Irish pub Kork whiskey & grill we Lwowie. 70 rodzajów whiskey! Pasaż Krzywa Lipa 5, Lwów

Trzy ostatnio opisywane przez nas lokale nie prezentowały zbyt wysokiej jakości. Pora więc na coś lepszego. Zaraz naprzeciwko kawiarni Cukor w Pasażu Hausmana, kilka kroków od restauracji Krzywa Lipa mieści się irlandzki pub Cork. Restauracja z grillem i pub z ponad 70 najróżniejszymi rodzajami whisky oraz blisko 40 rodzajami piwa to miejsce, którego nie znają turyści z Polski, co już samo w sobie jest dobrą rekomendacją. Sprawdziliśmy co oferuje Cork (Kork) we Lwowie.

 

Jednodniowi polscy turyści ganiają do Teatru Piwa Prawda, część z nich zna też (bardzo dobre) craftowe piwa Kumpla, ale to pub Kork w Pasażu Krzywa Lipa jest miejscem, które polecilibyśmy każdemu, kto chce wybrać się we Lwowie do pubu. Całkiem niedaleko od Wałów Hetmańskich, jednocześnie z daleka od turystów nieznających Lwowa znajduje się Pasaż Hausmana w którym ukrywa się kilka naprawdę wspaniałych lokali.

 

 

Pub Kork to niewielki lokal stylizowany na irlandzką knajpę. Miejsca nie jest dużo, a wystrój nie jest zbyt skomplikowany. Kilka miejsc przy barze, kilka stolików, zielona ściana. Po wystroju nie ma co spodziewać się czegokolwiek więcej. Nie wystrój jest jednak atutem tego miejsca, a bogata oferta irlandzkich alkoholi, piwa i wspaniała kuchnia.

 
W Korku zjemy śniadania, obiady, przekąski i specjały irlandzkiej kuchni. W karcie alkoholu znalazło się ponad 70 rodzajów whiskey, a także około 40 rodzajów piwa (w tym Murphys, Guinnes, O’Hara’s czy Stella Artois czy nawet Bud). Jest oczywiście również słynne zielone piwo. W lokalu nieco kuleje wentylacja, ale jest to chyba zrobione specjalnie, bowiem po wnętrzu rozchodzi się smakowity zapach dań przygotowywanych w kuchni. A te – są naprawdę tanie i naprawdę dobre.

 

 

W Korku zjemy śniadania irlandzkie (55 UAH), amerykańskie (59 UAH) oraz kontynentalne (55 UAH). Są sałatki – po 69 UAH i irlandzkie zupy w tej samej cenie. Jedną ze specjalności zakładu są burgery serwowane z frytkami w cenie. Tanie – po 88 UAH za burgera wołowego, z kurczakiem lub mieszanego z wołowiną i wieprzowiną, a także 199 UAH za burgera Super Big Shot ważącego aż 890 gramów. Są steki po 69 i 99 UAH (tu uwaga, niektórzy klienci skarżą się na to, że knajpa oszukuje przy ważeniu mięsa).

 
W menu są ryby – makrela po 149 UAH, Fish & Chips po 131, zapiekanki ziemniaczane (po 88 UAH). W menu znalazły się i desery. ody z whisky po 99 UAH, zwykłe po 45 UAH, szarlotka i sernik po 33 UAH. Menu w pubie Kork jest naprawdę bogate w najróżniejsze rodzaje grillowanych mięs, warzyw, steków czy dań z kurczaka. Jest ich tak dużo, że nie ma sensu ich opisywać. Przejdziemy więc do cen piwa i napojów.

 

 

Za Guiness Draft płacimy 77 UAH, O’Haras Black Tag kosztuje 99 UAH, mały Guinnes 0,25 kosztuje 39 UAH, St. Patrick Red Bushmils Specjal kosztuje 64 UAH, zestaw sześciu lokalnych craftów Cork Beer Set kosztuje 55 UAH, Becks i Bud kosztują po 32 UAH, Staroparmen w wersjach klasycznej, jasnej i ciemnej po 25 UAH, Corona Extra po 55 UAH. Rodzajów whisky jest tak dużo, że aż ciężko to wypisać. Wymienimy, że w menu dostępne są m.in. takie whiskey jak Bushmills, Clontarf, Dubliner, Jameson, Mitchells & Son, Tyrconnell, Teeling, Tullamore w cenach od około 77 do nawet 399 czy 555 UAH za 50-tkę. W karcie są też whisky z USA, Kanady i Szkocji, a także koniaki i burbony, kilka gatunków win amerykańskich, hiszpańskich oraz lokalnych, a także chociażby musujące wino Odessa (300 UAH za butekę) czy Asti po 545 UAH.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com


 

Obsługa w Korku nie jest najgorsza. Karta dań – jak przystało na irlandzki pub – dostępna jest oczywiście w języku angielskim. W tym też języku bez problemu porozumiecie się z większością kelnerek. Po polsku raczej będzie ciężko. W razie czego to zawsze możecie wskazywać palcem.

 

 

Serwowane tu dania stoją na naprawdę wysokim poziomie, więc warto tu wpadać. Zwłaszcza, że ceny są niskie. Niestety, lokal w Pasażu Krzywa Lipa czynny jest od 11 zaledwie do 22:00 naszego czasu, więc nie nadaje się na długie, nocne posiadówki. W Korku można płacić kartą, ale by to zrobić trzeba odejść od stolika do baru. Jeśli szukacie najlepszych restauracji Lwowa to polecamy nasz ranking.
 

Polecamy również:

 


 

1 komentarz do “Irish pub Kork whiskey & grill we Lwowie. 70 rodzajów whiskey! Pasaż Krzywa Lipa 5, Lwów”

  1. Krzywa Lipa byliśmy tam i polecam mało Polaków tam idzie po prostu nie trawia tam , a mile mnie zaskoczono bo …były tam Polskie flagi polecam jedzonko dobre ….

Dodaj komentarz