjazd do Lwowa. Nie ma najmniejszego sensu płacenie za wycieczkę do Lwowa żadnego rodzaju organizatorom, naganiaczom czy pośrednikom. Lepiej samemu zorganizować wycieczkę do Lwowa. Wyjazd do Lwowa nie różni się praktycznie niczym od wyjazdu do sąsiedniego miasta. Oczywiście są pewne rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

 


Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Rynek we Lwowie
 
Przed wyjazdem do Lwowa należy przygotować wszystkie dokumenty konieczne do wyjazdu na Ukrainę o czym już pisaliśmy. Warto pamiętać czy do Lwowa potrzebny jest paszport. Osoby jadące samochodem do Lwowa zapraszamy do przeczytania krótkiego zestawienia najważniejszych rzeczy, które trzeba wiedzieć jadąc autem do Lwowa. Gdy mamy już wszystkie dokumenty przechodzimy do kolejnego punktu.

 


Przygotowanie samodzielnego wyjazdu

Na ile dni jechać do Lwowa?
 
Warto zainteresować się kiedy najlepiej jechać do Lwowa oraz również na ile dni pojechać do Lwowa, o tym też pisaliśmy już w linkowanych tekstach. Co dalej? Stajemy przed wyborem noclegu. Tu zobaczycie gdzie wybrać nocleg we Lwowie. Mamy do wyboru wiele różnych możliwości od bardzo dobrych hoteli, przez hotele dobre, apartamenty albo spanie w znacznie gorszym standardzie jeśli nie mamy pieniędzy.

 

 

Przed wyjazdem warto zweryfikować swoją wiedzę i pozbyć się mitów o złym stanie dróg na Ukrainie do Lwowa, a najlepiej zdecydować się na przelot samolotem na lotnisko we Lwowie. Do Lwowa można też pojechać przez piesze przejście w Medyce lub też zdecydować się na wyjazd pociągiem do Lwowa. Tu poczytacie o tym jak najlepiej dojechać z Krakowa do Lwowa.

 


Lwów – informacje praktyczne


 
Gdy już wiemy jakich potrzeba dokumentów, kiedy i na ile pojechać, gdzie spać we Lwowie i jakim środkiem transportu dostać się do miasta czas na trochę informacji praktycznych. Atrakcjom, zabytkom, zakupom czy życiu we Lwowie poświęciliśmy lwią część naszego bloga więc teraz tylko na szybko.
 
Po Lwowie nie warto jeździć komunikacją miejską bowiem działają tu tanie jak barszcz usługi Bolt oraz Uber. Polecamy poczytać Co kupić we Lwowie oraz co kupić na Ukrainie. Tutaj lista ukraińskich napojów, które warto kupić, a tutaj poczytacie o tym jakie są najlepsze restauracje we Lwowie. Wolice kawę? Proszę bardzo – najlepsze kawiarnie we Lwowie, a tutaj zestawienie najładniejszych kawiarni i restauracji na Instagram ze Lwowa.

 
Osoby, które chcą się wybrać na zakupy zadowoli pewnie lista centrów handlowych we Lwowie, a na swojskie zakupy zapraszamy na bazary we Lwowie. Tu dowiecie się co warto zobaczyć we Lwowie.

 
Polecamy również: