Ile kosztuje piwo w Pradze? Ceny w restauracjach i barach w Pradze

Praga słynie z wielu ciekawych zabytków i atrakcji oraz z czeskiej kuchni. Gdy myślimy o Czechach na myśl przychodzi również piwo. Ile kosztuje dobre piwo w Pradze? Gdzie iść na piwo? Dziś sprawdzimy ile kosztuje piwo w Pradze raczej w lepszych barach z prawdziwym piwem kraftowym, a nie koncerniakami. Przy okazji sprawdzimy też ile kosztuje zwykłe piwo dla osób bez wyszukanego gustu.

 
W bardzo popularnym barze U Kunštátů przy Retezova 222 3 w Pradze dostępny jest szereg najróżniejszych kraftów od lagerów przez ale aż po stouty. Małe piwo kosztuje od 30 CZK. Lokal prowadzi również specjalne degustacje piwa połączone z wykładem na temat historii Pragi i piwa w Pradze. Wykłady prowadzone są codziennie od 18 wieczór. Udział kosztuje 800 CZK. W programie degustacja 11 rodzajów piwa.

 

W równie popularnym Craft House Prague przy Navratilova za zestaw degustacyjny 4×150 ml dowolnych piw płacimy 149 CZK. 159 CZK płacimy za zestaw pięciu piw po 150 ml. Do wyboru zarówno lokalne piwa czeskie jak i krafty z całego świata.

W lokalu Craft Beer Spot za 0,5 litra czeskich piw płacimy w granicach 50-65 CZK. APA i IPa są nieco droższe – 65-85 CZK za 0,33 litra. Portery od 85 do 180 CZK za 0,33 w zależności od rodzaju. Piwa z browaru Wild Creatures kosztują po 210-290 CZK za 0,33 litra.

 
Bardzo popularną miejscówką z piwem w Pradze jest również oddalony od centrum bar Zlý časy. W ofercie najróżniejsze krafty w niezliczonych wręcz ilościach. Ceny za butelkę od 50 do 170 CZK.

 
Jeśli chodzi o zwykłe knajpy w centrum i piwa przeznaczone dla osób, które na piwie się nie znają to jest oczywiście taniej. Piwo w Pradze, jeśli chodzi o zwykłe koncernowe piwo w niewyszukanej restauracji, kosztuje w okolicach 40-60 CZK za 0,5 litra za Krusovice, Heinekena, Kozela albo Pilsnera, więc cena nie jest zdecydowanie wyższa niż w zwykłych lokalach w Polsce.

 
W dobrej restauracji, jeśli już piwo jest podawane, to jest nieco droższe. Od około 60 CZK za 0,33 litra.

 


 
Polecamy również: