Co zabrać do Czech? Co zabrać na 3 dni do Pragi?

Osoby wybierające się do Czech na 1 lub nawet na 3 dni do Pragi albo gdziekolwiek indziej zastanawiają się co zabrać do Czech. Co trzeba wziąć ze sobą do Czech? Co spakować i zabrać? Oto poradnik pół żartem ale też całkiem serio! Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Pragi?

 

Wyjazd do Pragi daje nam wiele ciekawych możliwości bowiem możemy zabrać zarówno paszport jak i dowód osobisty. Co wolimy to zależy już tylko od naszych indywidualnych preferencji. Wyjazd do Czech więc jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny ponieważ na przykład na Ukrainę musimy wziąć paszport, nie mamy tu pola wyboru.

 
Jeśli już zadbaliśmy o konieczne dokumenty możemy myśleć nad spakowaniem walizki. Co zabrać do Czech na przykład na 3 dni? Sprawdźmy. Koniecznie trzeba spakować trochę ubrań. Niektórzy wyjeżdżając na 3 dni czyli 2 noclegi decydują się na zabranie 3 koszul lub bluzek na wymianę, trzech par bielizny osobistej i skarpet. W zimie cieplejszych, a latem nieco chłodniejszych.

 
Do Pragi potrzebne są też buty. Ta porada jednak nie tyczy się pewnego podróżnika zamieszkałego w Arizonie. Jeśli nie jesteście podróżnikiem zamieszkałym w Arizonie – weźcie buty. Niektórzy biorą tylko jedną parę ale jeśli jedziecie samochodem do Czech (uwaga na winiety w Czechach) to warto wziąć kilka par. Nigdy nie zaszkodzi.

 
Czy do Czech trzeba zabrać ręcznik i mydło? Tu zdania ekspertów są podzielone. Jeśli jedziecie do przyzwoitego hotelu to możecie spodziewać się mydła, ręczników, a nawet żelu pod prysznic czy kremu do rąk. W gorszych hotelach lepiej używać własnych ręczników. Wynajmując apartament na przykład na Airbnb można liczyć na to, że ręczniki będą ale nie zawsze dostępne są przybory kosmetyczne.

 

Porada Kawiarniany.pl: Zamiast brać cały 500 ml żel pod prysznic warto kupić taki mniejszy, podróżny o małej pojemności. Jest wprawdzie droższy ale zakup się zwróci bowiem po wykorzystaniu żelu w małym pojemniczku można uzupełnić jego zawartość żelem z dużej butelki. To samo tyczy się szamponu do włosów.

 

Co jeszcze warto wziąć do Czech? Pieniądze, żeby je wydać. Tu odpowiadaliśmy już jakie pieniądze wziąć do Czech. Można wziąć ze sobą również karty kredytowe lub bankomatowe.

 

Jeśli wybieramy się do Czech po otwarciu granic to należy wziąć ze sobą jeszcze jedną rzecz: maseczkę na twarz. Tu można sprawdzić czy w chwili publikacji tego artykułu należy nosić maseczki w Czechach.

 
Polecamy również: