Kraków uczy się od Lwowa. Też chce sypać kawą. Jest tylko jeden problem

Kraków uczy się od Lwowa. Też chce sypać kawą. Jest tylko jeden problem

Kilka dni temu jako pierwsi w Polsce informowaliśmy o tym, że we Lwowie przetestowany będzie pomysł spania fusów z kawy zamiast soli i piasku. Minęło kilka dni, pomysł testowo zaczęto realizować we Lwowie. Teraz rozwiązanie znane ze Lwowa chcą skopiować w Krakowie. Jest tylko jeden problem…

 

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie poinformował wczoraj o planach skopiowania rozwiązywania że Lwowa i przetestowania kawy zamiast soli lub piasku. Podobnie jak we Lwowie w Krakowie również na początek posypane mają zostać alejki w jednym z parków.

 

Zainspirowani przez Lwowian Lviv / Lwów podejmiemy się eksperymentalnie użycia fusów z kawy do zimowego utrzymania ścieżek i alejek w jednym z naszych parków w Kraków PL – czytamy na oficjalnym profilu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie w serwisie Facebook

 
Realizacja pomysłu będzie nad Wisłą trochę trudniejsza. Dlaczego? We Lwowie do akcji oddawania fusów przyłączyły się: duża sieć kawiarni Aroma Kava oraz sieć Kredens Cafe, a także popularna wśród turytów Kopalnia Kawy zajmująca parter i piwnice Pałacu Lubomirskich na Rynku we Lwowie.

 

Prosimy wszystkie krakowskie kawiarnie, jeśli mają ochotę wziąć udział w tym eksperymencie o kontakt z nami- mail lub przez messengera

 

Problemem jest to, że w Krakowie znalezienie znacznej ilości fusów z kawy może być w obecnych warunkach znaczącą utrudnione. Przechadzając się po centrum nie widać turystów i mieszkańców miasta pijących kawę w kawiarenkach. Te, pomijając normalnie otwarte lokale w Krakowie, zostały pozamykane przez rządowe rozporządzenia.
 

Tu warto przypomnieć – kawiarnie na Ukrainie działają w normalnych warunkach z krótką 16 dniową przerwą. Działają też hotele. Bez żadnej przerwy. W Polsce wszyscy widzimy jak jest. Mija już grubo ponad 100 dni od czasu zamknięcia kawiarni i restauracji na dwa tygodnie i nikt nie wie kiedy zostaną normalnie otwarte.

 
Jak wygląda normalne życie we Lwowie przypominamy w naszej relacji Lwów w czasach zarazy. Czy bezpiecznie jechać do Lwowa?.

 
Polecamy również: