Darmowe muzea w Londynie. Które warto zobaczyć za darmo? TOP 19

Londyn nie należy do miast, które łatwo zwiedza się z tradycyjną polską pensją. W Londynie jest drogo ale na szczęście są darmowe muzea w Londynie. Wiele osób zastanawia się jakie muzea w Londynie są za darmo. Czy muzea w Londynie są darmowe? Które muzea są za darmo w Londynie? Które muzea bezpłatne warto odwiedzić w Londynie? Które darmowe muzea w Londynie są najciekawsze? Sprawdźmy to!

 


The British Museum


 
Najbardziej znane i najlepsze muzeum w Londynie jest jednocześnie darmowym muzeum w Londynie. Chodzi oczywiście o słynne British Museum będące jednym z najlepszych muzeów na świecie. W zbiorach Muzeum Brytyjskiego (The British Museum) znajduje się około 8 milionów eksponatów w tym eksponaty z Egiptu, Sudanu, Bliskiego Wschodu i epoki starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu. To jedno z najważniejszych muzeów świata i jeśli mamy czas tylko na zobaczenie jednego muzeum w Londynie za darmo to powinniśmy iść właśnie tu do gmachu przy Great Russell street.

 


Tate Modern

darmowe muzea londyn

 
Drugim z najpopularniejszych darmowych muzeów w Londynie jest Tate Modern i od razu uwaga, nie ma ono nic wspólnego z braćmi Tate. Galeria sztuki w Soughwark to kolekcja sztuki nowoczesnej położona w dawnym budynku elektrowni z lat 1974-63. Muzeum jest otwarte od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 18:00.

 


Science Museum

 
Darmmowe muzea w Londynie to nie tylko galerie sztuki i szuka nowoczesna. Przy okazji Wielkiej Wystawy Przemysłu Wszystkich Narodów w Londynie powołano do życia muzeum nauki, które swój osobny status otrzymało na początku XX wieku. Muzeum Nauki to zbiory dokumentujące historię budowy maszyn, podboju kosmosu czy też różnych innych dziedzin nauki. Wystawy stałe są darmowe. Otwarte przez cały tydzień od 10 do 18:00.

 


Victoria and Albert Museum

londyn muzea za darmo
 
Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie to kolejne muzeum, która powstało przy okazji wspomnianej powyżej Wielkiej Wystawy i kolejne muzeum, które można zobaczyć w Londynie za darmo. W zbiorach znajdują się kolekcje mebli, książek, ceramiki czy biżuterii z różnych zakątków świata. Stała wystawa to ponad 2,2 mln przedmiotów. Muzeum znane jako V&A dostępne jest za darmo od 10:00 do 17:45 we wszystkie dni tygodnia poza piątkiem. W piątek otwarte od 10:00 do 22:00.

 


Sky Garden

 
Zwiedzanie Sky Garden w Londynie nie jest wprawdzie zwiedzaniem muzeum ale i tak warto umieścić je na liście darmowych rzeczy w Londynie. Sky Garden to darmowa publiczna przestrzeń na dachu biurowca przy 20 Fenchurch Street. Darmowy wstęp do ogródka to jedna z największych atrakcji w mieście. Bilety trzeba rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem!

 


The National Gallery

muzea za darmo w londynie
 

Jeśli chcemy zobaczyć płótna takich mistrzów jak van Gogh, Velazquez czy da Vinci musimy skierować swoje kroki na plac Trafalgar Square w City of Westminster. To tu znajduje się jedno z najwspanialszych muzeów świata, które w dodatku dostępne jest do zwiedzania za darmo. Mowa oczywiście o National Gallery w Londynie. Muzeum otwarte od 10 do 18:00 przez cały tydzień.

 


Imperial War Museum

Nieco mniej znana ale również ciekawe darmowe muzeum w Londynie to Imperial War Museum czyli Imperialne Muzeum Wojny. Jak sama nazwa wskazuje jest to muzeum przygotowane dla osób, które interesują się militariami. Muzeum otwarte jako hołd dla poległych w bitwach I wojny światowej. Obecnie posiada też eksponaty z II wojny światowe czy też wolny o Falklandy. Są tu nawet samoloty! Bilety za darmo, czynne od 10 do 18:00.

 


Natural History Museum

 
Muzeum Historii Naturalnej położone obok innych darmowych muzeów wspominanych powyżej czyli Sience Museum i V&A to kolejne ciekawe miejsce, które warto zwiedzić. Otwarte w 1881 roku muzeum to pięć głównych działów: zoologia, paleontologia, entomologia, mineralogia i botanika. Zobaczymy tu m.in. dinozaury, a także kolekcję dotyczącą ewolucji. Otwarte przez cały tydzień od 19:00 do 17:50.

 


Tate Britain

londyn darmowe muzea
 
Kolejne miejsce dla fanów sztuki to muzeum sztuki brytyjskiej z okresu od roku 1500 do współczesności. Znajdziemy tu obrazy m.in. takich twórców jak William Blake, Dante Gabriel Rossetti czy William Turner. Wstęp do muzeum, jak do większości muzeów w Londynie, jest oczywiście bezpłatny. Galeria otwarta jest od 10:00 do 18:00 przez cały tydzień.

 


Royal Air Force Museum London

Kawałek od centrum Londynu na dawnym lotnisku Hendon Aerodrome znajduje się wspaniała darmowa atrakcja dla fanów militariów i lotnictwa. Muzeum RAF w Londynie jest darmowe i zobaczymy tu stare samoloty, śmigłowce czy inne sprzęty związane z wojną, militariami i lotnictwem. Pozycja naprawdę warta uwagi. Muzeum otwarte przez cały tydzień od 10:00 do 17:00.

 


National Maritime Museum

 

Jeśli ktoś nie przepada za samolotami może zainteresować się czymś nieco innym – muzeum marynarki wojennej. Narodowe Muzeum Morskie w Londynie to darmowa atrakcja w której zbiorach znajdują się stare żaglowce i wiele artefaktów z różnych epok morskiej żeglugi. Muzeum położone przy Romney Road w Londynie otwarte jest przez cały tydzień w godzinach od 10:00 do 17:00.

 


the Design Museum


 
Muzeum z zupełnie innej dziedziny to muzeum wzornictwa w londyńskim Kensington. Znajdziemy tu pamiątki z dziedziny sztuki użytkowej, przemysłu, architektury, a także grafiki i mody. W 2018 roku muzeum znano za najlepsze muzeum w Europie. Zwiedzanie jest darmowe, a muzeum otwarte jest od 10:00 do 18:00 w dniach od niedzieli do piątki, a w soboty od 10:00 do 21:00.

 


Horniman Museum and Gardens

Przechodzimy już do mniej popularnych i mniej znanych muzeów. To znajduje się w Forest Hill w zabytkowym modernistycznym budynku. Znajdziemy tu ekspozycje z zakresu instrumentów muzycznych, historii naturalnej, antropologii, etnografii, a także bardzo ciekawe akwarium. Wśród bardzo znanych obiektów jest tu totem z 1985 roku i mozaika House of Circumstance. Do zwiedzania są też ogrody. Otwarte od 10:00 do 17:30.

 


The Wallace Collection

darmowe muzeum londyn
 
The Wallace Collection to kolekcja ceramiki, rzeźby, mebli, broni białej i zbroi, a także obrazów czy żyrandoli. Muzeum znajduje się w zabytkowym budynku należącym niegdyś do markizów Hertford – rodziny Seymour. Dużą atrakcją w muzeum są kawiarnia i restauracja w której za jedzenie trzeba sobie zapłacić, ale muzeum, a właściwie wystawy stałe, zwiedzać można za darmo.

 


Museum of London Docklands

 
Powiedzmy sobie szczerze – nie jest to najlepsze muzeum w Londynie i koło najlepszego nawet nie stało ale jeśli pasjonuje was historia Tamizy i budowa portów w Londynie to warto wybrać się do Museum of London Docklands na West India Quay. Czynne od 10 do 17:00 przez cały tydzień i co najważniejsze – za darmo.

 


Kenwood House

 
Muzeum znajdujące się w budynku, który był siedzibą hrabiów Mansfield. Znajdziemy tu dzieła starych mistrzów malarstwa w tym jedno płótno Vermeera i jedno Rembrandta, a także wystawę rzeźb i innych dzieł sztuki. Już sam budynek muzeum robi duże wrażenie. Zwiedzanie za darmo, czynne przez cały tydzień od 10:00 do 16:00.

 


Sir John Soane’s Museum


 
Wiedzieliście kim był Sir John Soane? Jeśli tak to koniecznie udajcie się do jego muzeum, a jeśli nie to najpierw dowiedzcie się kim był, a następnie udajcie się do jego muzeum. Jak sama nazwa wskazuje jest to muzeum poświęcone słynnemu neoklasycystycznemu architektowi. Znajdziemy tu kolekcję projektów, rysunków, a także rzeźb i obrazów które zgromadził słynny twórca. Jak to mówi młodzież – muzeum robi wrażenie. Zwiedzanie za damro, otwarte od 10:00 do 17:00 przez cały tydzień ale nie w poniedziałek i nie we wtorek.

 


National Army Museum

Jeszcze jedna atrakcja dla fanów militariów w Londynie to główne muzeum brytyjskiej armii położone w dzielnicy Chelsea. Kolekcja została podzielona na pięć działów. Znajdziemy tu zbiory z różnych etapów historii brytyjskiego oręża w tym mundury i broń, a nawet helikopter. Wstęp za darmo. Otwarte od wtorku do niedzieli od 10:00 do 17:30.

 


Bank of England Museum


 

Chyba nie ma na świecie osoby, które nie lubi pieniędzy. Jeśli jesteście fanami banknotów, zwłaszcza brytyjskich, to warto wybrać się do darmowego muzeum Bank of England w Londynie przy Bartholomew Lane. W zbiorach eksponaty dokumentujące całą historię banku od jego założenia w 1694 roku aż po czasy współczesne. Atrakcją muzeum jest sztabka składająca się w 99,78% z czystego złota i galeria banknotów, rzeźb, obrazów czy starych mebli. Wstęp za darmo, czynne od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00.

 
Polecamy również: