Kraków uczy się od Lwowa. Też chce sypać kawą. Jest tylko jeden problem

Kilka dni temu jako pierwsi w Polsce informowaliśmy o tym, że we Lwowie przetestowany będzie pomysł spania fusów z kawy zamiast soli i piasku. Minęło kilka dni, pomysł testowo zaczęto realizować we Lwowie. Teraz rozwiązanie znane ze Lwowa chcą skopiować w Krakowie. Jest tylko jeden problem…

 

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie poinformował wczoraj o planach skopiowania rozwiązywania że Lwowa i przetestowania kawy zamiast soli lub piasku. Podobnie jak we Lwowie w Krakowie również na początek posypane mają zostać alejki w jednym z parków.

 

Zainspirowani przez Lwowian Lviv / Lwów podejmiemy się eksperymentalnie użycia fusów z kawy do zimowego utrzymania ścieżek i alejek w jednym z naszych parków w Kraków PL – czytamy na oficjalnym profilu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie w serwisie Facebook

 
Realizacja pomysłu będzie nad Wisłą trochę trudniejsza. Dlaczego? We Lwowie do akcji oddawania fusów przyłączyły się: duża sieć kawiarni Aroma Kava oraz sieć Kredens Cafe, a także popularna wśród turytów Kopalnia Kawy zajmująca parter i piwnice Pałacu Lubomirskich na Rynku we Lwowie.

 

Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie o kontakt z nami- mail lub przez messengera

 

Problemem jest to, że w Krakowie znalezienie znacznej ilości fusów z kawy może być w obecnych warunkach znaczącą utrudnione. Przechadzając się po centrum nie widać turystów i mieszkańców miasta pijących kawę w kawiarenkach. Te, pomijając normalnie otwarte lokale w Krakowie, zostały pozamykane przez rządowe rozporządzenia.
 

Tu warto przypomnieć – kawiarnie na Ukrainie działają w normalnych warunkach z krótką 16 dniową przerwą. Działają też hotele. Bez żadnej przerwy. W Polsce wszyscy widzimy jak jest. Mija już grubo ponad 100 dni od czasu zamknięcia kawiarni i restauracji na dwa tygodnie i nikt nie wie kiedy zostaną normalnie otwarte.

 
Jak wygląda normalne życie we Lwowie przypominamy w naszej relacji Lwów w czasach zarazy. Czy bezpiecznie jechać do Lwowa?.

 
Polecamy również: