Jaka waluta jest we Lwowie? Jakie są pieniądze?

Jaka waluta jest we Lwowie? Jakie są pieniądze?

Z niewielką przerwą w wyjazdach Lwów znów staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdowym. Wiele osób nie pamięta już jaka jest waluta we Lwowie. Sprawdźmy więc jaka jest waluta we Lwowie i czym można w nim płacić. Jaka waluta we Lwowie? Jakie pieniądze są we Lwowie? Przypominamy!

 
Osobom wybierającym się w niedługiej przyszłości do Lwowa na Ukrainie przypominamy, że waluta we Lwowie i waluta na Ukrainie to hrywna. To obowiązująca we Lwowie waluta ale ze względu na dużą liczbę polskich turystów w niektórych miejscach da się płacić złotówkami. Przypominaliśmy to już w tekście jakie pieniądze wziąć do Lwowa.

 
Przy okazji tekstu opisującego kantory we Lwowie pisaliśmy też, że we Lwowie można wymieniać pieniądze takie jak euro, funty czy dolary. W niektórych miejscach też da się płacić dolarami czy euro ale zwykle na takiej transakcji nie wyjdziecie zbyt dobrze.
 

Podsumowując: jakie pieniądze są we Lwowie? Oficjalnie obowiązująca waluta we Lwowie to hrywna. Przypominamy też. że we Lwowie można płacić kartą.

 
Polecamy również: