Ile kosztuje metro w Pradze? Ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej

W miastach w których działa metro najczęściej to właśnie ta forma komunikacji publicznej jest najwygodniejszym sposobem poruszania się po mieście. W Pradze metro jest, więc zwykle to właśnie metrem najbardziej opłaca się jechać. Ile kosztuje metro w Pradze? Ile kosztuje bilet komunikacji publicznej na tramwaje lub autobusy? Dziś o cenach w komunikacji miejskiej w Pradze.

 
Bez zbędnego owijania w bawełnę i przedstawiania na przykład historii komunikacji publicznej w Pradze od razu przechodzimy do cen biletów obowiązujących w obszarze miasta stołecznego Praga. Na podmiejską komunikację istnieją inne bilety ale nie będziemy o nich pisać.

 
30 minutowy bilet komunikacji miejskiej w Pradze kosztuje 24 CZK czyli niespełna 4 złote. Można go kupić wysyłając SMS na numer 90206 o treści DPT24.

 
90 minutowy bilet kosztuje 32 CZK, można go kupić wysyłając SMS-a o treści DPT32.

 
Dzienny bilet (bilet ważny przez 24 godziny od skasowania, a nie tylko danego dnia) kosztuje 110 CZK czyli nieco ponad 18 złotych. Można go kupić wysyłając SMS o treści DPT110 i potwierdzić odpowiedzią Yes.

 

 

72 godziny bilet kosztuje 310 CZK i można go kupić wysyłając SMS-a o treści DPT310 i w odpowiedzi wysyłając Yes.

 
Uwaga: Numery i kody biletów aktualne na wiosnę 2020 roku.

 

Oczywiście są też bilety komunikacji publicznej pozwalające na podróżowanie przez miesiąc lub dłużej. Bilet miesięczny w Pradze kosztuje 550 CZK, kwartalny 1480 CZK, bilet na 5 miesięcy 2450. Najdroższy i najdłuższy bilet roczny to koszt 3650 CZK. W przeliczeniu kupując roczny bilet na miesiąc jazdy wydajemy trochę ponad 50 złotych, więc drogo nie jest.

 

W komunikacji miejskiej w Pradze istnieją też bilety dla dzieci poniżej 15. roku życia, ulgi studenckie dla osób od 15 do 26 roku życia oraz zniżki dla seniorów. Warto pamiętać, że w Pradze za seniorów używa się już osoby po 60. roku życia. Ceny wszystkich biletów komunikacji miejskiej w Pradze możecie sobie sprawdzić na stronie – uwaga, uwaga, może to być zaskoczeniem ale jednak – na stronie komunikacji miejskiej w Pradze. Tam również znajdują się rozkłady metra, tramwajów, autobusów i komunikacji nocnej.

 


 

Polecamy również: