Jak dojechać z Krakowa do Lwowa? 4 najlepsze sposoby

Wyjazd do Lwowa to ostatnimi czasy bardzo ciekawy pomysł na tani i miły city break z Krakowa. Jeśli zastanawiacie się jak dojechać z Krakowa to Lwowa to przychodzimy Wam z pomocą. Oto kilka sposobów dojazdu do Lwowa, które można polecić podróżnym z Krakowa oraz kilka możliwości dojazdu, których lepiej nie używać. Jak dostać się do Lwowa? Jakie są najlepsze opcje dojazdu z Krakowa?

 


Pociąg


 
Jeśli nie macie samochodu albo macie auto w leasingu i nie chce Wam sIę załatwiać formalności związanych z pozwoleniem na wyjazd autem leasingowym zagranicę na Ukrainę to najłatwiejszym sposobem dojazdu z Krakowa do Lwowa jest pociąg. Oczywiście nie mówimy tu o pociągu międzynarodowym. Najlepszy sposób to nie tego rodzaju połączenie, a przesiadka w Przemyślu na pociąg ukraiński. Wyjeżdżamy z Krakowa pociągiem kończącym bieg w Przemyślu. W Przemyślu przesiadamy się na pociąg ukraiński jadący zu Przemyśla do Lwowa przez Mościska. Tak jest nie dość, że szybciej to jeszcze taniej. Zamykamy się w około 80 złotych w jedną stronę. Zaletą jest to, że kontrola graniczna odbywa się “w locie” w pociągu, więc nie stoimy w kolejce. Tu poradnik w dojeździe pociągiem do Lwowa. Tu dowiecie się jak dojechać z dworca we Lwowie do centrum.

 

 


Samolot


 
Jeśli jedziecie na weekend do Lwowa, nie macie zamiaru zwiedzać okolicy Lwowa takich jak chociażby Złoczów czy Podhorce albo Truskawiec to nie ma bardziej logicznego sposobu niż ten. Samolot z Krakowa, albo jak z Krakowa loty zawieszono to z Katowic, to jedyny logiczny sposób dojazdu. Bilety do Lwowa z odpowiednim wyprzedzeniem da się kupić za około 100 złotych w obydwie strony. Sam lot trwa godzinę, potem pozostaje już tylko dojazd z lotniska we Lwowie do centrum i jesteśmy we Lwowie bez kolejek na granicy, bez czasu straconego na dojazd. Szybko, łatwo, wygodnie i tanio. Tu więcej o lotnisku we Lwowie.

 


Samochód


 
To opcja dla trochę bardziej zaawansowanych podróżników, albo na przykład tych który chcą sobie do domu przywieźć bagażnik pełen napojów z Ukrainy. Jeśli chcecie zwiedzać dużo w okolicach Lwowa i nie przeszkadza wam ewentualne stanie na granicy z Ukrainą to dojazd własnym samochodem jest również wygodny i przyjemny. Drogi na Ukrainie z granicy w Korczowej, Medyce, a wkrótce i z Krościenka, są w bardzo dobrym stanie. We Lwowie auto najlepiej zostawić na strzeżonym parkingu. Tu więcej o jeździe samochodem do Lwowa oraz 15 rzeczy które trzeba wiedzieć jadąc autem do Lwowa.

 


Samochód z przesiadką

Marszrutka Medyka Lwów
 
Druga opcja dla osób posiadających samochody ale z różnych względów nie chcących wyjeżdżać nimi na Ukrainę to możliwość dojechania na piesze przejście graniczne w Medyce i pozostawienie samochodu na parkingu na granicy. W takiej konfiguracji przez granice przedostajemy się na piechotę, a potem jeśli szanujemy swój czas to bierzemy taksówkę lub prywatnego busa do Lwowa, a jeśli go nie szanujemy to jedziemy przez ponad 2 godziny do Lwowa w marszrutce. Wybór raczej oczywisty. Powrót? W taki sam sposób. Tego sposobu nie polecamy jednak w zimie bo przechodzenie kilometra po granicy we śniegu nie należy do najprzyjemniejszych.

 


Jak nie jechać z Krakowa do Lwowa?

Przepisy drogowe na Ukrainie
 
W zestawieniu powyżej opisaliśmy kilka sposobów dojazdu z Krakowa do Lwowa ale nie ma na nim wszystkich możliwych. Dlaczego? Ponieważ nie ma najmniejszego sensu korzystanie z nich. Jeśli macie pomysł wyjazdu do Lwowa BlaBlaCarem czy innym tego typu przejazdem albo co gorsza myślicie o tym, żeby do Lwowa pojechać autobusem to gorąco Wam to odradzamy.

 
Polecamy również: