Park Art of Rest – restauracja najbliżej fine diningu we Lwowie

Park Art of Rest – restauracja najbliżej fine diningu we Lwowie

We Lwowie, w przeciwieństwie do Kijowa, naprawdę dobre restauracje, które poziomem zasługują na rekomendacje w uznanych przewodnikach kulinarnych można policzyć na palcach. Jedną z nich zdecydowanie jest restauracja Park Art of Rest. Co można tu zjeść? Jakie są ceny i menu? Sprawdźmy to!

 


Park Art of Rest – lokalizacja i wystrój


 
Otwarta w 2018 roku restauracja Park Art of Rest należy do koncernu Akurat mającego w swoim portfolio m.in. ciekawą restaurację Hruszewski Cinema Jazz. Położona jest na skraju komunistycznego Parku Kultury kawałek od turystycznego centrum Lwowa.

 
Na potrzeby restauracji przebudowano budynek starego sowieckiego kina z 1952 roku. Piętrowy budynek podzielony jest na sale, w tym salę bankietową oferującą możliwość private diningu, strefę VIP czy salę z projektorem oraz strefę imprezową. Ze względu na bardzo dużą powierzchnię restauracja często jest w całości rezerwowana na eventy firmowe czy imprezy okolicznościowe. W czasach pokoju systematycznie organizowane są tu wieczorki z koncertami czy inne imprezy tematyczne.
 

 
Wystrój wnętrza to po prostu elegancka restauracja nie wyróżniająca się niczym przesadnie szczególnym. Po wrażenia estetyczne lepiej więc wybrać się do otwartej w sierpniu 2022 roku restauracji Babo Gardens konkurencyjnej sieci Restaron.

 
Latem w Park Art of Rest można usiąść na stolikach na zewnątrz co jest dużą zaletą restauracji. Na tyłach budynku (wjazd od dawnej ul. Kadeckiej) znajduje się obszerny parking, a także designerski plac zabaw dla dzieci.

 


Park Art of Rest – ceny i menu


 
Park Art of Rest jest jedną lepszych, a co za tym idzie i trochę droższych, restauracji we Lwowie. Oznacza to, że za lunch zapłacimy tu mniej niż za dużego kebaba w Krakowie, a danie główne kosztować będzie mniej więcej tyle co wołowina z chińskiego baru z zamianą porcji zleżałego ryżu na frytki i butelką wody. Wyjątkiem od reguły jest najdroższe danie w karcie za całe… 70 złotych. Co można tu zjeść?

 
Kuchnia w restauracji Park Art of Rest nie należy do najbardziej skomplikowanych. Oferowane są tu proste potrawy takie jak m.in. warienki (195 UAH), filet z łososia z fasolką edamame i szparagami (495 UAH), pierś z kaczki z gruszką w karmelu (372 UAH), tagliata z cielęciny (465 UAH) czy nogi królicze w sosie z mascarpone (395 UAH).

 
Najdroższa pozycja w karcie to rossini z foie gras i puree ziemniaczanym z truflami za 557 UAH. Desery w granicach od 55 UAH za lody po 189 UAH za sernik z białą czekoladą i truskawkami.

 
Proste menu nie oznacza, że serwowane tu potrawy są słabe, wręcz przeciwnie. Zadbano o dobrej jakości składniki, a potrawy serwowane są w kreatywny sposób.
 

 
Na uwagę zasługuje oferta lunchowa serwowana od 12:00 do 16:00 za – to nie żart – 23 złote. Jest tu także proste menu dziecięce. Restauracja cyklicznie od 2018 roku zdobywa wyróżnienie magazynu Wine Spectator, który docenił selekcję win składającą się ze 150 różnych pozycji. W karcie także koktajle alkoholowe po 165 UAH czyli tyle ile duże piwo w dobrej restauracji Rynku w Krakowie.

 
Ceny z cennika pochodzą z końcówki sierpnia 2022 roku (kurs hrywny do złotówki na poziomie 100 UAH za 12,50 PLN). Jeśli wybieracie się do restauracji znacznie później warto sprawdzić na oficjalnej stronie czy ceny wciąż są aktualne i zweryfikować kurs wymiany walut.

 


Park Art of Rest – podsumowanie


 

Park Art of Rest to restauracja w której – jak sama nazwa wskazuje – można wypocząć, zwłaszcza gdy dopisuje dobra pogoda i wybierzemy stolik na zewnątrz. Grupą docelową lokalu są raczej nieco bardziej majętni mieszkańcy Lwowa, a także firmy i organizacje.

 
Ze względu na dużą odległość od centrum nie ma tu turystów co jest oczywiście zaletą Park Art of Rest. Zaletą, poza niskimi cenami i wybitnym stosunkiem ceny do jakości, jest też wysoka jakość serwowanych dań, dobra obsługa biegle mówiąca po angielsku oraz angielska karta menu. Czas oczekiwania na potrawy jest akceptowalny ale w godzinach szczytu może być nieco dłuższy.

 
Ze względu na częste eventy firmowe czy imprezy okolicznościowe przed udaniem się do Park Art of Rest najlepiej zadzwonić i dowiedzieć się czy restauracja jest czynna i zrobić rezerwację.

 
W okresie wojennym restauracja otwarta jest od godziny 12:00 do godziny 22:00 czasu lokalnego. Park Art of Rest można z powodzeniem uznać za jedną z trzech najlepszych restauracji we Lwowie.

 
Polecamy również: