Gdzie w Krakowie wyrobić paszport? Sprawdzamy gdzie w Małopolsce

W dzisiejszym świecie wiele jest państw do których pojechać można bez paszportu ale wciąż lista krajów do których potrzebny jest paszport jest dłuższa. By wyjechać na wycieczkę do wielu miejsc świata najpierw trzeba wyrobić paszport. Gdzie w Krakowie można wyrobić paszport? Gdzie można zrobić paszport w Krakowie? Gdzie paszport w Małopolsce? Uwaga! Starsze osoby pamiętające inne miejsce gdzie wyrabia się paszport koniecznie muszą przeczytać ten tekst!

 
Kiedyś wyrobić paszport w Krakowie można było przy ul. Przy Rondzie ale miejsce to zostało przeniesione w inne miejsce. By wyrobić paszport w Krakowie należy najpierw złożyć wniosek i opłatę (tu przeczytasz ile kosztuje wyrobienie paszportu) i z wszystkimi dokumentami udać się do biura paszportowego. Biuro paszportowe to oddział urzędu wojewódzkiego Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Oddział Paszportowy.
 
Niektórzy posiadacze paszportów pamiętają pewnie, że przez długi okres paszport w Krakowie wyrabiało się przy ul. Przy Rondzie ale kilka lat temu miejsce wyrabiania paszportu w Krakowie zmieniło się. Teraz adres biura paszportowego w Krakowie to ul. św. Sebastiana 11. Uwaga na kolejki!
 
Warto jednak pamiętać, że wniosek o paszport można złożyć w dowolnym miejscu w Polsce. W Małopolsce można złożyć wniosek również w innych miejscach nie tylko w Krakowie to znaczy w Tarnowie przy al. Solidarności 5-9, w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 52.
 
Wniosek o wydanie paszportu można złożyć także w Terenowych Punktach Paszportowych zlokalizowanych w Starostwach Powiatowych w Chrzanowie przy ul. Partyzantów 2, Olkuszu przy Mickiewicza 2, Nowym Targu przy Bolesława Wstydliwego 14, Wadowicach przy Batorego 2, Oświęcimiu przy Wyspiańskiego 10, Limanowej przy Józefa Marka 9, Gorlicach przy Michalusa 18, Brzesku przy Głowackiego 51 i w Bochni przy Kazimierza Wielkiego 31.

 
Polecamy również: