Kiedy najlepiej jechać do Lwowa? Najlepsze daty na wyjazd

Kiedy najlepiej jechać do Lwowa? Najlepsze daty na wyjazd

Popularność turystycznych wyjazdów do Lwowa i na Ukrainę rośnie w Polsce właściwie z każdym rokiem. Wczasowiczów decydujących się na podróż na wschód kuszą niskie ceny w sklepach i restauracjach, niewielka odległość i łatwość dojazdu. Kiedy najlepiej jechać do Lwowa? W jakich miesiącach wyjazd na Ukrainę jest miły i przyjemny, a kiedy lepiej Lwowa unikać? Dziś sprawdzimy kiedy wyjechać nad Pełtew.

 

W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy we Lwowie tak wiele razy, że ciężko chyba znaleźć miesiąc w którym we Lwowie nie byliśmy. Kiedy jest najlepiej we Lwowie? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, czego oczekujecie od wyjazdu do Lwowa. Nie każdy również może wyjechać do Lwowa wtedy kiedy we Lwowie jest najprzyjemniej.

 


Kiedy jechać do Lwowa?

Z doświadczenia polecamy wyjazd do Lwowa w miesiącach takich jak luty, marzec i kwiecień przed lub w trakcie Wielkanocy. Do Lwowa warto przyjechać w czerwcu jeszcze przed początkiem wakacji oraz spędzić tu czas we wrześniu. Jesienią do Lwowa można jeździć bez przeszkód jeśli nie przeszkadza Wam pogarszająca się z każdym miesiącem pogoda. Zawsze polecamy również wyjazd w grudniu na rzymskokatolickie święta Bożego Narodzenia do Lwowa. Należy jednak pamiętać, że zima we Lwowie daje się we znaki. Bardzo często spada dużo śniegu i nie w każdym apartamencie będzie wystarczająco ciepło.

 

Kiedy jednak nie warto jeździć do Lwowa? Ze względu na niskie ceny i niewielką odległość od Polski Lwów jest szturmowany przez polskich turystów gdy tylko święta w Polsce ułożą się w przedłużony weekend. Najgorszy czas na wyjazd do Lwowa to weekend majowy. Od turystów jest aż czarno w wakacje – w lipcu i w sierpniu – zwłaszcza w weekendy. Do Lwowa nie warto jechać również na Sylwestra – oferta rozrywkowa nie jest wtedy zbyt bogata jak w miastach takich jak Kraków, Praga czy Budapeszt, a ceny noclegów skaczą do góry ze względu na Sylwester oraz zbliżające się święta prawosławne.

 


 

Lwowa warto unikać również wtedy gdy kalendarz na Ukrainie układa się w przedłużone weekendy (tu więcej informacji o świętach na Ukrainie). Wtedy we Lwowie jest dużo lokalnych turystów. Dla osób, które nie przepadają za mrozami najlepszy okres na wyjazd do Lwowa to kwiecień, czerwiec przed wakacjami oraz wrzesień. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na wyjazd w dowolnie wybranym okresie i czasem trzeba iść na kompromisy. Czasem tłumów po prostu nie da się uniknąć i nie da się z tym nic zrobić.

 

Jeśli nie macie wyjścia i musicie wybrać się do Lwowa wtedy gdy są w nim najwyższe ceny i największe tłumy dobrym pomysłem jest unikanie pieszego przejścia lub jazdy do Lwowa samochodem przez najpopularniejsze przejścia graniczne z Ukrainą i wybór samolotu jako środka transportu oraz uczęszczanie do nieco droższych i lepszych miejsc.

 

Polecamy również: