Czego stolicą jest Praga? Sprawdźmy to!

W Europie wiele jest państw i wiele jest stolic, aż ciężko wszystkie zapamiętać dlatego też wiele osób słysząc nazwę Praga zastanawia się jakiego państwa stolicą jest ona. Czego stolicą jest Praga? Jaka jest stolica Czech? Co jest stolicą w Czechach? Sprawdźmy jakim miastem jest Praga.

 

Jeśli zastanawiacie się co jest stolicą Czech to przychodzimy Wam z pomocą. Najważniejszym miastem w Czechach jest zamieszkała przez 1,3 mln osób Praga. Miasto w przeciwieństwie do Bratysławy czy Budapesztu nie leży nad Dunajem. Praga leży nad Wełtawą.
 

To właśnie w Pradze znajduje się siedziba czeskiego parlamentu, prezydenta oraz rządu. Praga od wieków była stolicą – najpierw Królestwa Czech, a także Czechosłowacji oraz później utworzonego państwa znanego jako Czechy. Warto podkreślić jednak, że przez lata ważniejszym miastem w regionie był Wiedeń, a w samej Pradze jeszcze w XVII wieku najbardziej znaczącą rolę w Pradze odgrywali Niemcy, a nie osoby pochodzenia czeskiego.
 

Jeśli wybieracie się na wakacje do Czech to przed wyjazdem warto sprawdzić kilka z naszych poprzednich materiałów czyli na przykład: co kupić w Czechach oraz zbiór 33 ciekawostek o Pradze.

 

Polecamy również: