London Eye – diabelski młyn. Cena, bilety, ciekawostki i wysokość

London Eye – diabelski młyn. Cena, bilety, ciekawostki i wysokość

W Londynie wiele jest ciekawych atrakcji ale niewątpliwie jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta jest wielki diabelski młyn w Londynie. London Eye na słynnym South Bank jest najpopularniejszą atrakcją Londynu. Ile kosztuje bilet na London Eye? Jaka jest cena przejazdu i ciekawostki? Dziś przyglądamy się kosztom i opisujemy diabelski młyn w Londynie.

 


London Eye – informacje

Diabelski Młyn London Eye znany jest również pod nazwą Millennium Wheel. Jest jednym z trzech obiektów, które wzniesiono w Londynie z okazji nadejścia nowego milenium. Konstrukcja ma 135 metrów wysokości, a przejazd na London Eye trwa blisko 30 minut.

 

 
W chwili otwarcia w 2000 roku londyński diabelski młyn był największym tego typu obiektem na świecie. Później powstały większe m.in. w Singapurze czy Las Vegas. Ciekawostką o London Eye jest to, że koło zaprojektowała para architektów prywatnie będących w związku małżeńskim – Julia Barfield i David Marks z biura architektonicznego Marks Barfield Architects. Budowa diabelskiego młyna rozpoczęła się w 1998 roku.

 


London Eye – otwarcie

Budowę konstrukcji zakończono w 1999 roku przed końcem starego milenium. Oficjalnego otwarcia dokonał premier Tony Blair 31 grudnia 1999 roku ale atrakcja nie została wówczas otwarta dla zwiedzających. Ze względu na problemy techniczne dokonano tego dopiero 9 marca 2000 roku.

 
londyn eye
 

Podobnie jak słynna Wieża Eiffla w Paryżu również London Eye miał być atrakcją stojącą tylko tymczasowo. Diabelski młyn w centrum Londynu planowano ustawić zaledwie na pięć lat. Duża popularność atrakcji sprawiła, że wycofano się z planów rozbiórki.

 


London Eye – dojazd, bilety, cena


 
London Eye wyposażona jest w 32 klimatyzowane kapsuły dla pasażerów. Bilet na London Eye można kupić również za pośrednictwem internetu. Jaki jest koszt przejażdżki po jednym z najsłynniejszych diabelskich młynów świata?
 
Podstawowy bilet na London Eye kosztuje 31 GBP z tym, że kupując wcześniej przez internet można otrzymać 10% zniżki więc cena przy zakupie w internecie to 27,50 GBP.
 
Drugim z możliwych biletów na London Eye jest bilet umożliwiający pominięcie kolejki i priorytetowe wejście. Taki bilet kosztuje 41 GBP lub 37,50 GBP przy zakupie on-line.
 

 
Istnieją również pakiety. Jeśli decydujemy się na przejażdżkę na London Eye i zakup biletu na jeszcze jedną atrakcję cena to 45 lub 40 GBP, a jeśli na dwie inne to cena to 60 lub 54 GBP.
 
Bilet studencki na London Eye to 20 GBP przy zakupie on-line. Są też bilety dla dzieci i rodzin – 27 GBP (dwójka dzieci w towarzystwie przynajmniej jednej osoby dorosłej).
 
Dla osób chcących wrażeń lepszych, niż dostępne dla zwykłych turystów dostępny jest bilet za 45 (40) GBP. W cenie wstęp na London Eye, przejażdżka w loży, priorytetowe wejście oraz lampka szampana. Zestaw przypomina pakiet dostępny na diabelskim młynie Budapest Eye w Budapeszcie.
 
Dojazd do London Eye jest prosty. W okolice można dostać się metrem wysiadając na stacji Waterloo lub Westminster, Embankment oraz Charling Cross.

 


 
Polecamy również: