London Eye cennik. Ile kosztują bilety? Cena!

W Londynie wiele jest ciekawych atrakcji ale niewątpliwie jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta jest wielki diabelski młyn w Londynie. London Eye na słynnym South Bank jest najpopularniejszą atrakcją Londynu. Ile kosztuje bilet na London Eye? Jaki jest cennik London Eye w Londynie? Sprawdźmy ile kosztuje diabelski młyn.

  • Ile kosztuje bilet na London Eye?
  • Ile kosztuje bilet bez kolejki?


London Eye – cennik

London Eye wyposażona jest w 32 klimatyzowane kapsuły dla pasażerów. Bilet na London Eye można kupić również za pośrednictwem internetu. Jaki jest cennik biletów na London Eye?

Podstawowy bilet na London Eye kosztuje 45 GBP z tym że kupując wcześniej przez internet można otrzymaćzniżkę i cena wynosi już tylko 33 GBP za bilet normalny.

Drugim z możliwych biletów na London Eye jest bilet umożliwiający pominięcie kolejki i priorytetowe wejście co jest dobrym pomysłem bo kolejki są tu spore. Niestety bilet typu fast track to aż 50 GBP.

Istnieją również pakiety. Jeśli decydujemy się na przejażdżkę na London Eye i zakup biletu na jeszcze jedną atrakcję w Londynie jak rejs po Tamizie inna wybrana atrakcja to ceny rozpoczynać się będą od około 50 GBP.

Bilet studencki na London Eye to 20 GBP przy zakupie on-line. Są też bilety dla dzieci i rodzin – 27 GBP (dwójka dzieci w towarzystwie przynajmniej jednej osoby dorosłej).

Dla osób chcących wrażeń lepszych, niż dostępne dla zwykłych turystów dostępny jest bilet za 53 GBP. W cenie wstęp na London Eye, przejażdżka w loży, priorytetowe wejście oraz lampka szampana. Zestaw przypomina pakiet dostępny na diabelskim młynie Budapest Eye w Budapeszcie.

Dojazd do London Eye jest prosty. W okolice można dostać się metrem wysiadając na stacji Waterloo lub Westminster, Embankment oraz Charling Cross.


London Eye – informacje

Diabelski Młyn London Eye znany jest również pod nazwą Millennium Wheel. Jest jednym z trzech obiektów, które wzniesiono w Londynie z okazji nadejścia nowego milenium. Konstrukcja ma 135 metrów wysokości, a przejazd na London Eye trwa blisko 30 minut.

W chwili otwarcia w 2000 roku londyński diabelski młyn był największym tego typu obiektem na świecie. Później powstały większe m.in. w Singapurze czy Las Vegas. Ciekawostką o London Eye jest to, że koło zaprojektowała para architektów prywatnie będących w związku małżeńskim – Julia Barfield i David Marks z biura architektonicznego Marks Barfield Architects. Budowa diabelskiego młyna rozpoczęła się w 1998 roku.


London Eye – otwarcie

Budowę konstrukcji zakończono w 1999 roku przed końcem starego milenium. Oficjalnego otwarcia dokonał premier Tony Blair 31 grudnia 1999 roku ale atrakcja nie została wówczas otwarta dla zwiedzających. Ze względu na problemy techniczne dokonano tego dopiero 9 marca 2000 roku.

londyn eye

Podobnie jak słynna Wieża Eiffla w Paryżu również London Eye miał być atrakcją stojącą tylko tymczasowo. Diabelski młyn w centrum Londynu planowano ustawić zaledwie na pięć lat. Duża popularność atrakcji sprawiła, że wycofano się z planów rozbiórki.

Polecamy również: