Cukor Yellow – naleśnikarnia słynnej sieci kawiarni we Lwowie

Kawiarnie Cukor we Lwowie zdążyły już na dobre wbić się w świadomość turystów i mieszkańców miasta. Wiele osób kojarzy lokal przy Braci Rohatyńców i w Pasażu Krzywa Lipa. Sieć jednak posiada kilka innych miejscówek w mieście. W 2019 roku wystartował żółty Cukor we Lwowie – Cukor Yellow, będący naleśnikarnią. Jakie są ceny i menu w Cukorze Yellow? O tym za chwilę.

 

Kawiarni Cukor nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Lokale o ciekawym stylu charakteryzują się dość ciasnymi wnętrzami, a ich największą zaletą – poza oryginalnymi połączeniami dań słodkich z wytrawnymi – są śniadania serwowane przez cały dzień. Z dwóch miejscówek – Cukor Red i Cukor Black sieć rozrosła się niedawno o kolejny – Cukor Yellow.

 
Cukor Yellow
 

Cukor Yellow przy Prospeckie Szewczenki (dawna ul. Akademicka) to dość nowa propozycja – każde danie serwowane w Cukor Yellow to danie, którego podstawą są naleśniki. W Cukorze serwowane są cienkie pszenne naleśniki crepe jak i grubsze naleśniki w stylu amerykańskich pancakes.

 

Wnętrza wykończono w dość nowoczesnym, nieco amerykańskim stylu. Charakteru dodawać mają wstawki takie jak chociażby plakat z dziełem Davida Redona przedstawiający słynny kawałek Notoriusa B.I.G w formie reklamy naleśników. Niestety gdy odwiedziliśmy lokal położony kilka minut piechotą od Rynku we Lwowie nie można było w nim płacić kartą. Miejmy nadzieję, że sytuacja ta szybko ulegnie zmianie.

 

Cukor Yellow – menu i ceny

Cukor Yellow
 

Menu podzielono na naleśniki na słodko i naleśniki wytrawne. Mimo wszystko to, że dodatki są wytrawne nie oznacza że sam naleśnik nie jest słodki. Zamawiając na przykład naleśnika English Breakfast (114 UAH) m.in. z jajkiem sadzonym, smażoną szynką, pieczarkami, pomidorami koktajlowymi czy kiełbaskami nie oznacza, że naleśnik nie będzie słodkawy.

 

W menu śniadaniowym również naleśniki z jajkiem i bekonem (72 UAH) czy wegetariańska wersja z dodatkiem awokado (90 UAH). Ponad to na przykład naleśniki z serem cheddar, jajecznicą, bekonem i kiełbaskami za 106 UAH, naleśniki z włoską szynką, orzeszkami piniowymi, malinami, rukolą, karmelizowaną morelą i serem camembert za 119 UAH lub naleśniki z awocado i łososiem za 125 UAH. Na słodko na przykład klasyczne naleśniki z jagodami i nutellą za 98 UAH albo z piankami marshmallows za 99 UAH.

 
Cukor Yellow
 

W menu znalazły się też sałaki – z awokado lub z łososiem za 139 UAH. Najtańsze naleśniki z serem cheddar, gorgonzolą i parmezanem zamówimy za 89 UAH. Najtańsze słodkie kosztują w granicach 90 UAH. Istnieje możliwość przygotowania własnej kompozycji.

 

Jeśli chodzi o napoje to w żółtym Cukorze nie ma szału jeśli chodzi o wybór. Do wyboru dr. Pepper (zwykły lub wiśniowy), dwa rodzaje lemoniady, kilka rodzajów soków, herbat i kawy. Ceny jak wszędzie chociaż zaskoczeniem było to, że butelka wody mineralnej kosztowała więcej od butelki soku (odpowiednio 37 i 30 UAH).

 
Cukor Yellow
 

Jakość serwowanych dań stoi na poziomie znanym z pozostałych lokali, które umieściliśmy na naszej liście najlepszych kawiarni we Lwowie. Można mieć jednak pewne zastrzeżenia co do obsługi i samego lokalu. Jak w każdym niewielkim Cukorze również i tu w środku wszędzie czuć przygotowywane w kuchni dania.

 

Taki chyba jest zamysł i w teorii tak chyba miało być ale nie jest to wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem. Muzyka w lokalu jest nieco za głośna, a dania nie zostały podane jednocześnie dla wszystkich jedzących osób powodując niezręczną sytuację.

 

Cukor Yellow – podsumowanie

Cukor Yellow
 

Jak na Lwów Cukor Yellow nie jest lokalem tanim. Osoby znające na przykład popularną nad Wisłą sieciówkę – Mr. Pancake podniosą pewni słuszną uwagę, że najdroższe naleśniki z Cukor Yellow kosztują praktycznie tyle samo co najtańsze w popularnych knajpkach Mr. Pancake. To fakt.

 

Na szczęście “wysokie” ceny można odbić sobie zamawiając dodatki takie jak drinki, piwo czy napoje, które wciąż pozostają znacznie tańsze niż nad Wisłą. Za zestaw w postaci trzech porcji naleśników i trzech napojów zapłaciliśmy nieco ponad 70 zł. To wciąż taniej niż za podobny wypad w jakimkolwiek turystycznym mieście w Europie. Cukor Yellow czynny jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 22:00.

 


 

Polecamy również: