Gdzie był ochrzczony Jan Paweł II? Sprawdźmy to!

Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, ma na świecie wielu fanów i wiele osób decyduje się na zwiedzanie śladami Jana Pawła II. Osoby wybierające się na zwiedzanie atrakcji w Wadowicach zastanawiają się często gdzie był ochrzczony Jan Paweł II. W którym kościele i w jakim mieście Jan Paweł II przyjął chrzest?

 

Kiedy urodził się Jan Paweł II? Jan Paweł II przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach, według większości źródeł w mieszkaniu w kamienicy, zaraz przy wadowickim Rynku. W tym samym budynku mieści się dziś muzeum papieża. Oczywiście przyszły papież nie został ochrzczony tego samego dnia w którym się urodził.
 
Jan Paweł II został ochrzczony w kolejnym miesiącu. Chrzest Karola Wojtyły miał miejsce 20 czerwca 1920 roku w Wadowicach. Każdy kto widział jak wygląda obecny pl. Jana Pawła II czyli wadowicki Rynek zdaje sobie sprawę, że jest tu jeden kościół do którego bardzo blisko było z mieszkania Wojtyłów. To właśnie tu ochrzczony został Jan Paweł II.
 
Jan Paweł II przyjął chrzest w ówczesnym kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dziś to bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Jeśli szukacie informacji o tym gdzie i kiedy ochrzczony był Karol Wojtyła to już pewnie wiecie. W jednym jednym z naszych artykułów dowiecie się gdzie Karol Wojtyła jadł kremówki w Wadowicach.

 
Polecamy również: