Ile kosztuje kawa w Pradze? Ceny w kawiarniach

Po zwiedzaniu Pragi warto czasem na chwilę usiąść i odpocząć. Jeśli wybieracie się do kawiarni w Pradze i zastanawiacie się ile trzeba przygotować na kawę czy ciastko to jesteśmy tu dla Was. Sprawdzamy jakie są ceny w kawiarniach w Pradze. Ile kosztuje kawa w Pradze w kawiarni lub restauracji? Popatrzmy. Oto cenniki kilku najpopularniejszych lokali.

&nbsp

Każdego roku do Pragi przyjeżdżają miliony turystów. Bywa tak, że ceny niektórych rzeczy w Pradze mają dwa cenniki – cennik dla osób rozmawiających po czesku i dla tych, którzy zamówienie składają po angielsku. Pisaliśmy o tym już w naszym artykule: bezpieczeństwo i na co uważać w Pradze.

&nbsp

W popularnej kawiarni Venue przy ul Havelska 4 za kawę latte płacimy 75 CZK, cappuccino kosztuje 65 CZK, espresso już za 49 CZK. Americano wyceniana jest na 55 CZK, mrożona kawa lattte za 75 CZK. Śniadania w granicach 130-300 CZK. W kawiarniach też tak bywa więc warto dokładnie zorientować się wcześniej jakie są ceny, by uniknąć drożyzny.

&nbsp
Przykładem nieznacznie droższej ale jednocześnie bardziej luksusowej kawiarni nie dla każdego turysty jest Cafe Slavia. Lokal działa w tym miejscu nieprzerwanie od 1884 roku, początkowo był miejscem spotkań praskiej elity. To jedna z najlepszych kawiarni w Pradze chociaż wcale nie jest tak droga jak kawiarnie w centrum Krakowa. Kawa latte w Cafe Slavia kosztuje 79 CZK, latte z syropem 89 CZK, cappuccino za 79 CZK, kawa po wiedeńsku za 75 CZK. Desery od 59 do 129 CZK, dania główne od 130 do 500 CZK za grillowanego stek w sosie pieprzowym. W Cafe Slavia jest więc naprawdę tanio.
&nbsp

&nbsp
Droższa jest nowocześniejsza i modna kawiarnia Bakeshop. Tu za cappuccino płacimy 60 CZK, za latte 80 CZK, podwójna latte za 105 CZK, mocha za 85, a gorąca czekolada za 80. Za herbatę płaci się wręcz symboliczne 45 CZK czyli całe 7,50 zł. Nawet jak na polskie warunki to bardzo niska cena, chociaż kawiarnie w Budapeszcie czasem są nieznacznie tańsze.

&nbsp
W kawiarni Cafe Cafe w Pradze przy Rytířská 10 przez 10 za espresso płacimy 59 CZK, cappuccino kosztuje64 CZK, latte 74 CZK, a flat white wyceniono na 84 CZK. Herbata po 79 CZK za dzban o pojemności 0,4 litra. Prosecco po około 115 CZK za kieliszek. Co ciekawe kawiarnia sprzedaje też szampana na szklanki. Kieliszek Moeta za 290 CZK.

&nbsp
W Bistro 66 na słynnej wieży telewizyjnej Żiżkow w godzinach od 14 do 16:00 kawa podawana jest za darmo do każdego z deserów. Desery od 105 CZK za tiramisu przez 115 CZK za tor Sachera, 125 za najróżniejsze inne torty aż po 135 CZK za sernik. O takich cenach w wielu miejscach na świecie można pomarzyć.

&nbsp
Istnieją w Pradze oczywiście kawiarnie i restauracje, które warto omijać. Poznacie je po tragicznych wręcz ocenach klientów. Jedna z takich kawiarni znajduje się przy Jungmannovo niedaleko stacji metra Mustek. Istnieją miejsca w których kawa w Pradze kosztuje jak kawa w najsłynniejszych lokalach świata. Najczęściej poziom obsługi puka w dno od spodu.

&nbsp
Średnio więc kawa w kawiarni w Pradze kosztuje w granicach 70-90 CZK. To niewygórowana cena. Jeśli znajdziecie lokal w którym kawa kosztuje 2 albo 3 razy tyle i nie jest to bardzo dobra restauracja tylko maszynka do wyciskania pieniędzy z turystów to lepiej pójść gdzie indziej. Ogólnie w Pradze jeśli chodzi o kawiarnie jest dość tanio. Warto też sprawdzić ile kosztuje piwo w Pradze.

&nbsp
Polecamy również: