Budapest Eye – diabelski młyn w Budapeszcie.  Cennik i wysokość

Budapest Eye – diabelski młyn w Budapeszcie. Cennik i wysokość

Diabelski młyn Budapest Eye w Budapeszcie jest jedną z ciekawszych atrakcji miasta. Jaka jest cena wstępu na diabelski młyn, który na dobre wpisał się w panoramę miasta? Jak długo trwa przejażdżka na Budapest Eye? Czy bilety wymagają rezerwacji? Dziś diabelski młyn w Budapeszcie bez tajemnic.

 


Budapest Eye – historia i informacje praktyczne

Diabelski młyn Budapest Eve sięga swoją historią 2013 roku gdy wykorzystano go podczas festiwalu Sziget Festival na Węgrzech, a później w Budapeszcie. Wysokość Budapest Eye 65 metrów, co czyni ją jednym z najwięszych mobilnych diabelskich kół w Europie.

 

 
Przejażdżka na diabelskim kole w Budapeszcie trwa około 10 minut. Atrakcja dysponuje w sumie 42 wagonikami, w tym jednym wagonikiem VIP dla mniejszej liczby osób. Zakup biletu na atracje uprawnia do przejechania minimum trzech pełnych obrotów.

 


Budapest Eye – lokalizacja

 
Budapest Eye mieści się na wschodnim brzegu Dunaju w Peszcie. Doazd do diabelskiego młynu możliwy jest metrem. W pobliżu wystarczy wysiąść na stacji Deak Ferenc ter na której zatrzymują się linie metra 1, 2 i 3 lub na stacji lub Bajcsy-Zsilinszky utca żółtej linii 1 i przejść kawałek piechotą. Można tu również podjechać tramwajem. Diabelski młyn na placu Erzsebet Ter jest na tyle duży, że z pewnością do niego traficie.

 


Budapest Eye – ceny biletów


Bilet na przejażdżkę diabelskim młynem w Budapeszcie nie jest przesadnie drogi, ale nie jest też super tani. Cena biletu na Budapest Eye dla osoby dorosłej to 3000 HUF czyli w przeliczeniu około 39 złotych. Budapest Eye dla dzieci kosztuje 1500 HUF. W sprzedaży też bilet rodzinny za 7800 HUF. Dla osób, które nie lubią stać w kolejkach przygotowano możliwość wykupienia biletu priorytetowego za dodatkowe 3900 HUF lub taką samą wejściówkę z pakietem powitalnym w postaci kieliszka szampana (cena 5700 UAH).
 
Dobrym pomysłem na zakup biletu jest wynajęcie prywatnego wagonika diabelskiego młynu dla sześciu osób. W cenie 21 900 HUF (czyli około 47 zł za osobę) dostajemy możliwość priorytetewego wejścia na atrakcję.

 


Budapest Eye – godziny otwarcia


 
Diabelski młyn w centrum Budapesztu czynny jest w poniedziałekk i wtorek w godzinach od 10 do 23:00, w środy i czwartki od 10 do 24:00, w piątki i soboty do 1 w nocy, a w niedzielę od 10 do północy.
 
Budapest Eye czynny jest w święta – zarówno te religijne jak i węgierskie święta narodowe. Zwykle atrakcja czynna jest również nawet w Sylwestra i Nowy Rok.

 


 
Polecamy również:

  • Czy na Węgry potrzeba paszportu?
  • Czego spróbować na Węgrzech? Co zjeść w Budapeszcie? Dania kuchni węgierskiej
  • Co warto kupić w Budapeszcie?
  •