Bolt – do Lwowa wchodzi konkurent Ubera. Ceny Bolta we Lwowie

Do komunikacji miejskiej, tanich taksówek i jeszcze tańszego Ubera we Lwowie dołączył kolejny środek transportu. We Lwowie działa już Bolt czyli aplikacja do niedawna znana jako Taxify. To jedna z popularniejszych platform do zamawiania przejazdów od zeszłego roku działająca również w Kijowie i Charkowie. Jakie są ceny przejazdów Bolt we Lwowie? Co oferuje Bolt w mieście?

 

Od 14 marca we Lwowie korzystać można z platformy Bolt znanej dotychczas jako Taxify. We Lwowie z aplikacji zamawiać można samochody konwencjonalne i elektryczne, a w najbliższej przyszłości wprowadzona zostanie również możliwość wynajmu skuterów. Podobnie jak Uber we Lwowie, również Bolt oferuje możliwość wynajmu dwóch klas pojazdu – w tym wypadku standardowej (Bolt) i komfort.

 

We Lwowie korzystać można ze standardowej wersji aplikacji Bolt, która dostępna jest w sklepach Google Play oraz App Store lub tutaj korzystając z naszego adresu referencyjnego ze zniżką 10 zł na przejazd. Kod zniżkowy trzeba wprowadzić po kliknięciu na ikonkę profilu w lewym górnym rogu aplikacji, a następnie w zakładkę Promocje wprowadzić kod NTDZR. Do rejestracji wymagane jest podanie numeru telefonu oraz adresu mailowego. Płatność w samochodach Bolt we Lwowie działa również identycznie jak w Uberze – można płacić gotówką lub kartą podpiętą do konta w aplikacji. Jedyną różnicą jest to, że Bolta nie można zamawiać jak Ubera łącząc się przez telefon z centralą.

 

Podobnie jak i w Uberze również w Bolcie cena przejazdu podawana jest po analizie kilku warunków. Cena przejazdu Boltem we Lwowie zależy więc od tego o której godzinie jest zamawiany, od miejsca do którego chcemy pojechać czy samochodu na który się zdecydujemy. Cena przejazdu podawana jest przed podróżą po wprowadzeniu adresu odbioru i miejsca docelowego w które chcemy się udać.


Ceny Bolt we Lwowie nie są wysokie, jak z resztą ceny wszystkiego we Lwowie. Przejazd z pl. Mickiewicza pod tylną bramę Cmentarza Łyczakowskiego na dystansie 3 kilometrów to koszt w granicach 50 UAH według cennika usługi standardowej i około 60 UAH przy przejeździe nieco lepszym samochodem. W tym samym momencie wycena Ubera na tym samym dystansie zamykała się w granicach 46-55 i 55-65 UAH za przejazd różnymi klasami pojazdu. Można więc przyjąć, że Bolt we Lwowie jest na chwilę obecną nieznacznie tańszym rozwiązaniem (0,70 zł). W dniu otwarcia samochodów Bolta jest w centrum Lwowa naprawdę dużo więc czas oczekiwania na przejazd nie jest wysoki. Tak jak w konkurencyjnym Uberze tak i w Bolcie po przejeździe można wystawić kierowcy ocenę.

 
Jedziesz do Lwowa lub na Ukrainę? Sprawdź ceny noclegów:Booking.com


 

Estoński Bolt działa w 30 krajach świata w tym od 2016 roku w Polsce w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Znany wcześniej jako Taxyfi Bolt na Ukrainie obecny jest w Charkowie, Kijowie i we Lwowie.

 

Polecamy również: