Od ilu lat alkohol w Rosji? Od ilu w Moskwie?

Rosja nieodzownie kojarzy się z piciem wódki i alkoholem. Zdolności mieszkańców położonego na wschodzie kraju w tej kwestii są wręcz legendarne. Jeśli zastanawiacie się od ilu lat sprzedają alkohol w Rosji to dobrze trafiliście. Dziś sprawdzimy ile trzeba mieć lat, by legalnie kupić alkohol w Rosji na przykład w Moskwie lub Petersburgu. 16? 18 czy 21? Sprawdźmy!

 
Rosja kojarzy się z wódką, na ten temat nie ma co debatować. Jeśli chodzi o przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu w Rosji to znaleźć można wiele informacji na ten temat. Jaka jest prawda?

 
Alkohol w Rosji można kupić od 18 roku życia niezależnie czy chodzi o bary i restauracje czy o sklepy, chociaż praktyka pokazuje, że niepełnoletni Rosjanie mogą uzyskać dostęp do alkoholu bowiem przepisy nie określają jasno od jakiego wieku można spożywać alkohol. Nieletni nie mogą być pijani w miejscu publicznym, właściwie nikt nie może, ale to tylko teoretyczne przepisy.

 
Kraj od wielu lat walczy z alkoholizmem wprowadzając wysokie podatki i utrudniając sprzedaż. Spożycie alkoholu w Rosji, przynajmniej oficjalnie, od pewnego czasu spada. W Rosji pojawiają się głosy mówiące o tym, by podnieść legalny wiek od którego można kupić alkohol.

 
Wiosną 2020 roku rosyjski minister zdrowia Mikhail Michaił Muraszko stwierdził, że wiek legalnego zakupu alkoholu powinien być w Rosji podniesiony do 21 lat, jednak takie prawo nie zostało jeszcze wprowadzone.

 

Polecamy również: