Wilno dojazd z lotniska do centrum. 4 proste sposoby

Jeśli wybieracie się na city-break lub dłuższy urlop do Wilna to ze względu na to, że do Wilna ciężko dostać się samochodem z Polski, wybierzecie samolot i tanie loty. Po wylądowaniu na płycie portu lotniczego Wilno trzeba dojechać do centrum miasta. Jak dostać się z lotniska w Wilnie do centrum? Ile kosztuje dojazd? Sprawdzamy!

 


Uber, Bolt, Taxi

Taksówki i aplikacje komórkowe to zawsze najszybszy, najprostszy i najlepszy sposób dotarcia do centrum każdego miasta. Oczywiście na taksówkę nie stać wszystkich ale w Wilnie taxi nie jest drogie. Dojazd Uberem do centrum z lotniska to koszt zaledwie granicach 7-10 EUR (tu więcej o Uberze w Wilnie i Bolcie w Wilnie) Taksówki liczą podobnie – około 10 EUR.

 
Biorąc taksówkę do centrum z lotniska w Wilnie można dogadać się co do ceny, chociaż korporacje stojące na lotnisku nie mogą liczyć więcej niż 1,01 EUR za kilometr w dzień i 1,45 EUR za “trzaśnięcie drzwiami”. W Wilnie są również tańsze taksówki z opłatą od 0,55 EUR za kilometr. Działa też aplikacja mobilna eTAKSI.

 


Dojazd z lotniska do centrum komunikacją miejską

Korzystając z komunikacji publicznej możemy dostać się z lotniska do centrum za pośrednictwem połączeń autobusowych. Z portu lotniczego w Wilnie w kierunku miasta odjeżdżają autobusy linii 3G (od lotniska do przystanku Rodunios kelias), 1 (do dworca kolejowego), 2 (do dworca kolejowego), specjalna linia autobusowa 88 z lotniska przez centrum pod centrum handlowe Europa. Nocą (od 22:30 do 5:30 z lotniska przez centrum w to samo miejsce kursuje linia nocna 88N). W nocnym autobusie kupujemy bilet komunikacji miejskiej u kierowcy za 1 EUR.

 


Dojazd z lotniska w Wilnie do centrum pociągiem

Najlepszym rozwiązaniem na dojazd do centrum Wilna z lotniska jest pociąg. Pociąg z lotniska kursuje zwykle 16 razy w ciągu doby, więc nie jest powiedziane, że jego rozkład będzie Wam pasować zaraz po wylądowaniu. Jeśli jednak macie to szczęście i załapiecie się na kurs pociągiem jest to najlepsza możliwa opcja. Pociąg z lotniska kursuje od 7:16 do 22:40. Stacja kolejowa Wilno-Lotnisko znajduje się zaraz niedaleko terminala dostać się do niego można specjalnym przejściem.

 
Pociąg z lotniska dociera do stacji w centrum Wilna w ciągu 7, maksymalnie 9 minut. Bilet kosztuje TYLKO 0,70 EUR czyli mniej niż bilet na autobus. Bilet na pociąg z lotniska można kupić przez internet lub bezpośrednio na miejscu. Rozkład znajdziecie na stronie traukiniobilietas kropka lt.

 


Airport shuttle i bus

Z lotniska w Wilnie do centrum miasta można dojechać jeszcze za pośrednictwem minibusów. W pobliżu hali C znajduje się przystanek busów firmy Toks, które kursują do centrum. Bilet to koszt 2 EUR. W Wilnie działają również najróżniejszego rodzaju firmy oferujące przejazdy z lotniska i na lotnisko. Cena to zwykle od 15-25 EUR za samochód osobowy i od 25-30 EUR za busa. W przypadku Wilna jednak korzystanie z tego typu transportu do centrum nie jest tak opłacalne jak chociażby dojazd z lotniska w Budapeszcie.

 

Polecamy również: