Lwów – na ile dni warto jechać do Lwowa?

Ile dni warto spędzić we Lwowie? Ile powinna trwać wycieczka? Na jak długi czas warto zarezerwować apartament? Wielokrotnie pytacie nas na jak długo warto wyjechać na wycieczkę do Lwowa. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Czy Lwów nadaje się tylko na jeden dzień lub na weekend? Czy warto przyjechać do Lwowa na tydzień albo nawet dwa?

 

Lwów zdecydowanie nie kojarzy się z miejscem do którego przyjeżdża się na długi wyjazd. Zapytaliśmy czytelników Kawiarniany.pl na jak długo zwykle przyjeżdżają do miasta – większość z nich wybiera się do Lwowa na okres od 3 do 5 dni. Wyjazd do Lwowa to zwykle tak zwany city-break, weekend lub długi weekend. Zdania dotyczące tego na ile dni jechać do Lwowa są jednak podzielone.

 

Dwa niepełne dni to trochę mało jednak żeby wszystko tam zobaczyć ale co nieco się udało – mówi nam jeden z Czytelników strony

 

3-4 noce. Szczerze wystarczająco – twierdzi kolejny z zapytanych Czytelników. 3-4 dni. Wciąż za krótko – uważa inna z Czytelniczek.

 

Jeśli sami zastanawiacie się na jak długo warto jechać do Lwowa to na to pytanie należy odpowiedzieć sobie we własnym zakresie. Istnieje wiele różnych sposobów zwiedzania Lwowa. Na pobieżne zobaczenie największych i najpopularniejszych atrakcji faktycznie wystarczą 2-3 dni. Tyle wystarczy na zwiedzanie opery, Katedry Łacińskiej, Pałacu Potockich, kościoła św. Andrzeja czy wejście na wieżę Ratusza i odwiedzenie kilku popularnych knajpek takich jak chociażby Restauracja Baczewskich czy Atlas.

 

Jeśli chcecie jednak skorzystać na przykład z bardzo tanich usług, wybrać się do dentysty, fryzjera czy kosmetyczki lub zrobić duże zakupy weekend we Lwowie to trochę zbyt mało czasu. Kilka dni w mieście to również za mało dla tych którzy chcieliby zwiedzić coś więcej niż Cmentarz Łyczakowski i wybierają się na przykład również na Janowski, chcą zobaczyć słynne wille na tak zwanej Kastelówce czy urządzić sobie spacery po Wysokim Zamku lub Parku Stryjskim.
 

Osobiście – chociaż osoby prowadzące blog o Lwowie nie są miarodajne – w ciągu kilku ostatnich lat aktywnego prowadzenia serwisu spędziliśmy we Lwowie w sumie kilka dobrych miesięcy i wciąż uważamy, że to za mało. Podsumowując jednak temat długości wyjazdu do Lwowa można pokusić się o wyciągnięcie wniosków – dla zwykłego turysty zaliczającego Lwów jako jedno z kolejnych miast do odwiedzenia 3 dni powinny być wystarczające zarówno na atrakcje turystyczne jak i na skorzystanie z bogatej oferty dobrych restauracji. Osoby chcące bardziej wczuć się w klimat powinny rozważać wyjazd na 7 lub więcej dni.

 


 
Polecamy również: