Czy w Pradze jest drogo? Ceny atrakcji, obiadu, hotelu itp

Praga jest jednym z najciekawszych i najpopularniejszych miast turystycznych w Europie. Znaczna liczba przyjezdnych może wpływać na to, że ceny w Pradze skaczą do góry bowiem dostosowane są do portfeli przyjaznych. Ile kosztuje Praga? Dziś sprawdzamy ile pieniędzy wziąć do Pragi. Ile kosztuje obiad? Ile kosztuje zwiedzanie atrakcji w Pradze? Czy w Pradze jest drogo? Sprawdzamy jakie są ceny noclegów, restauracji i innych rzeczy w Pradze. Ile koron na jeden dzień, a ile koron czeskich na 3 dni?

 


Praga – ceny atrakcji i muzeów

Zaczynamy od cen atrakcji w Pradze. Zwiedzanie Muzeum Narodowego w Pradze to koszt 200 CZK. Zwiedzanie Muzeum Sztuki Dekoracyjnej kosztuje 150 CZK. Zwiedzanie oddziałów muzeum miejskiego kosztuje tyle samo – po 150 CZK za bilet normalny.
 
Bardzo popularną atrakcją w Pradze jest Narodowe Muzeum Techniki. Koszt zwiedzania to 250 CZK. Muzeum Żydowskie w Pradze jest jeszcze droższe – koszt wstępu to 270 CZK. Co z atrakcjami dla dzieci? Lego Museum w Pradze to koszt 250 CZK dla osoby dorosłej i 150 CZK dla małoletnich.
 

 

Popularną atrakcją w mieście jest też wieża telewizyjna Żiżkov o której już więcej pisaliśmy. Przypominamy więc, że wstęp na wieżę nie jest przesadnie tani – kosztuje 250 CZK. Jeśli więc chodzi o ceny atrakcji i muzeów w Pradze to da się znaleźć tańsze miejsca w Europie na city break. Muzea we Lwowie, ceny atrakcji w Kijowie czy ceny w Odessie są zdecydowanie niższe, ale już muzea w Amsterdamie czy Paryżu będą zdecydowanie droższe od cen w Pradze. Jednak warto spojrzeć na ceny z drugiej strony. Porównując ceny atrakcji w Pradze to w Wilnie, które nie jest nawet w połowie tak atrakcyjne jak Praga, jest drogo.

 

 

Jeśli chcemy wyskoczyć na paintball w Pradze to cena to w granicach 299 CZK od osoby w wersji podstawowej i 100 kulek za 100 koron. Ceny atrakcji dla dorosłych w Pradze już opisywaliśmy – tutaj. Polecamy też przeczytać ile kosztuje metro w Pradze.

 


Praga – ceny noclegów i hoteli


 
Ceny wysokiej klasy hoteli pięciogwiazdkowych w Pradze wahają się od 500 do 2100. Za 5-gwiazdkowy pobyt trzeba liczyć w dobrej lokalizacji trzeba liczyć się z wydaniem około 1000 złotych za noc. Nie jest to przesadnie dużo porównując z Wenecją, Rzymem, Wiedniem czy Amsterdamem ale jednak nie jest już bardzo tanio.
 
Kompromis między ceną, a jakością czyli hotel 4-gwiazdkowy w Pradze to koszt w granicach od 250 do 500 złotych, więc nie jest przesadnie drogo na tle innych miast w Europie czy nawet w Polsce. Za 3-gwiazdki w dobrej lokalizacji zapłacimy w zależności od lokalizacji od 150 złotych w górę, więc drogo nie jest.
 
Za apartament wynajęty na Airbnb w dobrej lokalizacji płacimy w sezonie turystycznym (ostatni tydzień czerwca 2020) w granicach od 150 do 200 zł za średniej klasy lokal. Oczywiście 2020 rok jest rokiem wyjątkowym wyjątkowym więc normalnie ceny są nieco wyższe ale i tak nie tak wysokie jak w Wenecji czy na wyspie Mykonos lub w Monako. Noclegi w Pradze są raczej tanie.

 


Ceny jedzenia w kawiarniach i restauracjach w Pradze

 
Praga kojarzy się przede wszystkim z piwem. Cena piwa w Pradze została przez nas już opisana. W jednym z poprzednich materiałów sprawdzaliśmy również ile kosztuje kawa w kawiarni w Pradze. Teraz sprawdźmy więc ile kosztuje obiad.
 
Sprawdźmy więc ile kosztuje obiad w Pradze w najlepszych restauracjach. Oczywiście należy pamiętać, że wielu Polaków nie stać na takie miejsca. 3 daniowe menu degustacyjne w restauracji Salabka kosztuje 750 CZK. Do dobrych restauracji zaliczyć można również mięsny lokal MeatEater. Tu przystawki kosztują w granicach 200-400 CZK, zupy od 150 do 200 CZK, steki po około 300 CZK za 100 gramów mięsa.

 

 

Dobrą restauracją wyższej klasy jest też na przykład Levitate. Degustacyjne menu sezonowe to koszt 3000 CZK. W równie dobrej Gallery 44 są dostępne również dania z karty. Przystawki od 370 do 525 CZK, owoce morza od 725 do 850 CZK za ośmiornicę z hummusem dyniowym. Dania główne z mięsa od 800 do 1900 CZK. Desery w granicach 200 CZK. To ceny w najlepszych restauracjach. Są oczywiście również restauracje na węższy portfel.
 
W tanich restauracjach w Pradze takich jak chociażby Johnny Pizza za dużą pizzę 50 cm płacimy w granicach 250 CZK. Popularna tania restauracja idealna dla biedniejszych turystów to również na przykład U Houdku smażony ser kosztuje 90 CZK, dania główne rybne to koszt od 100 do 240 CZK, dania z kurczaka kosztują około 150-160 CZK, wołowina kosztuje do 300 CZK. Desery po 60 CZK.

 


Czy w Pradze jest drogo – podsumowanie


 
Czy w Pradze jest drogo? Jeśli zestawimy ją z wyjazdem do Lwowa, Odessy czy Kijowa lub małych miast w Polsce – jest dość drogo. Jeśli zestawimy ją z Budapesztem to ceny w restauracjach wyższej klasy będą korzystniejsze w węgierskiej stolicy i bardziej opłaci się polecieć do Budapesztu.
 
Biorąc jednak pod uwagę ceny w takich miejscach jak Wiedeń. Paryż, Rzym czy Wenecja to Praga nie jest droga. Oczywiście jest to miasto szturmowane wręcz przez turystów i jest tu pełno pułapek na odwiedzających. W Pradze można wypoczywać tanio lub nawet bardzo tanio jeśli uważamy na swój portfel i nie przepłacamy za to, za co przepłacać nie warto (jak chociażby za trdelnik czy piwo w samym centrum). Przed wyjazdem warto sprawdzić na co uważać w Pradze.
 
Na podstawie cen atrakcji, cen w restauracjach i cen w sklepach w Czechach możecie ocenić ile pieniędzy potrzebujecie do Pragi.

 
Polecamy również: