Czy w Wilnie jest Uber? Czy jest na Litiwe? Ile kosztuje Uber w Wilnie?

Wiele osób wybierających się do Wilna nie chce tłuc się komunikacją miejską i zamiar tego wybiera transport prywatny. Jeśli zastanawiacie się czy w Wilnie trzeba używać tylko taksówek czy działa tam Uber to dziś postanowimy to sprawdzić. Czy w Wilnie jest Uber? Jeśli w Wilnie jest Uber to ile kosztuje?

 

Uber to znienawidzona przez taksówkarzy aplikacja pozwalająca na zamawianie przejazdów w aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym. W większości przypadków Uber jest tańszy od taksówek (chociaż nie zawsze), w większości przypadków w Uberze jeżdżą nowsze samochody.

 
Wielu turystów decyduje się na wybór aplikacji komórkowych, a nie taksówkarzy ponieważ na ekranie telefonu można śledzić trasę przejazdu, a jeśli zostaniemy oszukani i kierowca zafunduje nam wycieczkę dookoła miasta na nasz własny koszt to support zwróci nam pieniądze.

 

 

Uber działa na Litwie od 2015 roku. Z Ubera można korzystać również w litewskiej stolicy – w Wilnie. W Wilnie działa tani UberX oraz Uber Select. Nie ma tu na przykład usługi Uber Black z wysokiej jakości czarnymi limuzynami, albo możliwości zamówienia dużych busów. Warto dodać również, że w Wilnie działa również konkurencyjna usługa Bolt. Uber obsługuje lotnisko w Wilnie. Ile kosztuje?

 

Port lotniczy Wilno zlokalizowany jest około 6 kilometrów od centrum Wilna więc dojazd z lotniska nie jest drogi. Koszt dojazdu Uberem z lotniska w Wilnie do centrum to w granicach od 7 do 10 EUR w zależności od warunków na drodze, natężenia ruchu i innych rzeczy wpływających na cenę Ubera.

 
Czytelnikom Kawiarniany.pl możemy przypomnieć o naszym kodzie referencyjnym ze zniżką na Uber.

 


 

Polecamy również: