Kawiarnia Cafe Camelot w Krakowie, ul. św. Tomasza 17

Kawiarnia Loch Camelot – obok kawiarni Nowa Prowincja czy Alchemii – jest jedną z najbardziej znanych kawiarni, a może już nawet restauracji, w Krakowie. Jak jest w słynnym lokalu w “zaułku Niewiernego Tomasza” kojarzonym z kabaretem i… śniadaniami? Przybliżamy klimat, menu i ceny w kawiarni.

 

Już na wstępie trzeba stwierdzić, że w kawiarni Cafe Camelot można się zakochać po pierwszej wizycie lub już nigdy więcej tu nie przyjść. Lokal podzielony jest na kilka sal urządzonych w dość starym stylu. Miłym akcentem są przedwojenne puszki kawy stojące na barze, obrazki wywieszone na ścianach oraz kominek rozgrzewający zimą wnętrza kawiarni. Jeśli chodzi o wady to jest tu zwykle bardzo tłoczno i ciężko o dobre miejsce często nawet w środku tygodnia.
 

Cafe Camelot – menu i ceny

Kawiarnia Cafe Camelot w Krakowie
 

Obsługa w kawiarni Camelot jest dość opieszała ale jeśli już doczekacie się karty menu na stole to jest w czym wybierać. W Cafe Camelot zjecie co tylko zechcecie. Karta menu przypominająca nieco przedwojenny styl rozpoczyna się od śniadań. Jajka na miękko z kawą po 14,50 zł, różnego rodzaju jajecznice w granicach 19,50 zł. W tej samej cenie omlety z szynką parmeńską, polędwicą, pomidorami suszonymi lub kurkami i pomidorami. Dalej bagietki m.in. z bryndzą po 17,50 zł, z łososiem, włoskim salami czy z awokado. Wszystkie po około 19,50 zł. Zupy po około 14 zł. Makarony w granicach 25-30 zł za porcję. W tej samej cenie risotto. Koktajl z malin lub z truskawek wycenione są na 11,50 zł, a świeży sok z kiwi, pomarańczy lub grejpfruta po 14,50 zł.

 

W karcie są też pierogi z mięsem za 18,50 za ruskie, z kapustą i grzybami lub ze szpinakiem i mascarpone po 17,50 zł. Sałatki są nieco za drogie za sałatkę z kozim serem płacimy 29 zł za sałatę z papryką i serami 27 zł. Desery wycenione są na od 14,50 zł za szarlotkę do 16,50 za ciastko z gorzką czekoladą z orzechami i lodami. To blisko 4 euro za porcję ciastka. To drożej niż w jednej z najpopularniejszych kawiarni… w Dreźnie – Cafe Schinkelwache.

 
Kawiarnia Cafe Camelot w Krakowie
 

Gorąca czekolada po 12, z dodatkami po 12,50, 13,50 lub 15,50 za czekoladę z likierem Baileys. Szejki po 14 zł, lody po 18,50 zł. Kawa po 8 zł za espresso, latte po 9 zł, a irish coffee po 16,50 zł. Herbaty od 8 do 16 zł za herbatę po góralsku. Herbaty zielone po 15 zł za dzbanek.
 
Za Coca-Colę płacimy w Camelot po 6 zł, tyle samo za soki czy tonik. Duży Żywiec za 9,50 zł. Wina od 11 zł za kieliszek. W Cafe Camelot popularne są nalewki po 11,50 zł.

 

Obsługa w Cafe Camelot w Krakowie

 
Kawiarnia Cafe Camelot w Krakowie
 

Jednym z mankamentów Cafe Camelot (poza brakiem miejsca) jest obsługa. Jest dość niesympatyczna i niemrawa. Ale to jeszcze nic. Do wad lokalu trzeba też zaliczyć coś, czego kompletnie nie spodziewalibyście się po lokalu znajdującym się zaledwie kilka kroków od jednego z najpopularniejszych turystycznie miast świata. W Cafe Camelot NIE DA SIĘ PŁACIĆ KARTĄ. Gdyby nie to, to lokal zaliczylibyśmy do czołówki krakowskich kawiarni.

 

Cafe Camelot – podsumowanie

Mimo poważnych wad kawiarnia Cafe Camelot przy ul. św. Tomasza 17 w Krakowie uważana jest za jedną z najlepszych kawiarni w Krakowie według użytkowników serwisu Tripadvisor. Lokal czynny jest codziennie w godzinach od 9:00 do 0:00. Jeszcze raz przypominamy o totalnym absurdzie – nie da się tu płacić kartą.

 

 

Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”6″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”3″]

Dodaj komentarz