Grand Croissants – tanie rogaliki ze Lwowa w Krakowie! Kraków, ul Krupnicza 28

Kiedyś Lwów z Krakowem łączyło bardzo wiele. Dziś – teoretycznie mniej ale jedno jest zabawne. Wiele lokali ze Lwowa “przychodzi” pod różnymi postaciami do Krakowa. Oto Grand Croissants przypominający lwowską kawiarnię Lviv Croissants, która znana jest już naszym czytelnikom. To kolejny lokal w Krakowie, który serwuje croissanty wytrawne oraz rogaliki na słodko. Już na wstępie trzeba przyznać, że jest znacznie lepszy od Krakowskiego Croissanta.

 

O Lviv Croissants pisaliśmy już kilkukrotnie. To jedna z naszych ulubionych kawiarni w mieście nad Pełtwią, która wymieniona w zestawieniu 10. najlepszych kawiarni we Lwowie. Jej sylwetkę przybliżaliśmy w osobnym wpisie o Lviv Croissants we Lwowie oraz krótko podczas opisu kawiarni Krakowski Croissant. Jeśli nie możecie pojechać do Lwowa, a tęsknicie za atmosferą lwowskiej kawiarni to zapraszamy do Grand Croissants na ul. Krupniczą 28 (nieopodal szpitala im. Józefa Dietla).

 

 

Opis wystroju Grand Croissants jest właściwie zbyteczny bo już to gdzieś widzieliśmy i już to gdzieś opisywaliśmy. Wystrój Grand Croissants w Krakowie to idealne wręcz przeniesienie lwowskiej kawiarni do Krakowa. Nic dziwnego, bowiem Grand Croissants sporo wspólnego ma z lwowskim lokalem. Znajdziemy tu podobne logo, rogaliki dostępne w karcie menu, a nawet wystrój wnętrza. Podobne są talerzyki i kubki w których podawana jest kawa na wynos oraz neon z logo kawiarni zdobiący jej wnętrze.

 

Przy Krupniczej jest praktycznie tak samo, jak przy Halickiej we Lwowie z tą tylko różnicą, że w Krakowie jest znacznie więcej miejsca. Koszty utrzymania lokalu i opłat dla pracowników są za wschodnią granicą niższe, niż u nas, więc kawiarnia w Krakowie nie może poszczycić się cenami aż tak niskimi jak pierwowzór we Lwowie. Jak na krakowskie warunki drogo jednak nie jest, a można wręcz powiedzieć, że jest tanio.

 

Grand Croissants – menu i ceny


 
Przy Krupniczej w Krakowie zjemy m.in. croissanta lwowskiego (11,50 zł), galickiego (nie galicyjskiego) za 10,50 zł, croissanta z szynką prosciutto (12,50 zł) z tuńczykiem (10,50 zł), wiejskiego (11 zł), z łososiem (17 zł), wegańskiego (9 zł), a także królewskiego (12,50 zł), z łososiem i serkiem Philadelphia (19 zł), z szynką i serkiem Philadelphia (15 zł) oraz z kurczakiem i papryką (13,50 zł). Dodatkowo każdy może stworzyć własny smak rogalika z bogatej listy dostępnych dodatków – zarówno słodkich jak i słonych. Podstawa – czyli sam rogalik – to koszt 4 zł. Lemoniada kosztuje 6,5 zł, kawa latte już za 7 zł.

 

Tak jak we Lwowie tak i w Krakowie do każdej kawy (albo i herbaty) dolać można sobie dowolną ilość syropu smakowego gratis. Ceny w Grand Croissants są wprawdzie wyższe niż we Lwowie ale wciąż odczuwalnie niższe niż w otwartej niedawno kawiarni Krakowski Croissant przy Krakowskiej na Kazimierzu. Odczuwalnie wyższa jest też jakość serwowanych tu rogalików. Te smakują bardzo podobnie jak w centrum Lwowa, ale przygotowywane są oczywiście ze składników pochodzących z Polski.

 

 

Kawiarnia oferuje 10% zniżki dla studentów, zniżki dla stałych klientów oraz happy hours od 13 do 17 z croissantem firmowym w zestawie z kawą lub herbatą tańszym o 20%. Ciekawostką w Grand Croissants jest możliwość zamówienia rogalików z dowozem za pośrednictwem platformy Pyszne.pl oraz dzwoniąc wcześniej pod numer 537 548 521.

 

Grand Croissants w Krakowie jest lokalem, który powstał u nas całkiem niedawno ale przy tej jakości wyrobów ma szanse na to, by iść w ślady chociażby marki Krakowska Manufaktura Czekolady, słusznie kojarzącej się z Lwowską Manufakturą Czekolady, która z powodzeniem utrzymuje swoją działalność nie tylko w kilkunastu miastach na Ukrainie, ale też kilku placówkach w Krakowie, a także w lokalu w stolicy Azerbejdżanu. Już teraz przedstawiciele Grand Croissants zapewniają o planach ekspansji na rynku w Polsce, więc jak we Lwowie poczujemy się wkrótce nie tylko przy Krupniczej.

 

Podsumowanie


 
Otwarty w połowie czerwca 2017 roku lokal Grand Croissants to ciekawe miejsce dla wszystkich osób, które chcą spróbować rogalików z ciasta francuskiego w ciekawej wersji “na słono”, a także dla tradycjonalistów wybierających słodkie nadzienie. Kawiarnia w Krakowie działa pod skrzydłami swojego lwowskiego pierwowzoru co dla osób, które były we Lwowie wystarczy chyba za rekomendację. Grand Croissants przy Krupniczej 28 we Lwowie czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 20:00, w soboty od 9:00 do 20:00 oraz w niedziele od 9:00 do 19:00. Wszystkim, którzy planują wizytę w Grand Croissants przypominamy, że w okolicach lokalu w tygodniu obowiązuje strefa płatnego parkowania.