Ile km od granicy jest Lwów? Odległość z Polski do Lwowa

Lwów to najtańsze turystycznie atrakcyjne miasto w Europie. Niskie ceny i niewielka odległość od granicy sprawiają, że od kilku dobrych lat szturmowany jest przez polskich turystów. Jak długo trzeba jechać do Lwowa z Polski? Ile kilometrów od granicy jest Lwów?
 
Istnieje jedno piesze przejście graniczne z Ukrainą oraz kilka drogowych przejść granicznych, które będą tematem dzisiejszego materiału. Gdy wiemy już gdzie leży Lwów zastanówmy się ile kilometrów trzeba jechać od Lwowa? Przypatrzymy się odległości do Lwowa z polskich granic patrząc od położonego najbardziej na południe przejścia Krościenko-Smolnica.
 
Z przejścia granicznego Krościenko-Smolnica do Lwowa trzeba przejechać około 120 km co jadąc zgodnie z przepisami zajmie około 1h52 minut.
 
Z przejścia granicznego Medyka-Szegine, gdzie działa również piesze przejście z Ukrainą, do Lwowa pokonać trzeba nieco poniżej 83 kilometrów co jadąc zgodnie z przepisami powinno zająć około 1h 15 min.
 
Z przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec do Lwowa jest nieco poniżej 72 km. Dystans ten jadąc zgodnie z przepisami można pokonać w około godzinę.
 
Z przejścia granicznego Budomierz-Hruszów odległość do Lwowa to prawie 78 km, jadąc zgodnie z przepisami do pokonania w 1h 33 min.
 
Z przejścia granicznego Hrebenne-Rawa Ruska do pokonania są niespełna 73 kilometry, a dystans ten można w około 1h 10 minut.
 
Z przejścia Dołhobyczów-Uhrynów do Lwowa jest 100 kilometrów do pokonania w około 1h 35 minut.
 
Kolejnym przejściem granicznym z Ukrainą jest przejście graniczne Zosin-Uściług. Stąd do Lwowa jest już nieco dalej. Do przejechania dystans w granicach 150 km do przejechania w 2 godziny 20 minut.
 
Najdalej na północ położone jest przejście graniczne Dorohusk–Jagodzin z którego do Lwowa przejechać trzeba 200 kilometrów. Ze względu na stan dróg na Ukrainie tędy jedzie się aż 3 godziny.
 
Warto pamiętać że liczba kilometrów do Lwowa to jedno ale czynnikiem o którym należy pamiętać jadąc samochodem na Ukrainę kolejki na polsko-ukraińskich granicach. Przypominamy również, że nie wszędzie stan dróg na Ukrainie 2020 jest zadowalający. Przypominamy też że za wykroczenia drogowe można spodziewać się mandatów. Mandaty na Ukrainie nie są drogie.
 
Jadącym do Lwowa i na Ukrainę polecamy przewodnik po przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej oraz przypominamy o tym czy na Ukrainę potrzeba paszportu.

 


 

Polecamy również: